Нешто за љубовта

Страна 3 of 22 Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 22  Next

Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet on Нед Фед 14 2010, 04:21

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by Кидман on Нед Фед 14 2010, 14:26

Дали знаете дека на Француските љубовници дури и Бог им го простувал гревот од прељуба?

Денес троен празник, св. Трифун, св. Валентин и Прочка
Е па, нека им е честит денот на сите оние кои се пијани од љубов и Бог нека им ги прости гревовите во име на љубовта.
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by ?????? on Пет Фед 19 2010, 16:05

xaxaxax ljubov so bese toaaaaaaaaaa

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet on Пет Фед 19 2010, 16:07

nesto za sto site zborat, a nikoj ne ja videl so golo oko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by ?????? on Пет Фед 19 2010, 16:10

da taka ee samo moze da se oseti

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by ?????? on Пет Фед 19 2010, 16:12

e ova ti e ljubovvvv

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet on Пет Фед 19 2010, 16:14

...ova e sprotivno na ljubov
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet on Пет Фед 19 2010, 16:28

Sigurno togas ne moze da se vodi ljubov...pobrzo kutek ke doibe mazot
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet on Пет Фед 19 2010, 19:52

Za mene ljubovata e nesto vozviseno...koja doaga posle seksot...od isparuvanjata od nasite tela, ako se pogodi, normalno...
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by Кидман on Пон Фед 22 2010, 23:46

за повеќето луѓе денес, љубовта подразбира некој да ги сака, а не да се и сами способни да сакаат
ова го рекол дотичниот Ерих Фром
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Кога мрда газот

Пишување by zbunet on Саб Фед 27 2010, 17:56

Не ми се јасни два термина кога ќе ти рече некој дека :
„ Ти мрда газот “ и „ Ти шета газот “.
Ја знам дека Шакира мрда со газот, ама и во секојдневие се употребува тој израз, што многу збунува. Мене додуше никогаш никој ми нема речено така, но скоро на сите други така им викаат, е зошто ?

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by Кидман on Саб Фед 27 2010, 22:37

Всушност, точниот назив на горенаведените поими е ,,Ти мрда газот; и ,, Те чеша газот,,
Кога единката ја чеша газот, а горните екстремитети и' се зафатени (со спуница од тањири миење, или со редење штипки на штотуку испран веш), доаѓа до нервозна ситуација, заради неможност од почешување.
Во тој случај, задниот дел од телото (газот) почнува неконтролирано да мрда лево-десно, напред-назад, а потоа во круг, се' со цел да се задоволи потребата од почешување, која на крај се препознава по завршниот извик на олеснување ,,о-хо-хо!,,
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by Тото on Нед Фед 28 2010, 01:28

avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet on Сре Мар 03 2010, 03:53

Не можам да ги разликувам возвишеноста и глупоста во мене, ако не ги посочиш во кои моменти ми се јавуваат.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by Александра on Чет Мар 04 2010, 18:21

убав е насловот на темата, скромен така а не како онаа серијата „СВЕ за љубав“ - многу мегаломански некако
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by Кидман on Саб Мар 06 2010, 21:50

Бевме сами против целиот свет
на крајот сепак,
светот победува
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by fragola on Нед Мар 07 2010, 17:06

Najmnogu mrda na salsa, rumba i ca-ca-ca...ako sakate da i mrda pustete ja na latino zabavaaaa
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by fragola on Вто Мар 09 2010, 19:10

avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by Кидман on Сре Мар 10 2010, 20:38

http://www.6lyrics.com/music/vlado_janevski/lyrics/ako_ne_te_sakam.aspx

Ова е најубавата љубовна песна од Владо

,,Ве имам како свои, но ми фали едно лице, сокриено во моето непроѕирно срце,,
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet on Чет Мар 11 2010, 14:46

Ozenet maz ima pricina da bide korkac. Zamisluva
scena dodeka bespomosno lezi zaspan vo krevet, a senkata na negovata
sakana mu prioga so veterinaren pribor za kastracija.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet on Чет Мар 11 2010, 14:48


E da, ima nekoi ja
davaat a ne znaat zosto ja davaat ili na pogresno mesto, a ima nekoi od
ednas, pa ke uspeat u zivotot
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet on Чет Мар 11 2010, 14:48


Koga e raskopcana i
samo malku treba da i se vidi bradavicata, ama toa go pravat za da
dobies usinitis vratis dekoncentritis i da treses bezveze nekoi muabeti
i da se osekas glup
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet on Чет Мар 11 2010, 14:50

Nikad da ne mu se digne na onoj sto ke bide so
onaa so koja sum bil ! Oci da mu oslabat, nagluv da stane, race
da mu se tresat, nogavici da si moca...aj posle moze ke mi tekne uste
nesto Abe po mene ima u manastir da ide i tocka !
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet on Чет Мар 11 2010, 14:51


Ja ke odam vo Irak
da bidam zaloznik i bar ednas ke me ima na televizija. - I ovaa
prilika ja koristam da gi pozdravam Tato, Mama, Strina i Bato so
pesnata " Udri grome " ! A nea nema da ja pozdravam, pa neka
vidi ona !
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet on Чет Мар 18 2010, 02:55

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 22 Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот