Како да се остане вечно млад со духот?!

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet on Пон Јан 04 2010, 19:16

Zivi brzo, umri mlad i budi lep les
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by trpe on Вто Јан 05 2010, 11:27

Полесно е да се остане вечно млад со паметот
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet on Вто Јан 05 2010, 14:39

Ќе влезам во друг матрикс
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Кидман on Пет Јан 15 2010, 14:57

со другарка ми коментиравме (да не речам оговаравме )
како една наша познаничка изгледа многу постара од колку стварно што е, a ќерка и ни вика, па што, вие млади да не сте!...глб...глб...
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by trpe on Пет Јан 15 2010, 23:12

Којзнае, можеби физички изгледа постара, но можеби е млада со духот. Можеби треба да провериме?
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by ?????? on Нед Јан 17 2010, 18:45

зарем духот старее или има рок на траење.ваљда е вечно млад...

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Кидман on Нед Јан 17 2010, 18:46

foerbah напиша:зарем духот старее или има рок на траење.ваљда е вечно млад...

па што знам, баш...
познавам 20 годишни ,,тетки,,
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet on Нед Јан 17 2010, 20:38

E vaka se ostanuva mlad so duhot i baska imal muda da raskine so bliznackite, so si mislat oni ? Ako treba i sam ke seta, takov e on.

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet on Нед Јан 31 2010, 20:45

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by alisa on Вто Фед 09 2010, 12:02

Секој кој што сака да остане млад со духот го избира начинот кој што намногу му прилега,односно избира играчки со кои си игра и останува млад со духот. Некој го бира перото, некој четкичката за сликање, некој шегата, но што и да е, најважно е тоа нешто да го исполнува и го прави среќен човекот.

ДЕЦА

Не, јас не сум поет,
од зборови
играчки си направив,саде -
за да останам дете...
песната со плач ја намирисав -
за да останам дете...
уште тебе да те научам
како да играш криенка со брчките
па обајцата да останема деца...

(МОСТОВИ) - Кзабланка

avatar
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by ?????? on Чет Фед 11 2010, 23:23

Сакам да сум она што бев, кога сакав да бидам тоа што сум

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Александра on Нед Фед 21 2010, 01:55

Ако паднеш на матура, не очајувај туку погледни ја светлата страна - колку повеќе ја одлагаш зрелоста, толку подолго ќе останеш млад.
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet on Вто Мар 23 2010, 21:48

Лесно му е на оној кој полуди на млади години, нему животот ќе му помине во смеа и веселба
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Александра on Пет Апр 09 2010, 11:47

со вежбање јога

avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet on Нед Апр 11 2010, 00:41

Младиот дух не учествува во досадни разговори за политика и временска прогноза.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Тото on Вто Апр 20 2010, 14:38

Да си правиш тоа што си сакаш т.е. да правиш тоа што ти велат дека не смееш.
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet on Пон Мај 10 2010, 16:41

За да бидеш млад со духот не треба да бидеш сталожен и смирен, тоа не е одлика на младоста.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by fragola on Пон Мај 10 2010, 21:11

Povekje pravi pomalku misli.
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by fragola on Пон Мај 10 2010, 21:12

...ustvari pravi bez da mislis.
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet on Пон Мај 10 2010, 21:30

...умната таа
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by fragola on Пон Мај 10 2010, 21:34

avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by fragola on Пон Мај 10 2010, 21:40

Da ne ti dojde pamet nikogas!
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet on Пон Мај 17 2010, 01:39

За млад дух треба да имаш младо тело до тебе.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by zbunet on Вто Мај 25 2010, 15:14

Да останете млади со духот треба и на стари години сеуште за рака да се држите.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by the nurse on Вто Мај 25 2010, 15:18

Да знаеш од душа да се насмееш и да имаш и со кого.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да се остане вечно млад со духот?!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот