Предрасуди

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Пон Јан 10 2011, 20:24

Предрасуда е дека ако некоја е љубезна со тебе постои шанса да ти даде.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by the nurse on Пон Јан 10 2011, 21:11

Предрасуда е кога во љубовта сакаме да вклучиме математика.

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Пон Фед 21 2011, 00:43

На филмови со бајки дречливо зелената боја ја третираат како демонска. Се прашувам што ли значи тоа кога постојат објекти осветлени баш со таа боја? misli

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by the nurse on Пон Фед 21 2011, 19:13

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Пон Мар 07 2011, 13:29

Некои работи не се менуваат. Љубомората и подлоста секогаш остануваат.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by Александра on Пет Мар 11 2011, 01:50

предрасуда е да мислиш дека ќе те сметаат за мудар ако тресеш мудрости
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Пет Мар 11 2011, 14:46

dalas2no напиша:предрасуда е да мислиш дека ќе те сметаат за мудар ако тресеш мудрости


Ridendo dicere verum quid vetat? / Koј спречува да се каже вистината смеејќи се?
HORACIJE

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Нед Апр 10 2011, 16:57

За да третираш нешто како глупост треба прво да бидеш сигурен дека не си глуп kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by the nurse on Нед Апр 10 2011, 17:37

Mujo dolazi kuci ...a, Fata sa Hasom u krevetu.
-STA RADITE!?-vice na sav glas.
-Eh...jel sam ti rekla da je glup!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by the nurse on Нед Апр 24 2011, 17:42

Оној кој го сметаме за глупав,некогаш е само наивен и добар човек кој случајно многу ќе ни помогне...не барајки ништо за возврат.

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Саб Мај 07 2011, 01:03

Зошто е добро никој да не знае кој си и каква позиција имаш? Затоа што според тие податоци ќе очекуваат така да се однесуваш и ти се ограничува слободата. smesko

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by the nurse on Сре Мај 11 2011, 09:27

Кога природата сурово ќе си поигра со некого,најмалку што можеме да направиме е да го оставиме слободно да го направи својот избор

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Саб Јун 25 2011, 01:19

Ne znaci ako ne e po moe mora da bide diskriminacija smesko

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by trpe on Сре Јун 29 2011, 13:05

" Ако мислиш дека си многу мал за да имаш влијание, пробај да заспиеш со комарец покрај креветот. "

Анита Родик (1942-2007)
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by Тото on Чет Јун 30 2011, 14:25

bravo

avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by the nurse on Чет Јун 30 2011, 19:13

Најтешко е да те засакаат кога си поинаков од другите
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Чет Jул 21 2011, 16:16

Ако правиш добро, гледај да не те видат оти после навала ќе има и пак крив ќе испаднеш оти нема да можеш да постигнеш kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by keti on Чет Jул 21 2011, 22:13

Има многу вистина во ова...затоа прави си добро без да те знаат... kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Чет Сеп 29 2011, 13:21

Магионичарот со едната рака покажува, а со другата го прави трикот. Затоа тие кои изневеруваат покажуваат кон некои други и тврдат дека изневеруваат kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by the nurse on Нед Окт 02 2011, 19:41

Како народната...,,Подрж ми' го копилево,да се насмеам на копилено,,
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Вто Ное 01 2011, 11:47

Иако припаѓаш на понизок друштвен слој треба да се однесуваш племенито баш затоа што не е обичај и затоа што обичаите се глупи каде стануваш глупав ако им се препуштиш smesko

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by the nurse on Чет Ное 10 2011, 10:49

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by Кидман on Чет Ное 10 2011, 14:13

zbunet напиша:Иако припаѓаш на понизок друштвен слој треба да се однесуваш племенито баш затоа што не е обичај и затоа што обичаите се глупи каде стануваш глупав ако им се препуштиш

Plemenitosta e vrodena kategorija
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Нед Дек 04 2011, 19:38

Ако си полн со разбирање, нема да има место за недоразбирање kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот