Лекција

Страна 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Re: Лекција

Пишување by Александра on Саб Ное 14 2009, 23:16

avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by Александра on Саб Ное 28 2009, 00:38

avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by Тото on Сре Дек 23 2009, 23:16

Коа ќе помислам на презривата панорама на вештачката вилица на онаа по математика и коа ќе ми се опули со триумфален поглед шо вели те фатив мочко еден ти мене ќе ме правиш будала... кусо да е и препишување и се.
ако загинам бре ќе загинам како маж
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by zbunet on Сре Дек 23 2009, 23:27

Posakuvav da mozam da i gi citam mislite na profesorkata i taka da pisuvam, ama se predomisliv oti koj znae sto uste ne ke pronajdam.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by kazablanka on Нед Јан 03 2010, 00:31

Obrazovanieto denes e debela senka vo koja mladiot covek moze da si go ladi mozokot a nikoj da ne mu prefrli deka e armolebec...
avatar
kazablanka


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by Александра on Пет Јан 08 2010, 22:10

Belgium Blue

Како се добива белгиска плавуша?

avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by Кидман on Нед Јан 10 2010, 13:07

секогаш следи го својот инстинкт!
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by Александра on Чет Јан 14 2010, 23:01

Синко, за да постигнеш нешто во животот, мораш да се помачиш. А сеа, тишина! Да ги чујам бројките на лото. - Хомер Симпсон
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by Кидман on Вто Јан 19 2010, 00:13

,, Немаш ти толку солзи колку што има несреќи на овој свет!,,

(најголемите животни лекции се учат надвор од училниците)
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by Кидман on Вто Јан 19 2010, 00:24

Кога се вработив за прв пат се сретнав со човечки судбини кои до тогаш биле далеку од мене и мојот круг на движење.
Дојде на работа еден стар човек од некое село, немаше здравствено осигурување, ни пензија, од овците живеел, жената му умрела, а синовите не го сметаат за жив. Ми ја раскажа цела приказна, а јас не само што оставив се' за да го ислушам, туку и многу ревносно се заангажирав да му помогнам. Отидов кај моите за да го консултирам татко ми како би можело да му се реши проблемот на кутриот човек.
Дедо ми седеше на фотеља, слушаше и по некое време ми рече, Зошто ти мислиш дека си поголема од Господ???
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by Александра on Пет Јан 22 2010, 16:05

Образованието служи да можеш до трето одделение да му помагаш на детето околу домашните задачи.
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by Кидман on Пет Јан 22 2010, 16:17

е да - за во петто веќе треба да имаш специјализација
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by Александра on Сре Јан 27 2010, 11:11

Кога не би морале да одат на училиште, многу млади би сретнале други живи примероци од својот вид само на компјутер.
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by ?????? on Саб Јан 30 2010, 20:23

На родителска, педагогот имаше излагање преку разглас како се денешниве
ученици невозможни, колку се немирни и невоспитани, не почитуваат
авторитети, дрн...дрн...дрн...предавањето беше толку многу
револтирачко, што кога заврши, и викам на класната, јас добив впечаток
дека педагогот зборува за некои деликвенти кои треба да се пикнат
комплетно во автобуси и да се испратат во КП домови.

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by Александра on Нед Фед 07 2010, 23:38

Наставникот по биологија го започнува часот. „Да провериме дали сте го прочитале тоа што ви го зададов за дома. Маре, кажи ни, кој орган во телото се зголемува десет пати при возбуда?“ Мара се вцрвува и гледа в земи засрамено. „Ленче, дали ти го знаеш одговорот?“ продолжува наставникот. „Тоа е зеницата на окото, наставниче.“ „Така е Ленче. Браво.“ ја пофалува наставникот, а потоа се свртува кон Маре. „Тебе Маре, ќе ти кажам три работи: прво, не си ја сработила домашната задача; второ, имаш расипана фантазија; и трето, во животот те очекува едно големо разочарување.“

avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by ?????? on Пет Фед 12 2010, 19:22

Е да, учи сине, за да не работиш!
Еве мајко, учев и сега не работам

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by zbunet on Пет Фед 12 2010, 19:37

Кој не учи ќе носи кондури со челична капа
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by Кидман on Пет Фед 12 2010, 23:49

Син ми ми рече дека сега не било ин да си одличен
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by zbunet on Саб Фед 13 2010, 14:59

Професорите ни’ помагаат да ги решиме проблемите кои не би ги имале да ги немаше.

Инаку професорите се како бебиња. Мислат дека нешто ќе постигнат ако се дерат по нас.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by zbunet on Пон Мар 22 2010, 02:41

- Abe ovie u Amerika imaat pomalce za ucenje.
- Od kaj znaes, si bil u Amerika ?
- Ne, ama mi kazaa...
- Oni bile u Amerika ?
- Pa ne...ama...
- Znaci ti kazale nekoi sto ne bile u Amerika.
- Da, ama ...
- Aaa, znaci ti kazale nekoi sto ne bile u Amerika, a niv im kazale drugi sto ne bile u Amerika, a sto imale nekoi u Amerika.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by Кидман on Чет Апр 29 2010, 17:52

имаше една лекција која ми беше многу тешка за учење, цел мој живот ја учам и никако да ја сфатам до крај
се вика Трпение-спасение
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by Александра on Пон Мај 03 2010, 10:31

Кога наставничката во трето одделение ме раздели од најдобрата другарка и ме седна до ученичката со која ич не се поднесувавме во истиот ден кога добив петки по `најтешките предмети` научив дека болката од казната продира подлабоко од радоста за наградата.
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by keti on Пон Мај 03 2010, 14:53

На факултет користев стипендија за талентирани, бидејќи имав висок просек, а бев прогласена и за студент на генерацијата, па кога дипломирав побарав од Министерството за наука да ме вработи, зошто така пишуваше во договорот што го потпишав, но од надлежните во министерството добив одговор дека во нашата земја не се цени знаењето, ниту пак се почитуваат договорите. Се вработив после четири години, а во меѓувреме се запишав на постдипломски студии на архитектонски факултет, кои после долго време во 93/94 година повторно се организираа и бев прв магистер по технички науки. Во меѓувреме се отвори конкурс за асистент на архитектонски факултет, на кој сме биле пријавени само двајца и за чудо беше вработен колегата кој немаше запишано ниту постдипломски студии. Кога ја доставив дипломата на работното место, во Министерството за транспорт и врски, надевајќи се дека ќе биде вреднувана, повторно добив одговор дека кај нас знаењето не се цени, ниту пак се добиваат заслуги ако работиш согласно законите и правилниците. Истото се повторува и на сегашното работно место во Општината, каде што со реформите беше префрлен нашиот сектор...Жалосно за мене, но јас никако не можам да ја научам таа животна лекција...
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by Тото on Пет Мај 28 2010, 23:18

Во школо првпат видов разлика помеѓу женска во танга и бели панталони и тетка во мидер итн. И двете беа професорки по истиот предмет. Заклучив дека квантитетот и квалитетот се тесно поврзани
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by the nurse on Пон Јун 07 2010, 11:15

Ovie od skolo ne se normalni.Ni dadoa knigi ,okej gi cuvame , gi vracame .Za malite rekoa ne treba da se vracaat i celi gi ispisaa.Sega im tekna , brisete se sto e pisuvano i da gi vratite.Sinoca sum se od utepala od brisenje.Ova e kako da go narecam,cista perverzija.Tolku nemam briseno vo celo moe skoluvanje.Ajde, neka e za arno!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Лекција

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот