Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by ?????? on Саб Сеп 12 2009, 00:23

Дали повеќе ве боли кога нешто лошо ќе се случи, кога некој е болен или можеби некој ве навреди или на било кој друг начин ве повреди, или мислите дека повеќе боли физичката болка, удрено колено,повредена рака?

Што попрво би ве натерало да пуштите солза и дали може да постои споредба меѓу овие две болки?MySpace Graphics

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Саб Сеп 12 2009, 08:55

Мене ме боли раката оти си ја изгулив кожата додека со сајла пикав во тесен одвод. И цело време ме боли.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by ?????? on Саб Сеп 12 2009, 09:03

мене многу ме болеше кога се пораѓав

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Вто Сеп 15 2009, 12:29

Ke skrsis nekoja plomba stiskajki zabi i otkakko ke te izgori zabarot ke zaboravis na toa sto prethodno te macelo i ke se zaprasas dali tolku vredelo
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by fragola on Пет Окт 02 2009, 21:02

Obicno psihickata bolka vlece fizicki posledici koi e mozno otposle da ne zabolat tolku mnogu sto ke zaboravime na psihickata bolka.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Нед Окт 04 2009, 15:24

psihosimtopaticni ama ne se simpaticni
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by fragola on Пет Окт 30 2009, 13:25

Psihata e sekogas najbolna,
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Пет Окт 30 2009, 13:53

Dzapnes nekoja i se kezis kao zelen
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by fragola on Сре Ное 18 2009, 17:20

Zavisi koj ve udril...ako nekoj nepoznat mi mavne slakanica,sekako deka fizickata bolka ke bide pogolema
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Пет Ное 27 2009, 10:05

- Ај ако смееш удри го уште еднаш !
- Трас !
- Ај уште еднаш !
- Бам !
- Ај уште еднаш !
- Туп !
- Бате, ај доста ме браниш.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Кидман on Сре Јан 06 2010, 14:37

мене најмногу ме боли душава кога ќе ми се скрши нокт

Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Чет Јан 07 2010, 11:19

Мене многу ме боли душата кога она ќе ми ја акне една
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Кидман on Пон Јан 18 2010, 23:30

најмногу боли стомак кога ќе се прејадеш. Ти иде да пукнеш, а од што ти е слатко уште не престануваш...уф....
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Чет Апр 22 2010, 15:10

Додека забарката ми буши заб си се ниша по тактот на некоја спора музика каде се спомнува некоја изгубена љубов која боли. А ја мумлам :
- Е ова е болка, не тоа !
- Ааа, љубовна болка може да те спобудали..Бжжж ! ( со бушилицата)
- Ааааа ! Ја више се мрднав од бушилицата...Аааа ! Ма ако треба никад више жена да не видам само заб да не ме боли !
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Чет Мај 06 2010, 12:58

...сите у главата имаме по едно вакво и не’ мава за секоја ситница затоа што сме испаднале
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by ?????? on Сре Мај 19 2010, 13:57

Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših
snova od onih što ih rađa bol.

Ivan Cankar

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse on Сре Мај 19 2010, 15:11

Odlicno!
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by ?????? on Сре Мај 19 2010, 15:32

sepak najmnogu boli dusata koga kje ti se skrshi nokt

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by trpe on Сре Мај 19 2010, 17:26

Јас немам долги нокти, ама кога бев мал го залепив јазикот за комората. Е тоа богами многу ме болеше
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Александра on Сре Мај 19 2010, 18:44

Ако се изгорам од рерната ме боли, ама не толку колку што ме боли ако не ми се надујат кифлиците.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Вто Јун 01 2010, 20:18

Секогаш на суво боли или е неугодно
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Тото on Вто Јун 01 2010, 21:29

zbunet напиша: „Секогаш на суво боли или е неугодно.“

Жаре Бербер
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by zbunet on Нед Јун 13 2010, 01:29

Физичка болка може, но и не мора да остави последици, психичка болка може и мора да остави последици.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by the nurse on Нед Јун 13 2010, 01:46

Психичката болка прави еден куп психосоматски смртоносни болести.За нив ни текнува одкога ќе умре чоек.Абе,удар а,чир му пукнал,добила карцином,ама касно е!Абе,се е од нервоза.Па,да го знаеме тоа порано...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што боли повеќе, психичката или физичката болка?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот