Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Нед Јун 13 2010, 12:18

Ако скинам заради психосоматска копачка, ќе патат сите оние кои не ми дале оти нема да бидат сигурни заради која сум се разболел и ќе ме носат на душа.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Александра on Нед Јун 13 2010, 12:41

paga smea
Секоја ќе мисли дека си се разболел поради неа - и таа што ти дала и таа што не ти дала. женска психологија tazen
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse on Нед Јун 13 2010, 14:44

Sto se nema da izmislat mazite.Ce se prais bolen dur ne ti dadat,a posle pak ce se prais bolen zosto vece nema da ti bide interesno.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Пон Јун 21 2010, 01:06

Ако доживееш посериозна физичка болка ќе те боли толку дена колку години имаш, ако доживееш посериозна психичка болка ќе те боли уште толку години колку што имаш.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse on Пон Јун 21 2010, 01:11

Ајдеее,од кај го извади ова.Страшно звучи!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Кидман on Пон Јун 21 2010, 12:59

avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Вто Aвг 03 2010, 17:55

Кога те боли физички те боли и психички, кога те боли психички те боли и физички
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse on Вто Aвг 03 2010, 18:05

Е да!Затоа сега измислија да ги ставаат пациентите во вештачка кома,затоа што би умреле од психичкиот момент!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Вто Aвг 03 2010, 18:11

умната таа, затоа и ќе
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by fragola on Саб Aвг 07 2010, 12:41

Golemite bolki baraat golemi dusi i samo golemite dusi trpat golemi bolki.
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Тото on Саб Aвг 07 2010, 13:53

Кога ми вадат живец на забар не ми текнува ни една психичка болка што ќе ја засени физичката
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Чет Aвг 26 2010, 21:55

Кога ќе ти нанесат болка, ги откачуваш и се дистанцираш од таквите, кога ќе нанесеш болка, се откачуваш и се дистанцираш од себе.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Кидман on Чет Aвг 26 2010, 23:50

zbunet напиша:Кога ќе ти нанесат болка, ги откачуваш и се дистанцираш од таквите, кога ќе нанесеш болка, се откачуваш и се дистанцираш од себе.

убаво кажано, ама тоа важи за едни видови во изумирање кои умееа да чувствуваат
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Чет Aвг 26 2010, 23:53

Историјата можеби некогаш ќе ги спомне
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Кидман on Чет Aвг 26 2010, 23:55

сигурна сум
да осети болка, да осети кога некого боли, може само човек со осет
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Саб Сеп 18 2010, 01:04

Кога некој бара да бидеш тука за да ти се исповеда кога му е тешко, а кога му е лесно никаде го нема тоа значи дека не те гледа како пријател туку како корпа за отпадоци.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse on Пон Сеп 20 2010, 23:57

Зависи, дали се пораѓаш или кога некој што го сакаш не ти обрнува внимание. tazen
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Чет Сеп 30 2010, 17:01

Колку повеќе си мек, толку повеќе боли.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse on Чет Сеп 30 2010, 18:45

Ма,боли и едно и друго Само мажите се поголеми плачковци
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Нед Окт 10 2010, 21:50

Желбата е болест која се лечи само со исполнување, во спротивно ќе те осакати.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse on Пон Окт 11 2010, 00:22

Што е ова желби денес?Дека денот бил среќен? flower Најубаво е да посакуваш нешто за кое постои било каква шанса да се оствари,во спротивно е страшно pale
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Пон Окт 11 2010, 00:24

Жеље и честитке
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse on Пон Окт 11 2010, 23:00

,,Кога сум овде,ништо не ме боли,,-Др.Хаус
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Чет Окт 21 2010, 19:41

За секоја работа си треба подмачкување инаку може да боли.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by fragola on Саб Окт 23 2010, 15:56

Ako povekje pati se mavas na isto mesto, sekoj pat povekje te boli. Kaj psihickata bolka e obratno-mestoto otrpnuva
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот