Смешни изреки :D

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Смешни изреки :D

Пишување by trpe on Саб Сеп 18 2010, 22:59

Како во Србија викаат онаквите кога одат на „Геј парада“

„У дупе на вашар“

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Смешни изреки :D

Пишување by trpe on Пон Ное 01 2010, 13:32

Кога ќе одиш во WC силно држи се на шољата зошто водата ги носи сите лајна.

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Смешни изреки :D

Пишување by the nurse on Вто Ное 02 2010, 15:54

Кога го гледам сонцето те гледам тебе, кога ги гледам облаците те гледам тебе, кога ја гледам месечината те гледам тебе.

Ма дај тргни се од тебе ништо не гледам.

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Смешни изреки :D

Пишување by trpe on Пон Ное 08 2010, 16:23

Ако сакаш да дознаеш какво е чувството да си ѕвезда, седни на врвот од новогодишната елка.

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Смешни изреки :D

Пишување by the nurse on Пон Ное 08 2010, 16:51

Dragi boze, molim te da mi das mudrosti da razumem svog muza, ljubavi da mu oprostim i strpljenja da izdrzim njegovo ponasanje. Jer ako te, Boze, zamolim da mi das snage, mislim da cu ga onda ubiti!.
AMIN

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Смешни изреки :D

Пишување by zbunet on Пон Ное 08 2010, 16:52

e kako ne, sve muzite krivi

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Смешни изреки :D

Пишување by the nurse on Вто Ное 09 2010, 21:51


the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Смешни изреки :D

Пишување by trpe on Пет Дек 17 2010, 17:23

Убав си ми ко икона.
- Кој и да те види се крсти.

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Смешни изреки :D

Пишување by trpe on Пет Јан 07 2011, 21:20

Устата ти е толку голема, што можеш да пееш две песни од еднаш.

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Смешни изреки :D

Пишување by zbunet on Вто Мар 01 2011, 10:32

Кој има редовна столица значи си обезбедил стабилно и просперитетно место во друштвото

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Смешни изреки :D

Пишување by Тото on Вто Мар 01 2011, 15:54

lol!

Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Смешни изреки :D

Пишување by the nurse on Нед Мар 06 2011, 13:21

Ne daj, se Ines... ispod 50 EU.

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Смешни изреки :D

Пишување by the nurse on Пон Мар 14 2011, 10:52

BITI il NE_BITI !!! Samo pitanje koga?

Grafit na wc-u I najhrabriji su se ovde usrali

PENIS SAY TO THE CONDOM COVER ME I'M GOING IN

Necu zvaku... Ocu svoj kusur!!!

VRATITE NAM SECER U ORBIT

KAD TI SMRT POZVONI NA VRATA TI SE KO FOL JAVI NA TELEFON

U raju je lepo...al u paklu je ekipa!!!

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Смешни изреки :D

Пишување by trpe on Вто Мар 29 2011, 10:22

Ти мора да си производ на прости множители.

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Смешни изреки :D

Пишување by Кидман on Вто Мар 29 2011, 14:12

ooooooooooo..... obesen

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Смешни изреки :D

Пишување by the nurse on Чет Апр 21 2011, 19:04

1. Камен пијан – состојба во која не знаете што правите и ви паѓаат на памет необични идеи. Ене верверичка ајде да ја бркаме!

2. Недоразбирање. Кога ја каниш комшиката на кафе, а таа го пие кафето и си оди.

3. Живот. Се раѓаш, одиш во војска, се враќаш, се жениш, ставаш кисела зелка едно 30-40 пати и умираш.

4. Оп! Звучен сигнал за синхронизација на мајстори. Во главно се користи за навигација кога се носат гломазни предмети.

5. Извини. Универзално име за сите келнери. „Извини, ќе може сметка?“

6. Ќе се чуеме. Јака фора за да откачите некого.

- И, се договоривме значи?
- Ајде, ќе се чуеме!

7. Економска криза. Кога ќе ти останат многу месеци на крајот на парите.

8. Слаб до умерен. Тип на ветер.

9. Видео рекордер. Чинел 1.200 марки кога сте го купиле, сега е најскапиот часовник во домот.

10. Фенг шуи. Изговор за расфрлените работи по домот.

- Еј што не ги прибереш чорапине од под креветот?
- Фенг шуи!

11. Мис Универзум. Натпревар во убавина на кој никогаш не се појавуваат конкурентките од Марс, Јупитер, Венера и другите планети во универзумот.

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Смешни изреки :D

Пишување by Кидман on Чет Апр 21 2011, 19:33

Живот. Се раѓаш, одиш во војска, се враќаш, се жениш, ставаш кисела зелка едно 30-40 пати и умираш.

bam

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Смешни изреки :D

Пишување by zbunet on Сре Jул 06 2011, 16:51

Кој не чука три пати е себичен и невоспитан kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Смешни изреки :D

Пишување by the nurse on Пон Aвг 01 2011, 14:22

Дали пенисот е криминалец?
- ДА! Ќелав е, има лузна на главата, два телохранитела, облечен е во кожа, дилер е на бела супстанцa и секаде каде што влегува - растура kez

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Смешни изреки :D

Пишување by zbunet on Сре Фед 22 2012, 13:08

E bev od kef kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Смешни изреки :D

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот