Лекција

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Re: Лекција

Пишување by keti on Сре Сеп 22 2010, 13:56

[quote="Тото"]Братучед ми заврши машински со просек, со аплаузи и сите почести и три години работи како автомеханичар кај таткото на другар му.

Ај сеа, оди ти биди паметен. Со тие пари што се потрошија за факултет и остало, ќе си купеше стан. Или авто сервис па ќе му работеа.

Не е така Тото...Секогаш треба да се образуваме доколку имаме можност за тоа, зошто не се знае кога наученото може да ни помогне...
guska guska guska
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by the nurse on Пет Сеп 24 2010, 19:02

guska 10 se klanja se klanja se klanja
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by keti on Саб Сеп 25 2010, 20:47

avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by the nurse on Саб Окт 16 2010, 12:23


This poem was nominated by UN as the best poem of 2008, Written by an African Kid


- Ova pjesma je nominirana kao najljepša pjesma 2008. - napisalo je jedno africko dijete.When I born, I black Kada se rodim, ja sam crn
When I grow up, I black Kada porastem, ja sam crn
When I go in Sun, I black Kada sam na suncu, ja sam crn
When I scared, I black Kada se plašim, ja sam crn
When I sick, I black Kada sam bolestan, ja sam crn
And when I die, I still black Kada umrem, ja sam crn

And you white fellow A ti moj bijeli prijatelju
When you born, you pink Kada se rodiš, ti si ružičast
When you grow up, you white Kada porasteš, ti si bijeli When you go in sun, you red Kada si na suncu, ti si crven
When you cold, you blue Kada ti je hladno, ti si plav
When you scared, you yellow Kada se uplašiš, ti si žut
When you sick, you green Kada si bolestan, ti si zelen
And when you die, you gray Kada umreš, ti si siv

And you calling me colored? I ti mene zoveš obojeni?
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by Александра on Саб Окт 16 2010, 12:40

одлична лекција flower
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by the nurse on Пон Окт 18 2010, 14:16

guska 10
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by keti on Вто Окт 26 2010, 09:13

ТРАНСХУМАНИЗМОТ е интелектуален и културолошки правец кој ја подржува употребата на науката и технологијата заради подобрување на човековите умствени и физички особини и способности. Овој правец се занимава со човековите состојби на патење како што е одземеноста, болестите, стареењето и предвремената смрт. Опасностите од ваквите интервенции се исто така тема на трансхуманистите.

Драги мои Мекичари, дали ви е некако препознатлив овој правец???
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by Александра on Пет Окт 29 2010, 12:35

Бил Осми март и сите деца донеле по нешто за наставничката.

Синот на слаткарот прв и` го предал подарокот. Таа ја разгледала кутијата, ја затресла и рекла: „Да погодам што има внатре? ... Хммм... колачиња?“ „Дааа!“-извикало детето „Како погодивте, наставничке?“ „Ееее, онака. На среќа.“ -одговорила наставничката.

Потоа, детето на козметичарката и` го предало подарокот. Таа ја разгледала кутијата, ја затресла и рекла: „Да погодам што има внатре? ... Хммм... некој дезодоранс?“ „Дааа!“-извикало детето „Како погодивте, наставничке?“ „Ееее, онака. На среќа.“ -одговорила наставничката.

Детето на продавачот на скапи пијалоци последно и` го дало подарокот на наставничката. Таа ја разгледала кутијата, а одоздола нешто капело. Рекла: „Да погодам што има внатре?“ Допрела една капка со прстот, лизнала и прашала: „Вино?“ „Не!“ одговорило детето радосно што подарокот не му го погодија. Наставничката потфатила со прстот поголема капка, лизнала... „Ммммм... Шампањско?“ „Неее!!“-извикало детето, уште повозбудено. Наставничката уште еднаш пробала од тоа што капело и рекла „Во ред, се предавам! Кажи ми што има внатре?“ „Кученцее!!!“ извикало детето, среќно што ја изненадило наставничката.
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by the nurse on Пет Окт 29 2010, 14:57

paga smea palce
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by the nurse on Пет Окт 29 2010, 15:41

palce
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by the nurse on Пон Ное 01 2010, 16:54

bravo
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by Александра on Сре Ное 03 2010, 00:40

интересна анегдота 10

но и да дознаел, не верувам дека големиот мислител ќе смислел нешто паметно за таа прилика, бидејќи се плашел од жените. „Во моментот кога ќе стекне рамноправност со мажот, жената се претвора во негов господар.“ Сократ kula
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by the nurse on Сре Ное 03 2010, 00:47

palce
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by zbunet on Вто Ное 09 2010, 16:18

Losa zena
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by Кидман on Саб Ное 27 2010, 17:17

лекциите ги кажува разумот
а него го слушам само кога морам
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by the nurse on Пон Ное 29 2010, 18:32

Норвешкиот дипломат Чарунг Голар бил замолен да направи графички приказ на главните проблеми во светот во 2004 г.пред представниците на ОН.
Неговото дело ,,Силата на ѕвездите,,било ставено во натпреварот за политички маркетинг за таа година.

АНГОЛА
Луѓе инфицирани со маларија
Луѓе инфицирани соХИВ
Луѓе на кои им е достапна медицинска помош


Последната промена е направена од hot nurse на Пон Ное 29 2010, 19:02. Мислењето е променето 1 пати
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by the nurse on Пон Ное 29 2010, 18:40

БРАЗИЛ
Луѓе кои живеат со помалку од 10 долари месечно
Луѓе кои живеат со помалку од 100 долари месечно
Луѓе кои живеат со помалку од 1000 долари месечно
БЕЛО-Луѓе кои живеат со повеќе од 100 000 долари месечно


Последната промена е направена од hot nurse на Пон Ное 29 2010, 19:01. Мислењето е променето 1 пати
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by the nurse on Пон Ное 29 2010, 18:43

БУРКИНА ФАСО

Деца кои живеат просечно 1год.
Деца кои живеат просечно 3 год
Деца кои успеваат да пораснат
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by the nurse on Пон Ное 29 2010, 18:46

КИНА
14-годишници кои работат
14-годишници кои се школуваат
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by the nurse on Пон Ное 29 2010, 18:48

КОЛУМБИЈА
Извоз на банани
Извоз на кафе

Извоз на кокаин
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by the nurse on Пон Ное 29 2010, 18:50

ЕВРОПА


Производство на бензин
Потрошувачка на бензин
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by the nurse on Пон Ное 29 2010, 18:55

СОМАЛИЈА
Жени кои трпат генитално сакатење
БЕЛО-Жени кои не трпат генитално сакатење
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by the nurse on Пон Ное 29 2010, 18:58

САД
ЗА војна во Ирак
БЕЛО-ПРОТИВ војна во Ирак
Не знаат каде е Ирак
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by Александра on Пон Ное 29 2010, 22:38

se klanja
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Електрицитет!?

Пишување by the nurse on Саб Дек 25 2010, 13:26

smesko
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот