Дали постои смисла на животот?

Страна 5 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by Кидман on Чет Мар 25 2010, 08:28

и јас така правам - ни се расправааааммм... ни лупам вратииии.... ни ми иде косата да му ја искорнаааммм.... ништо од тоа

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by trpe on Пет Мар 26 2010, 20:49

Глупоста е многу чудна болест. Од неа не пати болниот, туку сите останати околу него.

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by trpe on Саб Мар 27 2010, 22:45

Повеќе вреди војска од магариња кои ги предводи лав, отколку војска од лавови кои ги предводи магаре

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by zbunet on Чет Апр 01 2010, 10:18

Кога имав повеќе можности требаше да бидам попаметен, кога сум сега наводно попаметен не би требало да имам помалку можности.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by alisa on Пет Апр 02 2010, 18:32

Само глупите и мртвите никогаш не го менуваат своето мислење

alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by zbunet on Чет Апр 15 2010, 15:24

Е, бе, убаво ти вика она, џабе го бараш

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by fragola on Чет Апр 15 2010, 19:30

Zosto mi e polesno da se prilagodam otkolku da go promenam.

fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by trpe on Саб Апр 17 2010, 15:03

Многу зависи од поредокот кој вледееtrpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by zbunet on Пет Апр 30 2010, 20:15

Ние сакаме животот да го стекне оној смисол за кој сонуваме. Кога соновите имале смисол ?

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by fragola on Пет Апр 30 2010, 21:21

Zivotot ima smisla,ama nacinot na koj nie go trosime nemaaaa

fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by Александра on Саб Мај 01 2010, 14:53

секој ден да направиш барем две корисни работи и барем една бескорисна

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by zbunet on Чет Мај 06 2010, 12:20

Кога мислиш дека си погодил и башка си погодил каде барала и уз тоа се смеела си викаш тука нема грешка, се осеќаш ко фраер кој погодил каде треба. Арно ама после ке дознаеш дека нешто си промашил затоа што биле многу повеќе места каде требало да гаѓаш.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by zbunet on Чет Мај 06 2010, 13:55

Нема бесмислен живот, има само бесмислени луѓе и доблест да признаеш дека си таков. Откако ќе ги шутнеш сите илузии за себе заради тоа што има една исконска „ Не си тоа што мислиш дека си “ и никој не те фали ако нема корист од тоа затоа што луѓето пред секого се сакаат себе си највеќе. Не е смисолот да импресионираш мајмуни затоа што за да те ценат треба да бидат ангели, виде некој ангел ? Никој. Сите трубат дека не се совршени за да ја оправдаат својата злобност во себе.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by fragola on Чет Мај 06 2010, 22:56

Zatoa sto sme lugje i greski pravime...i racunajte so generacii nanazad kako se greski pravele...i zatoa e taka kako sto e...od greska sme stvoreni!

fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by zbunet on Саб Мај 08 2010, 12:12

Добар човек е лош човек кој си ја контролира лошотијата.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by Александра on Саб Мај 22 2010, 21:20

затоа што го исполнувам тоа што им го ветувам на другите, но не она што си го ветувам себе си

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by zbunet on Саб Мај 22 2010, 21:30

Ај пушти кадата време беше

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by trpe on Нед Мај 23 2010, 02:39

Затоа што не можам да издржам и ова ми е веќе трето чинивче со сладолед од зелени смокви

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by zbunet on Нед Мај 23 2010, 19:47

Само кога ме чекаат убави работи тогаш има смисол, јесте испаѓа сум претерал со оптимизмот и послем испаѓа дека не ќе е дека се баш убаи. Убаво си поминувам само кога не очекувам

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by the nurse on Пон Мај 24 2010, 01:38

Знаеш што,јас секогаш кога ќе ми се случи нешто гадно си велам-,,Којзнае зошто е тоа добро?Работите во животот не требе да ги силиш,си доаѓаат спонтано.Само треба да пливаш,а не да даваш отпор и тогаш може само да се удавиш.Смислата на животот е да имаш за што и за кого да се разбудиш,обавезно со насмевка.

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by trpe on Пон Мај 24 2010, 03:50

hot nurse напиша:Знаеш што,јас секогаш кога ќе ми се случи нешто гадно си велам-,,Којзнае зошто е тоа добро?Работите во животот не требе да ги силиш,си доаѓаат спонтано.Само треба да пливаш,а не да даваш отпор и тогаш може само да се удавиш.Смислата на животот е да имаш за што и за кого да се разбудиш,обавезно со насмевка.


trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by the nurse on Пон Мај 24 2010, 13:48


the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by trpe on Сре Мај 26 2010, 22:05

Затоа што јас ја немам силата !

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by the nurse on Сре Мај 26 2010, 22:07


the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by Кидман on Чет Мај 27 2010, 00:11

појма немам

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали постои смисла на животот?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот