Завист

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Завист

Пишување by Александра on Вто Сеп 14 2010, 23:14

порано им завидував на `бараните` женски и се прашував како се толку `успешни` а прават исто што и јас paga smea
сега гледам колку сум била наивна и дека ништо не правеле како јас ама мене толку ми гледале очите seti se
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Вто Сеп 14 2010, 23:35

Исто и јас,после видов дека било поарно да не те бараат многу...туку еден-вреден. trepka Ама требаше време да сфатам.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by Александра on Вто Сеп 14 2010, 23:51

токму така flower
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Вто Окт 05 2010, 12:11

Кога некоја мислам се загледала во мене, тоа било некој зад мене ми иде да му напраам сопка кога ќе тргне кон неа и замислувам како паѓа на нос и крв, крв, се разлива низ плочникот . А ја у себе „ Ако ти е гаду еден “ и вртам грб додека молечливо таа кравата ми бара помош
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by Александра on Пет Окт 08 2010, 03:13

им завидувам на сите што сега слатко си спијат
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Саб Окт 30 2010, 20:15

Кога критикуваме некого гневни сме затоа што и ние би го сториле истото, ама не смееме или не можеме.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by Кидман on Саб Окт 30 2010, 20:18

avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Вто Ное 16 2010, 14:44

Жените наводно ги сакаат мажите, но само се завидливи затоа што го немаат и тоа малку мажите кое го имаат. И како не може да го имааат само тоа малкуто, мора да го земат цел.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Вто Ное 16 2010, 15:07

zbunet напиша:Жените наводно ги сакаат мажите, но само се завидливи затоа што го немаат и тоа малку мажите кое го имаат. И како не може да го имааат само тоа малкуто, мора да го земат цел.
paga smea Остај,ненаситнички едни!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Нед Ное 28 2010, 14:46

Некој го има тоа кое ти треба. Ти го имаш тоа кое нему му треба. Значи имаме работи кои не ни требаат.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Нед Ное 28 2010, 14:59

Порано си постоела размена: непотребно за потребно, и се било поедноставно kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Сре Дек 29 2010, 19:38

Хју Хефнер не е умен, а не е оти сум завидлив. kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Сре Дек 29 2010, 20:41

Дека ќе се жени?
84 и 24...Is this love? zbunet
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Сре Дек 29 2010, 20:56

Како и да е, математички е неисправно. Колку може 84 во 24?
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Сре Дек 29 2010, 23:01

Ми текна на вицот што Ѕверот често го кажува:
На првата брачна ноќ дедото и ја покажува едната рака на младата невеста.
Таа изненадена:-Што 5 пати можеш?
-Нее,бирај кој прст... smesko
А овде на сликава дедово ни рака не може да крене,како што го гледам pale
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Сре Дек 29 2010, 23:23

Некои слични примери...

Тој(55) таа(24)

Toj(63) тaa(20)

Toj(69) тaa(39)
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Чет Дек 30 2010, 00:47

kez lol!
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by Александра on Саб Јан 01 2011, 14:27

многумина кога не би имале предмет на завист, не би имале цел во животот
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Пон Мар 28 2011, 13:41

Оговарањето е предизвикано од зависта, зависта често ја предизвикуваме со нашата ароганција.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by Александра on Нед Апр 03 2011, 15:44

зависта е признание дека некој подобар од нас.
кога ги мразиме оние на кои им завидуваме, всушност се мразиме самите себе затоа што сме заостанале зад другите.
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Чет Апр 07 2011, 14:18

Тажно е да се мери вредноста според бројот на хејтерите.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Сре Мај 25 2011, 10:06

Kako ke znaes deka si zabaven i neodolivo interesen? Koga zeni se kikotat, a maski velat deka si glup i neinteresen kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Сре Мај 25 2011, 10:19

Najubavite zeni se najosameni
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Нед Jул 03 2011, 11:14

Se drznuvaat da ni' sudat za nasite postapki, a nemaat ni gram skolo, a kamoli pravosuden ispit smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by Тото on Нед Jул 03 2011, 11:19

Тоа е од што ни завидуваат kez
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот