Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Саб Мај 21 2011, 18:48

Spored nekoja spekulacija dusata tezi 21 gram. Pff, da bea santimetri ke bese porazbirlivo kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse on Саб Мај 21 2011, 20:10

Ah,duso,duso...i da bea santimetri ce bea nevidlivi paga smea
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by keti on Нед Мај 22 2011, 01:02

Што боли повеќе???
Физичката болка е видлива и тоа и е предноста, зошто се што се гледа може и да се излекува...
Но што е со психичката болка? Таа е толку длабоко вкоренета во нашата душа, со безброј наслаги кои целосно ја прекриваат и никогаш вистинската причина не излегува на површина, туку некоја прикриена нејзина манифестација која ги збунува не само оние лица који треба да ја излекуваат, туку и самиот домаќин. Поради таквата преобразба на психичката болка, таа тешко и се лекува и настојува целосно да го запоседне домаќинот...Затоа и се повеќе се користат техниките на хипноза со цел да се ѕирне во минатото на домаќинот, или поточно во неговата потсвест за да се види причината на таквата психичка болка и во зависност од тоа каква е таа да се најде и соодветниот метод или лек за да се излекува...
Можеби најдобар начин за самоисцелување на таквата психичка болка е само да се смени начинот на размислување, односно секогаш да се посакува она што не прави среќни и задоволни...
Во тоа се состои и Тајната на нашиот живот, која на многу убав начин е прикажана во следното видео составено од неколку дела...

avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Пет Jул 01 2011, 10:42

Ако не те сака среќата тогаш те сака малерот. Значи некој сепак те сака kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Сре Aвг 10 2011, 20:10

Da nalutis nekogo, znaci premnogu si dozvoluvas ili premnogu si mu dozvolil smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Тото on Чет Aвг 11 2011, 15:58

психички страда тој што гледа како некој го боли pale
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Пет Aвг 19 2011, 13:27

Кога имаш некоја работа која престои, често имаш некоја мачнина, но затоа олеснува откако ќе ја завршиш kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by keti on Пет Aвг 19 2011, 18:45

Пак се фалиш...е што тешка работа заврши сега, ајде де пофали се... kez
Ниту поезија видовме, а музиката кој знае каде замина...само филозофија и фалење, фалење, фалење... kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Нед Ное 27 2011, 23:05

Кога е време одамна за нешто друго, но како е прекорачено времето, се плаќа данок на губиток smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse on Пон Ное 28 2011, 17:11

Da bides zaspana ubavica vo denesno vreme e kosmar!


avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Саб Фед 04 2012, 23:36

Ништо не е мое, ни јас не сум мој. Не можеш да ми земеш ништо smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse on Нед Фед 05 2012, 14:25

Одмаздата се сервира ладна...но,знае неверојатно да лути
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Нед Фед 05 2012, 14:46

No sepak, mozeme podolgo da bideme nasmeani od kolku luti kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse on Нед Фед 05 2012, 14:51

Најмногу боли ...кога ја бараш вистината

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Кидман on Нед Фед 05 2012, 15:17

другиот не може да те повреди ако ти сам не му дозволиш

или

никогаш другиот не те повредува, ти сам си се повредуваш
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Нед Фед 05 2012, 18:12

Postoi razlika pomegu povreda i navreda, zatoa sto povredata moze da se proceni i izmeri, no navredata e sepak diskutabilna smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Кидман on Нед Фед 05 2012, 20:01

sto stapa vrz tugj grb ne bolat
ama eden vrz svojooooooooootttttt..... of lele majceeeee.....
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Вто Апр 24 2012, 13:35

Kade nema pravilna informacija, tamu nastanuva deformacija kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот