Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet on Сре Јун 30 2010, 01:28

Магелан докажал дека од каде си тргнал таму ќе се вратиш. Значи џабе маката.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by the nurse on Сре Јун 30 2010, 01:33

Dali ako se dvizis vo obraten pravec od dvizenjeto na zemjata,so ista brzina so koja se dvizi zemjata,vremeto ce stoi za tebe?
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet on Сре Јун 30 2010, 01:38

Интересна мисла.

Знам само дека времето се успорува како се приближуваме кон црната дупка која е створена од супер нова ѕвезда
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by the nurse on Сре Јун 30 2010, 01:43

A zosto imame vpecatok deka se zabrzuva?Barem mene taka mi se cini... zbunet
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet on Вто Jул 06 2010, 19:43

Ја не сум за тука, така ми рече една која не живее тука
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

НЛО ?

Пишување by trpe on Пет Jул 16 2010, 22:34

На 7-ми јули над аеродром во Кина се појавил необјаснет феномен. Ова не е патека од земјата, туку над хоризонтот, и не е лансирано од Земјата, туку објектот е навлезен во атмосферата.


avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by keti on Пет Jул 16 2010, 23:54

Во денешно време се може научно да се докаже...но поинтересно е кога е мистериозно... nlo
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by trpe on Чет Jул 22 2010, 12:02

Некои можеби веќе нашле друго живеалиште... Па отишле да подзачистат малку
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet on Сре Aвг 11 2010, 08:49

Судбината на мајката земја најверојатно ќе биде ваква :

- Тато, ај да ја продадеме мама.
- Зш ?
- Па ти не ја онадиш, ние не ја цицаме веќе и што ќе ни е ?
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by the nurse on Сре Aвг 11 2010, 09:03

Една е мама! trepka
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet on Сре Aвг 25 2010, 23:50

Во некои шпекулативни теории се спомнува дека земјата има своја свест, кој знае колку е добродушна кога секого трпи
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by trpe on Чет Aвг 26 2010, 15:50

Господ ја создаде Земјата, се останато е Made in China
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by alisa on Чет Сеп 09 2010, 20:08

Животот на Земјата можеби е скап, но затоа секоја година имаме бесплатно патување околу Сонцето!
avatar
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet on Саб Окт 09 2010, 22:23

Некогаш имаше многу густи грмушки на земјата
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by the nurse on Саб Окт 09 2010, 22:27

kez Ами,глобално затоплување!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by Кидман on Саб Окт 09 2010, 22:27

hot nurse напиша: Ами,глобално затоплување!

стареењето сега така се вика?
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by the nurse on Саб Окт 09 2010, 22:33

paga smea За грмушките зборев,а тоа женското,,затоплување,, мислам рано ни е!Таман работа,уште не се осеќаме така,нели?
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by Кидман on Саб Окт 09 2010, 22:36

пу пу пу Хоти шо ти е тебе, скраја било
ние ќе си бидеме евергрини

avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet on Нед Окт 17 2010, 16:35

Низ вселената има објекти наречени “ Црни дупки“. Тие имаат голема привлечна моќ и голем дел од вселената се врти околу нив.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by Кидман on Нед Окт 17 2010, 17:35

ne ne ne... ic ne mislam deka e ova dvosmisleno
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet on Пон Окт 18 2010, 16:29

И откако материјата ќе влезе во вселенската Црна дупка потоа прска низ Квазарот кој се наоѓа во сред таквото...галаксијата де.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by the nurse on Пон Окт 18 2010, 16:48

Чиста поезија,ова физика де... paga smea
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet on Саб Окт 30 2010, 19:44

Мајката земја не’ трпи оти е мајка, да имаше и татко ќе имаше кој да поведе сметка за човештвото.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот