Предрасуди

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Re: Предрасуди

Пишување by fragola on Вто Јун 08 2010, 18:34

...ili koga ke pomines PRED da RASUDIS deka bilo crveno.
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by trpe on Сре Јун 09 2010, 11:47

Некоја жена седела во авион до свештеник. Во текот на летот го запрашала: “Оче, може ли да ве замолам за една услуга?“. “Секако ќерко моја, ако сум во можност веднаш ќе ти помогнам.“
“Знаете, купив еден многу скап и посебно добар апарат за депилација, но се плашам дека ќе треба на царина да платам многу. Ќе може ли да го сокриете под вашата наметка?“
“Би можел ќерко, но проблемот е што јас не можам да лажам. Туку, дај ми го ти апаратот, а јас ќе смислам нешто во меѓувреме.“
Жената помислила дека ќе се снајде и му ја дала машинката.
Кога слетале на аеродромот цариникот го прашал свештеникот дали има нешто да пријави, а тој му рекол:
“Од глава до струк немам ништо за царинење, сине мој!“
Збунет цариникот препрашува: “А, од половина надоле?“
“Тука доле, имам еден апарат за жени кој се уште не е употребен!“
Цариникот гласно се насмеал и викнал:
“Следниот молам...“
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by Александра on Сре Јун 09 2010, 13:41

paga smea trpe, eve ti edna backa za ova backa
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by trpe on Сре Јун 09 2010, 16:01

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Вто Јун 22 2010, 00:56

Predrasuda e koga si odnapred osuden
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by trpe on Вто Јун 22 2010, 22:36

Внимателноста е мајка на мудроста!

-Не е точно! Да била внимателна не би била мајка
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Нед Jул 18 2010, 17:33

Предрасуда е кога уште не отиден во вц, ме опоменува да го подигнам капакот од шољата.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by Кидман on Нед Jул 18 2010, 17:51

... без да помисли дека можеби одиш да се избричиш
... или евентуално да пуштиш машина
... или да ја изрибаш кадата со солна можеби... можеби... ама од кај знае она
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Нед Jул 18 2010, 17:53

И тоа е предрасуда. Да мисли дека тоа нема да го направам
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by the nurse on Нед Jул 18 2010, 18:37

Prasajte me mene so trojca maski doma.Posle sto ti e, od sto si bolna? nema pravda
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Нед Jул 18 2010, 18:40

Епа мајсторот сама си го бираше, таков да бил. Ете ти сега.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by the nurse on Нед Jул 18 2010, 18:47

Ko majka mi da ja slusam.(Skoro nekoj mi kaza samo jakite i dominantni zenski ragjale sve maski deca,a za mazite sto imaat sve zenski znaete,ili toa samite si go izmislile) kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Нед Jул 18 2010, 18:50

Во Тао Љубави пишува дека машко дете се прави набрзинка с ногу, а за женско треба поголго да трае односот
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by the nurse on Нед Jул 18 2010, 18:53

Stvarno ne se secavam,odamna bese.Izvini,a ti sto imas izraboteno? trepka
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Нед Jул 18 2010, 18:55

Еднаш набрзинка
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by the nurse on Нед Jул 18 2010, 18:57

paga smea Drugi pa vikaat ako ti se ubavi decata,mnogu vi bilo slatko...
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Нед Jул 18 2010, 19:03

Нашиов учи да биде стручњак оти стручно беше правен. Користевме васер вага, лењир, шестар, агломер, дигитрон, тајмер...
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by the nurse on Нед Jул 18 2010, 19:07

A ima i nestrucno pravenje?Zatoa nekoi licat ili se ponasaat ko nedopraeni! seti se
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Сре Сеп 01 2010, 13:25

Предрасуда е да очекуваш од секого да биде културен., да те почека и да сврши работа после тебе
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Сре Сеп 22 2010, 21:03

Им веруваме на слаткоречиви, а никогаш на тие кои нема да не’ предадат, не се убедливи.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by the nurse on Сре Сеп 22 2010, 23:07

Па,вие мажите сте обично слаткоречиви...и некогаш убедливи kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Чет Сеп 23 2010, 00:22

Ма среќа што испадна интернетов, иначе у живо сум тапа
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by the nurse on Чет Сеп 23 2010, 10:55

paga smeaНавистина?Кој би рекол дека во живо си usramen
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Чет Сеп 23 2010, 17:21

Која е сељанка ? Секоја онаа која не ме забележува.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by zbunet on Пон Окт 04 2010, 00:06

Што е предрасуда? Кога не сакаш да одиш на ручек кај тештата или свекрвата мислејќи дека нема добро да си поминеш.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Предрасуди

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот