Завист

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Завист

Пишување by ?????? on Вто Окт 06 2009, 23:18

Е оти бе луѓе постои завист меѓу народот ?
оти мора секогаш да му умри козата на комшијата ?

Road Rage

Powered by: MySpace Games

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Вто Окт 06 2009, 23:28

Oti sekogas mu se gleda poubaa
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by Александра on Нед Ное 01 2009, 21:09

оти несреќните се лоши afro
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Саб Ное 07 2009, 11:35

Oti e lesno e da se bide nesreken
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by trpe on Вто Јан 26 2010, 22:35

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by trpe on Вто Фед 16 2010, 00:16

Подобро жената на комшијата да е кај мене, отколку мојата кај него
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by trpe on Вто Мар 23 2010, 14:56

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by trpe on Пет Мар 26 2010, 20:47

Мора да се признае, понекогаш е тешко човек да се радува на туѓ успех
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Сре Мај 05 2010, 13:53

Зависта потекнува од неспособност да се фокусираат креативните капацитети и како не можат да досегнат повисоки стадиуми, регресираат кон анималноста т.е. како гладно куче кое се обидува да му ја украде храната да друго кое јаде во моментот, но како не може, лае од страна и чека бар на некој остаток, ако ништо друго бар ќе ја излиже чинијата.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Нед Мај 09 2010, 12:15

Ако е некој завидлив значи е видлив за секого, а за себе невидлив.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Чет Мај 13 2010, 11:54

Zavista e najgolemiot grev!Od nea poteknuvaat site drugi grevovi!Da sakas tug imot,zena i zivot!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Вто Мај 25 2010, 15:08

Завидува за нешто што друг го има, а тој си го заслужил иако само тој вели така.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Вто Мај 25 2010, 15:15

НЕ ЗАВИДУВАЈ,што е твое ќе си дојде!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Вто Мај 25 2010, 15:44

Она што е твое некогаш било нечие.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Вто Мај 25 2010, 15:48

Е па нема и јаре и паре!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Вто Мај 25 2010, 15:50

Ама често има ни’ јаре, ни’ паре, купи нешто кинеско ако не веруваш
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Вто Мај 25 2010, 20:00

Абе,мораш ли на се да стаиш капаче?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Вто Мај 25 2010, 22:17

Pa delam nagradni igri, pod kapaceto ima kod, isprati sms i nadevaj se
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Сре Мај 26 2010, 00:56

Deli,deli,ne igram jas nagradni igri.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Сре Јун 02 2010, 13:20

Ама затоа на мојана и‘ паднав у наручје на среќа и уште не може да ми се изнарадува
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Сре Јун 02 2010, 18:17

Na sto da se iznaraduva na pametot ili ...Ima li na sto da bideme zavidni?
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Нед Јун 13 2010, 12:35

Ја се сметам за гревче утепано, за што да го сметам па оној што ми завидува ?
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by the nurse on Нед Јун 13 2010, 14:41

E aj sega...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by Александра on Пон Јун 14 2010, 15:26

и завидувам на таа што бев пред 10 години
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by zbunet on Чет Jул 01 2010, 12:35

Заводлив никогаш не е завидлив.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Завист

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот