Нешто за љубовта

Страна 5 of 22 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 22  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by Тото on Пет Мај 14 2010, 12:18

Кога ќе ми каже, Тото срце, доцна е, треба да си одам, имам за учење, имам за свирење, утре рано станувам, имам писмена, имам настап, имаме гости ....


Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by Александра on Пон Мај 17 2010, 15:49

Љубовта е хемија.
Љубовта е и алхемија.
Прва фаза: оловото се претвора во злато.
Последна фаза: златото се претвора во токсичен отпад.

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet on Пон Мај 17 2010, 16:31

Материјата се претвара во енергија за љубов неопходна

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by the nurse on Саб Мај 22 2010, 10:08

,,Фен-Чанг праша-Што е љубов?,Учителот рече-Да му се придава поголема вредност на напорот отколку на наградата,тоа се вика љубов.(Конфучие)

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by the nurse on Пон Мај 24 2010, 14:55

Следниот викенд имаме од работа некој семинар.А бе се потепаа ова жениве да одат.Купуваат гардероба ,се спремаат,ќе биде интересно.Уште ме прашуваат дали мора да одат на предавањата!!!???Семинарки!!!

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet on Пон Мај 24 2010, 16:09

Pa ti ke im raskazes sto se predavalo

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by Тото on Пон Мај 24 2010, 16:35

Ако и мрда газот во младоста, ќе ја боли крстот во староста

Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet on Пон Мај 24 2010, 16:50

Nee, toa ako lezi na ladna trava i u nok u mladi godini

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet on Пон Мај 24 2010, 22:12

- Ај мор кажи нешто умиљато, маа. Нешто као : „ Срцка, душо, ова она “
- Ај срцка, душо, стави вода у правосмукалката и зачисти со неа.
- Знаеш ли ма ти некогаш да ги употребуваш тие ствари у мирољубиви цели ?

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by the nurse on Нед Јун 06 2010, 08:12

,,Целиот живот си го потрошив обидувајки се да бидам совршена за несовршените.Поради една невидлива,глупава работа наречена љубов,,-Мадам де помпадур

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet on Нед Јун 06 2010, 09:59

Што е љубов без доверба ? Гола страст која бргу ќе згасне.
Довербата не се стекнува, таа се има или нема од самиот почеток.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by Александра on Нед Јун 06 2010, 13:45

Довербата за многумина е само уште една девица што одвај чека да ја изгуби невиноста

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by the nurse on Нед Јун 06 2010, 17:51


the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet on Нед Јун 06 2010, 23:34

...господарка на зборот

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by Кидман on Вто Јун 08 2010, 09:36

a joш те волим, волим, волим
не могу без теееебе.... ах...ах...
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet on Вто Јун 08 2010, 16:55

И’ станува жешко под ќебето и се открива и кога од таму излегува невидлив облак и сонлива истрчува на балкон во никое време и размислува кои состојки да ги исфрли од мојата исхрана.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by the nurse on Сре Јун 09 2010, 01:09

Taa bila mnogu kulturna,jas begam demonstrativno da spijam vo dnevna.A,sestra mi za takvo iskustvo mi rece :-Mislev deka nekoj ni pustil nekoj gas za truenje!Isto izbegala vo dnevna sose deteto,sto e krivo toa da se true.

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet on Сре Јун 09 2010, 09:26

Ova ispaga ko samo maskite da prdat, a ne e tocno zatoa sto zenskiot prdez cesto podsetuva na grmotevica i luge se zbunuvaat gledajki kon neboto mislejki deka se spremaat vrnezi i grmezi i zatoa tesko e da se dokaze zenskiot prdez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by the nurse on Сре Јун 09 2010, 09:46

Dobro,imas pravo.Jas posto se soblekuvam so 20-tina zeni vo garderoba,se slucuvaat i takvi raboti,ama mnogu,mnoguuuuuuu retko!

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by Александра on Сре Јун 09 2010, 13:17

е, голема работа!

тој беше две секунди изненаден (додека да сфати дека не му се причинило), а после се озари со насмевка која значеше welcome to the club. демек, немој отсега да ме гледаш на криво кога ќе прдам.

prdez

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by Кидман on Пон Јун 14 2010, 00:03


Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by Emily on Вто Јун 15 2010, 17:42

pocnav da ne veruvam

Emily


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet on Вто Јун 15 2010, 19:38

“Čarobnjaci su otkrili najčistiji oblik ljubavi, zato što vole sebe. Oni znaju da je sve što dajemo drugima odraz onoga što imamo u sebi. Oni su stavili moć strasti u službu bića, i ona im daje neophodan impuls da preduzmu jedinu potragu koja se isplati: potragu za samim sobom.”

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by the nurse on Сре Јун 16 2010, 16:54

Не е дека не верувам,ама не сакам да сум заљубена.Тогаш правам глупости и немам контрола врз ништо. lut

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by zbunet on Чет Јун 17 2010, 10:50

Ако ме сака и да се збунам делувам симпатично, наместо смотано.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто за љубовта

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 22 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 22  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот