И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse on Саб Дек 10 2011, 00:56

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet on Сре Јан 11 2012, 14:28

Највалканите секојдневно ги гледаме на ТВ и ни’ изгледаат најчисто kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by keti on Чет Фед 16 2012, 02:12

Чудни се луѓево во последно време...Што мислите вие за ова?


Последната промена е направена од keti на Нед Фед 19 2012, 22:41. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet on Чет Фед 16 2012, 11:29

Nema veze, ne e bas taka, tuku ko i sekade vo svetot, nekoj ti smesko e simpaticen, a nekoj ne
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by keti on Саб Фед 18 2012, 04:38

Премногу ги има таквите со врски, а што е со другите?... kez


Последната промена е направена од keti на Нед Фед 19 2012, 22:44. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet on Саб Фед 18 2012, 18:38

kez guska
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by trpe on Вто Фед 21 2012, 11:14

Не е Бранко крив, крива е бананата!

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet on Саб Мар 10 2012, 17:25

Spored samoreklamite izgleda kako da ziveeme vo Shvedska, a site nie sme plavushi trepka
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse on Сре Мар 21 2012, 16:01

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by keti on Чет Мар 29 2012, 22:45

trpe напиша:Гласајте за најсовремената демократска партија во Македонија:

Коалиција за Успешен Развој и Евроинтеграции.

К.У.Р.Е. ќе ги пополни сите дупки!
К.У.Р.Е. ќе ве среди за 800 секунди!
К.У.Р.Е. стои зад секој од вас!
К.У.Р.Е. е вашата иднина!
К.У.Р.Е. е во вашите раце!

Трпе да не си ти видовит kez ?...Се спремаш за избори, па дури и нова партија си оформил...
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet on Нед Апр 22 2012, 23:49

Vladeackata partija veli deka e podobra od opozicijata, a jas gi gledam kako vtor maz na zena koj e podobar zatoa sto ne ja tepa sekoj den kako prviot, tuku sekoj tret den smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by keti on Нед Мај 13 2012, 16:44

Кери напиша:- да те прашам, денес јадеше мекици?

avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by keti on Вто Мај 15 2012, 21:32

Кој сака музика нека крене два прста!... Но, не ги кревајте многу високо прстите, зошто низ воздухот се емитираат електрични бранови кои можат да предизвикаат електричен шок... kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet on Саб Јун 02 2012, 11:14

Каде нема срца има празни глави кои се отвараат со универзален клуч kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse on Саб Јун 02 2012, 12:55

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by keti on Пон Јун 11 2012, 18:51

О Македонијо, сите мудри ти заминаа додека ти мислиш само на пари... Време е веќе да се разбудиш ... trepka
И ова е поезија за тие што сакаат да се разбудат од ситуацијата што ги снашла во земјата... jazik


Последната промена е направена од keti на Саб Јун 23 2012, 19:36. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet on Пон Јун 11 2012, 22:27

ona trca ripka
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by keti on Саб Јун 23 2012, 19:31

zbunet напиша:Каде нема срца има празни глави кои се отвараат со универзален клуч kez

За да видиш дека има срца, треба прво своето срце да си го отвориш... trepka
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by the nurse on Сре Сеп 12 2012, 20:32

Македонски пратеник прегазил двајца на тротоар. Судијате пресудил:
- Оној кој удрил со главата во шофершајбната, 5 години затвор за напад и обид за грабеж. Оној кој излетал во грамушките 8 години затвор за обид за бегство од местото на злосторството. Пратеникот ќе добие парична надокнада за претрпен страв
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by keti on Вто Сеп 18 2012, 06:14

the nurse напиша:Македонски пратеник прегазил двајца на тротоар. Судијате пресудил:
- Оној кој удрил со главата во шофершајбната, 5 години затвор за напад и обид за грабеж. Оној кој излетал во грамушките 8 години затвор за обид за бегство од местото на злосторството. Пратеникот ќе добие парична надокнада за претрпен страв

И ова ли е Македонија? ... trepka
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by keti on Саб Ное 10 2012, 16:15

avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by keti on Пет Дек 14 2012, 23:27

Изгледа дојде времето да се остварува тоа што јас го реков, но, уште многу одамна пред оваа власт! ... А каде беа тогаш да ме послушаат!!!avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by zbunet on Нед Дек 16 2012, 14:34

Да им веруваш на политичарите е рамно на самоубиство kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: И ОВА Е МАКЕДОНИЈА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот