НЕШТО ИНТЕРЕСНО

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

НЕШТО ИНТЕРЕСНО

Пишување by ?????? on Пет Сеп 18 2009, 13:57

Сите досега барем еднаш сме го виделе и пробале Google Earth и сме добиле добар впечаток бидејќи тој одличен софтвер ни понуди досега невидени можности.
Меѓутоа она што може да го видите во приложеното видео ни приближно не може да се споредува со спектакуларните глетки снимени во центарот на Google во Калифорнија.

Креаторите на овој холодек наведуваат дека ова е само забавен приказ на она што може да се направи со Google Earth, софтверот на неколку екрани.


??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: НЕШТО ИНТЕРЕСНО

Пишување by zbunet on Пет Сеп 18 2009, 19:05

Uste koga kvalitetot na satelitskite snimki ke bude uste poprecizen so tekot na vremeto ke bide uzivanje vo zapoznavanje na svetot :браво:
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: НЕШТО ИНТЕРЕСНО

Пишување by trpe on Нед Ное 15 2009, 18:15

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: НЕШТО ИНТЕРЕСНО

Пишување by trpe on Нед Јан 31 2010, 03:06

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: НЕШТО ИНТЕРЕСНО

Пишување by trpe on Пет Фед 05 2010, 17:05Што има ново на интернет?
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: НЕШТО ИНТЕРЕСНО

Пишување by Кидман on Пет Фед 05 2010, 19:36

замисли тек како им е кога прават муабет на скајп
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: НЕШТО ИНТЕРЕСНО

Пишување by zbunet on Чет Апр 01 2010, 22:47

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Програм

Пишување by trpe on Вто Мај 11 2010, 15:16

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: НЕШТО ИНТЕРЕСНО

Пишување by trpe on Сре Мај 12 2010, 10:53

Српски „Google“avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: НЕШТО ИНТЕРЕСНО

Пишување by trpe on Пет Мај 21 2010, 15:18

Технолошкиот институт во Џорџија демонстрирал една од најимпресивните но
и најзастрашувачките технологии, со која може да се следат автомобили и
луѓе со помош на Google Earth.

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: НЕШТО ИНТЕРЕСНО

Пишување by trpe on Чет Jул 22 2010, 11:50

Количка - ладилник за лубеници

Ја измислиле и направиле во Јапонија.
Си одиш на пазар, си купуваш лубеница, за полесно да ја носиш ја ставаш во количкава и додека си одиш на кај дома - лубеницата се лади. И, така слатка и изладена, прво во уста! Цената на оваа количка-ладилник е 185 евра.avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

ЈАПОНСКИ ФЕШН РОБОТ

Пишување by keti on Пет Jул 30 2010, 11:21

avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: НЕШТО ИНТЕРЕСНО

Пишување by trpe on Чет Aвг 26 2010, 16:04

Оди девојка во тоалет, го вади мобилниот и размислува . Да се сликам за „Фејсбук“ или да одам по нужда
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: НЕШТО ИНТЕРЕСНО

Пишување by trpe on Вто Сеп 28 2010, 14:20

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: НЕШТО ИНТЕРЕСНО

Пишување by trpe on Чет Сеп 30 2010, 16:30

Зошто слоновите не работат со компјутери?

- Затоа што се плашат од глувчиња
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: НЕШТО ИНТЕРЕСНО

Пишување by trpe on Пон Окт 04 2010, 20:16

Да видам што има ново на Мекици

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

USB за жени

Пишување by alisa on Пет Окт 22 2010, 00:56

avatar
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: НЕШТО ИНТЕРЕСНО

Пишување by trpe on Пет Окт 29 2010, 14:58

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: НЕШТО ИНТЕРЕСНО

Пишување by trpe on Чет Ное 04 2010, 11:36

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: НЕШТО ИНТЕРЕСНО

Пишување by alisa on Пон Ное 08 2010, 15:38

avatar
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Превод

Пишување by trpe on Пон Ное 08 2010, 16:43

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: НЕШТО ИНТЕРЕСНО

Пишување by Александра on Пон Ное 08 2010, 22:56

paga smea

навистина така вели „транслејтерот“. проверив, оти од трпе се` може да се очекува ceska
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: НЕШТО ИНТЕРЕСНО

Пишување by trpe on Пон Ное 15 2010, 15:29

Хатсуне Мику е продукт на дигиталната технологија, виртуелна поп ѕвезда која настапува во живо на концерти во Јапонија, во форма на динамичен 3Д холограм. Холограмот е придружуван од бенд и ги полни концертните сали со рекордна продажба на карти.
Ова е продукт на јапонската компанија Crypton Future Media и софтверот Vocaloid од Yamaha.avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

СЛЕДЕТЕ ГО ДЕДО МРАЗ

Пишување by trpe on Пет Дек 31 2010, 12:45

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: НЕШТО ИНТЕРЕСНО

Пишување by trpe on Чет Јан 13 2011, 02:48

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: НЕШТО ИНТЕРЕСНО

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот