Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by ?????? on Сре Сеп 23 2009, 10:24

Дали земјата е единствено живеалиште за човекот?

Dotville

Powered by: MySpace Games

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet on Сре Сеп 23 2009, 21:58

Нема да биде ни тоа што досега било живеалиште ако продолжи на овој начин...а ќе продолжи
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by ?????? on Саб Сеп 26 2009, 15:44

Едно и единствено, бидејќи и во случај да се пронајде некое друго место, доколку таму има цивилизација, сигурно не би не прифатиле за да не го уништиме и нивното место за живеење!

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet on Нед Сеп 27 2009, 15:08

Pa ako mozat da se jadat
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by trpe on Вто Сеп 29 2009, 23:30

Може на леб да ги мачкаме!


trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by fragola on Пон Окт 05 2009, 21:33

Se nadevam deka e!
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet on Вто Окт 06 2009, 12:17

Citav edna spekulacija deka Atlantida ne potonala tuku celata se prefrlila na nekoj druga planeta vo drug soncev sistem ili galaksija zaradi opasnostite koe gi nosi zaostanatoto covestvo okolu niv.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by Кидман on Вто Јан 12 2010, 21:43

не, јас многу почесто живеам во облаци
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by trpe on Вто Јан 12 2010, 22:44Само внимавај во својот свет зошто секаде има падобранци

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by Кидман on Чет Апр 29 2010, 17:42

Море иди у бестрага!!!

(бестрага е на земјата или каде )
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by keti on Вто Мај 04 2010, 15:46

Земјата не е единствено живеалиште на човекот, затоа што постојат и други интелигентни форми и битија кои ја населиле земјата одамна и сега настојуваат да ја развијат свеста на човекот на повисоко ниво...
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet on Сре Мај 05 2010, 00:56

keti напиша:Земјата не е единствено живеалиште на човекот, затоа што постојат и други интелигентни форми и битија кои ја населиле земјата одамна и сега настојуваат да ја развијат свеста на човекот на повисоко ниво...


Кај нас на балканот треба да ги има во поголем број оти има многу свест за развивање
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet on Чет Мај 06 2010, 15:28

Ако таму древни од Атлантида направиле вселенски бродови и заминале во друга галакасија лесно можеш да ги споредиш со нашите емигранти. неќат ни да чујат за нас.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by fragola on Чет Мај 06 2010, 23:07

Do smrtta da...posle toa ne znam
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by alisa on Пет Мај 07 2010, 01:09

За мене е, бидејќи немам каде да одам на друго место
alisa
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by ?????? on Сре Мај 19 2010, 13:40

ако некој знае некое друго, благовремено нека ме обавести
зш мене овде не берит

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet on Вто Мај 25 2010, 15:48

Ако таму било поарно, таму ќе си останевме
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by the nurse on Вто Мај 25 2010, 15:54

...Pricali su stari mornari da na nekom ostrvu postoji cvet od cijeg se mirisa postaje srecan.Oni koji su se vratili nista o tome nisu znali.Pitajte one koji se nisu vratili...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet on Сре Јун 02 2010, 13:04

Најчесто живеалиште на човекот се вц - то и кујната, главна подготовка за она што го нарекуваме живот.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by fragola on Сре Јун 02 2010, 22:28

Mislam deka edinstveno tukasniot majmun se zaebal.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by zbunet on Пет Јун 18 2010, 23:31

Некоја понапредна цивилизација пополнува ливчиња за планетарни прогнози која цивилизација ќе опстане.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by the nurse on Саб Јун 19 2010, 01:01

Da,sigurno za nekoj tamu sme aquarium za zabava.I ce ne cuva dodeka sme mu interesni. affraid
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали зeмјата е единствено живеалиште за човекот?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот