Завист

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Чет Jул 01 2010, 13:14

Дали си завидлив/а сам си знаеш,а за заводлив/а другите ти кажуваат или покажуваат...
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Пет Jул 09 2010, 12:54

Да предизвикаш завист треба да стекнеш нешто незаслужено или го сака твоето на незаслужен начин.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by Александра on Нед Jул 11 2010, 15:13

кога ќе видам вљубена двојка каде машкото е ок а женското е дебела, сакам да сум дебела,
кога ќе видам вљубена двојка каде машкото е ок а женското е со тегли , сакам да носам цвикери,
кога ќе видам вљубена двојка каде машкото е ок а женското е со протеза, сакам да имам криви заби ...
еден ден, кога ќе ми се исполнат трите желби, ќе бидам неодолива
hehe
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Нед Jул 11 2010, 15:41

Убавината е во очите на оној кој те гледа.За некого си неодолива,за некого ништо посебно.Важно има кандидати за сите flower
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by trpe on Пет Jул 16 2010, 19:31

Немам ништо против кога ми завидуваат
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Пон Aвг 23 2010, 22:04

Тоа што било твое ќе биде нечие, тоа што ќе биде твое и тоа било нечие, тоа што е твое, можеби истовремено е и нечие
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by Александра on Пон Aвг 23 2010, 23:31

zbunet seti se
guska
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Вто Aвг 24 2010, 12:09

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by Александра on Чет Aвг 26 2010, 10:48

повеќето од оние за кои сум мислела `блазе си им`, подоцна се покажале дека биле за жалење
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by Кидман on Чет Aвг 26 2010, 17:12

dalas2no напиша:повеќето од оние за кои сум мислела `блазе си им`, подоцна се покажале дека биле за жалење

и јас го имам истото искуство. ми се случувало да им се воодушевувам толку многу, а сега се прашувам е на што тоа де...
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Чет Сеп 02 2010, 23:56

Завист ваља и заслужити...-Балашевич flower
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Пет Сеп 03 2010, 00:03

Ако не даваш никој нема да завидува
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Пет Сеп 03 2010, 00:25

Па, жени ми завидуваат, paga smea не мислам нив ништо да им давам flower
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Пет Сеп 03 2010, 00:32

Па и тие си сакаат, душички се
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Пет Сеп 03 2010, 00:53

А ти , што не им даваш на сите што си сакаат?Душички се kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Пет Сеп 03 2010, 01:00

Nikoj ne im zaviduva na tie sto sum im dal
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Пет Сеп 03 2010, 17:03

paga smea Исто и кај мене!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by Александра on Саб Сеп 11 2010, 01:26

и` завидувам на Хоти на десетте вида баклави
. . . и на линијата отпорна на баклави jazik
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Саб Сеп 11 2010, 01:38

Озбилно?Друг пат на Бајрам,те викам кај мене на работа,па да видам дали можеш да го издржиш маратонот! guska П.С.А мораш од сите бар по едно парче,да не ги навредиш...Што вика колега ми Ѕверот:-Пробав од на жена ти,дај сега од на ќерка ти! kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Пон Сеп 13 2010, 21:17

Додека си никој треба да запамтиш кој те гледал како некој и кога си некој треба да ги заборавиш тие кои те гледале како никој.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Пон Сеп 13 2010, 21:42

zbunet напиша:Додека си никој треба да запамтиш кој те гледал како некој и кога си некој треба да ги заборавиш тие кои те гледале како никој.
Прекрасно кажано!Јас лично се обидувам и така да биде,но постојано се преиспитувам да не згрешам со некого guska
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Пон Сеп 13 2010, 21:53

Не се сомневам
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Вто Сеп 14 2010, 22:39

Тоа што е мое,кога-тогаш ќе си дојде flower
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by Александра on Вто Сеп 14 2010, 22:47

хехе, како беше едно графити . . .

God give me patience - but hurry please!

se klanja
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Вто Сеп 14 2010, 22:59

dalas2no напиша:хехе, како беше едно графити . . .

God give me patience - but hurry please!

se klanja
backaСе во свое време!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот