Предрасуди

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Предрасуди

Пишување by trpe on Пон Окт 04 2010, 08:53

Може само на доручек на мекици со сиренце

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by trpe on Пон Окт 04 2010, 08:56

А за десерт

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Пон Ное 08 2010, 16:11

Предрасуда е да мислиш дека се’ што е убаво треба нешто да му се прави.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by Александра on Сре Ное 10 2010, 01:37

никако да се ослободам од предрасудата дека длабоко во себе луѓето се подобри од она што се гледа на површината muva

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Вто Ное 23 2010, 20:57

Предрасуда е да претпоставиш дека нема да ти даде, а не си побарал.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by Кидман on Вто Ное 23 2010, 21:11

zbunet напиша:Предрасуда е да претпоставиш дека нема да ти даде, а не си побарал.

да ја прашам - да не ја прашам - да ја прашам - да не ја прашам -да ја прашам - да не ја прашам -да ја прашам - да не ја прашам -да ја прашам - да не ја прашам -да ја прашам - да не ја прашам -да ја прашам - да не ја прашам -да ја прашам - да не ја прашам -да ја прашам - да не ја прашам -да ја прашам - да не ја прашам -да ја прашам - да не ја прашам


Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by the nurse on Вто Ное 23 2010, 21:59

zbunet напиша:Предрасуда е да претпоставиш дека нема да ти даде, а не си побарал.
Вицот за дедото и бабата кои се знаеле како млади, овој и имал мерак, но не собрал храброст да и побара.
Си рекол сега или никогаш,бабата му дала...но,нешто тешко одело и дедото:
-Да знаев дека си невина,немаше да ти барам!
А,јас да знаев дека си таков е..ч,ќе ги соблечев хулахопките!

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by Александра on Вто Ное 23 2010, 23:49и двајцата имале предрасуди paga smea

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Пет Дек 03 2010, 21:05

Гол е оној на кого му се очигледни намерите.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by Александра on Саб Дек 04 2010, 13:04

ако бидеш фер кон другите и тие ќе бидат фер кон тебе ne raboti

Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Саб Дек 04 2010, 22:50

Ако си фер кон другите, тие кои се нефер у ствари одржаваат рамнотежа. на што би личел тој свет кога сите би биле фер? И за што ќе збориме после? Како сите се фер? affraid

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by keti on Нед Дек 05 2010, 13:27

А што има лошо во тоа сите да бидат фер... smesko

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Нед Дек 05 2010, 21:13

Toa sto e za tebe e fer, ne e fer za drugoga kez

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by keti on Нед Дек 05 2010, 23:58

Која е разликата?

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by Кидман on Пон Дек 06 2010, 00:02

ФЕР - нема универзална вредност, туку е прашање на перспективата

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by keti on Пон Дек 06 2010, 00:09

Ако земеме иста гледна точка, тогаш ќе имаме и иста перспектива...

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by Кидман on Пон Дек 06 2010, 00:13

Ти треба да го заколеш јагнето за да го нахраниш твоето дете,
ти си мајка и тоа ти е обврска
Овцата му е мајка на јагнето
Ај ставете се на иста перспектива

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by keti on Пон Дек 06 2010, 00:26

А ако не го жртвувам јагнето, тогаш ќе бидам ли фер како мајка

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Пон Дек 06 2010, 00:28

Природата создала круг во кој се јадеме меѓусебно за да преживееме.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by keti on Пон Дек 06 2010, 00:30

Што е со постењето...велат дека дава повеќе енергија...

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by Кидман on Пон Дек 06 2010, 00:33

keti напиша:А ако не го жртвувам јагнето, тогаш ќе бидам ли фер како мајка

Е тогаш, мајчинскиот инстинкт, кој ти е од Бога даден, ќе те осуди и ќе ти рече, Ти Кети не си грижлива мајка

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by Кидман on Пон Дек 06 2010, 00:35

keti напиша:Што е со постењето...велат дека дава повеќе енергија...

ахам, значи ти не му даваш никогаш месо на твоето дете, за да бидеш фер кон мајката овца, така?

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by Кидман on Пон Дек 06 2010, 00:35

јас му давам, меѓу другото и заради ова

zbunet напиша:Природата создала круг во кој се јадеме меѓусебно за да преживееме.

и застанувам на различна перспектива од овцата
оти нема поинаку

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by keti on Пон Дек 06 2010, 00:38


keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by Кидман on Пон Дек 06 2010, 00:38


Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот