Еурека

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Вто Aвг 17 2010, 16:17

И така кога раскинав со Цена она ми рече : „ Ќе видиш ти, никогаш аир нема да видиш “
И така Ценовници ме чекаа во заседа во секој расположлив момент, посебно ме чекаа кога ќе ме видеа насмеан и расположен за да ми излезе на нос
Сите изгледа знаат за Цена и на кого да налетам ми ја спомнува Цена „ Ова ти е по таа Цена, а она ти е по оваа Цена “ И така не можам да избегам од клетвата на Цена која живее во Центар и е секогаш во Центарот на збиднувањата. Нема врска што живее во центар, таа ги има сите Центри во скут.
Понекогаш ќе и’ пишам писмо на Цена да ме остаи на раат, ама таа ми одговара : „ Кога ја имаше шансата да имаш добра Цена, ти се праеше курназ, сега трпи. Секогаш твоја, лоша Цена.
И така Цена си го тера својот обичај да го заобиколува законот и така успева да се крене високо и никој не може да ја сопре да прави што сака
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by trpe on Чет Aвг 26 2010, 15:41

Пубертет е кога женскиот глас мутира од НЕ во ДА
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Сре Сеп 08 2010, 23:19

Учел, не учел, животните часови си проаѓаат. Не можеш да повторуваш година.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by Александра on Сре Сеп 29 2010, 21:57

си ги најдов апчињата!
во остатокот од вечерва светов ќе биде помирно место за живеење
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Еволуција

Пишување by trpe on Пон Окт 04 2010, 09:48

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by Кидман on Вто Окт 05 2010, 01:38

Ивана има 4 месеци. Вечерва рикаше ко магарче и никој жив не можеше да ја смири. Се думавме шо е работава. Наспана е. Нацицана е. Преслечена е. Шо може да биде???
- Бранко е крив!
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by keti on Нед Окт 10 2010, 18:53

Денес е 10.10.2010 г...Ден на среќата...
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Нед Окт 10 2010, 20:02

Bas i ne sum siguren deka e den na srekata. Malku e, a nie sme mnogu
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by Тото on Нед Окт 10 2010, 20:15

keti напиша:Денес е 10.10.2010 г...Ден на среќата...

avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Пет Окт 15 2010, 08:15

Знак на чиста совест е кога си го забораваш клучот од дома оти знаеш дека ќе те пуштат да се вратиш.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by the nurse on Пет Окт 15 2010, 08:17

Те пуштија,а? kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Пет Окт 15 2010, 08:18

Yep
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by trpe on Пет Окт 15 2010, 14:11

Парите ќе ви овозможат да купите автобуска карта, но лукот ќе ви осигура слободно столче.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Пет Окт 29 2010, 19:28

Оној кој е на подобра позиција од тебе, често ти дава предлози на твоја штета.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

ЕВОЛУЦИЈА

Пишување by trpe on Пон Ное 01 2010, 14:29

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Чет Ное 04 2010, 23:56

Процентуално се намалени срцевите заболувања затоа што на многумина им се претворени во камења или парчиња мраз.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by fragola on Пет Ное 05 2010, 00:00

avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Пет Ное 05 2010, 00:00

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by Александра on Пет Ное 05 2010, 02:04

iznenad на толку цигари, изгледа сум и јас една од тие таквите (пу-пу, да не се урочам) peace
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Пет Ное 05 2010, 12:08

Турска серија, списание Свет, Фарма, ФБ. Тоа се четрите страни на светот.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by keti on Саб Ное 06 2010, 14:55

А што е со skype-ot?...или не си веќе таму...
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Саб Ное 06 2010, 19:08

Skype go upotrebuvam samo so Trajce i Trpe i toa mnogu retko i samo na govor preku mikrofon i zvucnici. Za fiksen telefon plakam 160 den. i samo so niv go upotrebuvam i im gi naplakam preku pivo koga ke im dojdam.
Komunikacija preku mobilka i toa krug samo so doma.


Последната промена е направена од zbunet на Саб Ное 06 2010, 19:12. Мислењето е променето 1 пати
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by the nurse on Саб Ное 06 2010, 19:11

Па,ти си бил вистински советник за штедење.Би можел тоа да работиш.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by keti on Пет Ное 12 2010, 09:54

avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Чет Ное 25 2010, 12:37

Еволуцијата има за цел да ни докаже колку сме биле глупи.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот