Како да се остане вечно млад со духот?!

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by the nurse on Нед Jул 18 2010, 18:40

Zbunet Lut Stojko kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet on Сре Aвг 04 2010, 23:25

Да останеш млад и покрај се’ треба почесто да се чудиш отколку да се правиш дека се’ знаеш.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Кидман on Сре Aвг 04 2010, 23:29

zbunet напиша:Да останеш млад и покрај се’ треба почесто да се чудиш отколку да се правиш дека се’ знаеш.

wow.... колку убаво кажано
се чудам како ти текна
и се чудам дали уште нешто вакво ќе ти текне
само седам и се чудам

п.с. и ништо не знам. цк - појма немам нишо не разбирам
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet on Вто Aвг 10 2010, 21:06

Да останеш млада со духот треба немирна и често со одрани колена да бидеш.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Александра on Вто Aвг 10 2010, 22:13

да бидеш доволно луд и/или доволно вљубен, нема друг лек lol!
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by the nurse on Вто Aвг 10 2010, 23:15

Или двете истовремено! flower
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Кидман on Сре Aвг 11 2010, 10:11

Апсолутно се согласувам, рече Кидман младата
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet on Чет Aвг 26 2010, 00:01

Жените бараат од нас да пораснеме, а мама тоа не го дозволува. Е ај сега кого да слушаш ?
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Кидман on Нед Aвг 29 2010, 05:24

боже, боже, сум им се чудела на старине кога ќе речеа, не можам ноќе да спијам...
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by the nurse on Нед Aвг 29 2010, 10:16

Како,вака рано да се стане,како нас домаќинките! flower
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet on Саб Сеп 04 2010, 14:51

Млад дух, значи здраво тело.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by the nurse on Саб Сеп 04 2010, 15:42

zbunet напиша:Млад дух, значи здраво тело.
Значи,значи trepka
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Александра on Сре Сеп 08 2010, 01:04

твојот дух е твојот поглед на свет
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Александра on Пон Сеп 20 2010, 20:20

да се дружиш со оние кои ти го гледаат и сакаат духот а не само телото
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by the nurse on Пон Сеп 20 2010, 21:40

Токму така flower
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet on Сре Окт 13 2010, 15:49

Малите деца многу сакаат да трчкаат голи и без гаќи. Значи за да останеш млад со духот треба почесто да бидеш без гаќи.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by the nurse on Сре Окт 13 2010, 16:49

paga smea Ама, не пред многу луѓе.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by trpe on Пет Окт 15 2010, 14:17

Единствен начин да го сочувате здравјето и да останете млади со телото и духот е да јадете што не сакате,пиете што не сакате да пиете и да правите работи кои не би ги правеле.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by the nurse on Пет Окт 15 2010, 16:00

А да правиш работи кои те прават среќен,нема ли да биде духот млад и задоволен? kez Телото можеби ќе страда...а можеби и не.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Кидман on Пет Окт 15 2010, 16:24

Duško Radović, Kod ove današnje dece sve je preko reda i naopačke. Znamo neke osnovce koji se već ljube a još nisu počeli ni da puše.
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet on Пет Окт 15 2010, 19:39

Колку жената е постара толку поголеми и’ се гаќите.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet on Пет Окт 15 2010, 20:19

Сега наместо гаќи популарни се врвци од кондури што значи дека се по шетањето, а тие кои носат врвци од престилка се домаќинки
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Александра on Пет Окт 15 2010, 23:13

hot nurse напиша:А да правиш работи кои те прават среќен,нема ли да биде духот млад и задоволен? Телото можеби ќе страда...а можеби и не.

браво Хоти
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Александра on Пет Окт 15 2010, 23:44

avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet on Чет Ное 11 2010, 23:39

Кога си тажен ти се чини дека никогаш повеќе нема да се расположиш, кога си весел, очекуваш да ти преседне.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот