И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse on Чет Jул 29 2010, 16:25

Денес, состанок во Фондот.Не викнале од цела држава(мин.представници 50-тина луѓе) во просторија со 10 столици.Убаво им кажа една д-рка од Струмица:-Дома коа викате гости,столици сами ли си носат или ви стојат гостите? zbunet Наша работа(или ако сакате на италијански,,Cosa nostra,,) affraid
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse on Пет Jул 30 2010, 19:54

Не баравме ние ништо,они бараа да ни платат помалку за изработеното.Ќе ги видам што ќе работат кога се ќе се приватизира.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet on Нед Aвг 01 2010, 01:03

pa ve gledaat dobri dusicki i si vikaat deka ke dadete dzabe onaka od patriotizam
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse on Нед Aвг 01 2010, 10:18

Како и секое лето имаме пациенти,странци.Една французинка мажена за наш чоек ни беше еден месец.Женава одушевена,како си помина!!??Таман работа да имаме подобри услови од таму,секако не.Но,беше во сала каде покрај ТВ,цело време пациентите пееја и се смееја.И секако сите сестри и докторки го подржуваат веселиот муабет и учествуваат во него.Тоа го нема таму!-ни вели жената. flower И ОВА Е МАКЕДОНИЈА!...во позитивна смисла П.С.Не ме сфаќајте погрешно дека се фалам со нашето здравство(има многу мани , сеуште).Се фалам со нашите луѓе!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet on Нед Aвг 01 2010, 11:25

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse on Пон Сеп 06 2010, 10:12

paga smea
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet on Пет Сеп 17 2010, 12:31

Прв знак дека народот и државата се достојни за постоење кога ретко се храни дома, а вишокот на време го троши на водење љубов.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet on Пет Сеп 17 2010, 13:51

Коментарот беше : „ Да, само на тоа мислиш “

Ма дај молим те, ја не сум таков

И башка сега да не е поарно ? Дома јадат, а надвор водат љубов.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse on Пет Сеп 17 2010, 17:29

zbunet напиша:Прв знак дека народот и државата се достојни за постоење кога ретко се храни дома, а вишокот на време го троши на водење љубов.
Кај повеќето од нас, ова се случува еднаш годишно некои десетина дена кога сме на одмор.Се храниш надвор,а за другото кога си отишол со деца на одмор... kez (убаво поминавме,освен што бевме на стоматолог за едното дете,а другото една цела ноќ повраќаше,зошто тато му дал пиво ,,да се учел,,)и ...немаш вишок време jazik
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by Александра on Пет Сеп 17 2010, 20:34

и ова е (исто како во) Македонија afro

avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet on Сре Окт 27 2010, 12:02

Според некои информации ќе дојде до спојување помеѓу : Завод за запослување, Министерство за здравство и АД Бутел. Заради тоа што навидум дејностите им се различни, но целите им се исти.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by Кидман on Нед Окт 31 2010, 20:34

Ја гледав Весна Петрушевска на Сител
И неа ли ја купија бре аман, којзнае колку илајди и илјади евричи и ја купиле големата уста

Језива беше, жими се језива беше
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse on Нед Окт 31 2010, 20:43

Колку што разбрав,(не сум најсигурна во изворот) ја набркале од предходната ТВ,и... kez најискрено ми беше јадна,пошто тоа што го збореше, требаше као да биде духовито,а не беше...Најверојатно го пишал некој ,а таа морала да го чита...
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse on Пон Ное 01 2010, 19:57

Зашто во парламент седат на тапацирани столици?
-Да не седи дрво на дрво
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse on Пон Ное 01 2010, 19:58


охридски збор кој не завршува на буквата Т?

тос kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet on Пон Дек 06 2010, 01:14

Зошто људи се учлануваат у партија?
Боље со другите заедно да седиш и да јадеш од тортата, па кој колку грабне отколку да седиш сам и да јадеш гомна.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by Кидман on Пон Дек 06 2010, 01:18

-како си помина на забавата?
-супер. на крајот и палта даваа. јас си зедов две
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet on Пон Дек 06 2010, 01:30

Ја со презир ги гледав таквите и си седев сам... kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse on Пон Дек 06 2010, 10:22

-Се' убаво,вредна си,те бива, убава iznenadпредставителна де,...ама зошто немаш книшка?
-Паа,не сум по благо... kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet on Пон Дек 06 2010, 11:31

Ti fali bescustvitelnost kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet on Нед Дек 12 2010, 17:30

За народот важат европски закони и европски цени, но азијски плати. За политичарите важат, азијски закони и азиски цени, но европски плати.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet on Чет Дек 16 2010, 02:09

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet on Саб Дек 25 2010, 15:15

Мораме да почекаме слободен увоз на влада, за да имаме за кого да гласаме
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse on Саб Дек 25 2010, 15:21

Не знам зошто, smeskoденовиве само ова сакам да го гледам...

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by keti on Нед Дек 26 2010, 14:52

Ние сме земја позната по извоз на умови...Мала ни е земјата за овде да се афирмираат, затоа што се големи умовите...
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот