Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Нед Дек 12 2010, 17:46

Може да те заболи само што ќе го видиш, а не па да ти се случи.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse on Сре Дек 22 2010, 00:30

Ќе издржам ми се чини секаква физичка болка,ама кога ги слушам моиве момчиња како кашлаат и ја гледам живата како немилосрдно се качува...е не можам, тоа најмногу боли.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Чет Јан 06 2011, 22:28

Стравот е условен рефлекс заради дресура. Стравот ја создава болката.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse on Чет Јан 06 2011, 23:34

Ако ништо не те боли,ако ништо не те плаши...нема кочници,ќе биде... affraid
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Нед Јан 16 2011, 13:19

Жена сака да знаеш што мисли без да каже додека кажува нешто безевезе.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Александра on Нед Јан 16 2011, 13:30

и што веза има ова со темата? misli

ааа, сигурно е везата некаде меѓу редови, демек, баш те боли kez
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Нед Јан 16 2011, 13:36

Упс, сум ја утнал темата kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Александра on Нед Јан 16 2011, 13:45

море, како да не! си знаеш ти добро што и зошто правиш. ceska
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Нед Јан 16 2011, 13:50

Епа после вика дека не сум осечајан и тоа мене ми прави душевно ментална болка kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Александра on Нед Јан 16 2011, 13:59

подари и збирка осечајна поезија со посвета и ... после ќе си живеете среќно до крајот на светот и векот smesko
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Нед Јан 16 2011, 14:09

Na pravosmukalkata ima posveta za mene kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Александра on Нед Јан 16 2011, 14:19

paga smea
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Александра on Нед Јан 16 2011, 14:27

се извинувам на сите на кои горниот постер им предизвика психичка болка lol!
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Нед Јан 16 2011, 14:29

Да бе, утепај, па извини kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Александра on Нед Јан 16 2011, 14:35

guska ај, ај, ќе помине kamsik
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Вто Јан 25 2011, 21:04

Боли од прв пат, ама ќе помине и замине.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by fragola on Вто Јан 25 2011, 22:46

Nekogas boli i od vtor pat, pa i od tret...
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Вто Фед 22 2011, 23:53

За шпијунски агент би требало претходно бар два пати да бил женет, затоа што во случај да го фатат и мачат нема ништо да каже оти е веќе неосетлив на болка.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse on Сре Фед 23 2011, 00:40

zbunet напиша:За шпијунски агент би требало претходно бар два пати да бил женет, затоа што во случај да го фатат и мачат нема ништо да каже оти е веќе неосетлив на болка.

Значи ...,,најболно,, е да бидеш женет? kez
Па,некоја ваква ,,мачителка,,ако ти се погоди!?
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Пет Мар 11 2011, 02:31

Ако те заболи може незгодно си прескокнал нешто.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse on Пет Мар 11 2011, 15:23

Не сум плачка,но ужасно боли кога ќе некое ,,невидливо,,зрнце прашина се најде меѓу леќата и моето око(затоа го мразам ветерот)...и ме расплакува безвезе. tazen
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Чет Апр 07 2011, 13:42

Судбината најчесто лупа шамари, па иди поверувај и’ кога те вика да те погали
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by keti on Чет Апр 07 2011, 22:13

Зошто да не и верувам???... kez Ако не и верував, немаше да бидам тука на овој форум...Јас сакам само да ме гали и ќе го добивам тоа што ќе го посакам... guska guska guska
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Вто Мај 10 2011, 13:50

Kako se zeznav? Epa od kaj da znam, prv pat mi e da ziveam. kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот