Еурека

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Пет Апр 16 2010, 18:27


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by trpe on Вто Мај 04 2010, 18:38

Подобро е да молчиш со некого, отколку да зборуваш сам со себе.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Чет Мај 06 2010, 15:20

Секој пат е предодреден за предодредени, а оние кои не се, не им следуваат кондури

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by trpe on Пон Мај 10 2010, 10:15

Баш е добро што пивото не остава дамки од кафе
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Нед Мај 30 2010, 19:47

Slucajno se lizna na skali i i' se podigna suknjata :
- Te naslikav, a ?
- Kuti, mnogu jak bese blicot i me zaslepi.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by trpe on Пон Мај 31 2010, 12:45

Ама е ладен сладоледов
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Пет Јун 04 2010, 11:48

Принципот на “ Ништо не е случајно “ е најочигледен кога некој слаткоречив ти се упикува додека не ти побара пари на заем или да му бидеш жирант.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by Александра on Сре Јун 09 2010, 12:55

Прошетка во природа со најглупиот е покорисна за мозокот од седење на чат со најумниот
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Пон Јун 21 2010, 14:29

Site niz zivotot sme slucajni minuvaci koi se srekavame, zapoznavame, se onaduvame i si zaminuvame

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by trpe on Вто Јун 22 2010, 22:08

Безжичен телефон најлесно се прави со ножици
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by Александра on Пет Јун 25 2010, 22:15

Еурека! Учтивоста е фин начин да го држиш некого на отстојание
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by trpe on Пет Јун 25 2010, 22:55

dalas2no напиша:Еурека! Учтивоста е фин начин да го држиш некого на отстојание

Се сложувам, за ова си сосема во право!

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Саб Jул 17 2010, 16:06

Случајно сме се родиле на оваа планета која случајно постои во овој дел од Млечниот Пат кој случајно постои во оваа вселена.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by Кидман on Саб Jул 17 2010, 16:53

прашање за научникот
Што ќе се случи ако на млечниот пат му додадеме Несквик?

avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Саб Jул 17 2010, 17:09

Ke imame rasipani zabi

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by trpe on Чет Jул 22 2010, 18:55

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by fragola on Пет Jул 23 2010, 01:11

Ucis dodeka ne sfatis deka kolku pomalku znaes podobro za tebe.
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by Тото on Пет Jул 23 2010, 03:01

fragola напиша:... kolku pomalku znaes podobro za tebe.

Toa i jas im go velev na moite, ama ne, tie mu veruvaa na klasniot bidi umen
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by Кидман on Нед Aвг 01 2010, 14:09

добрината се наградува само во филмовите
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Саб Aвг 07 2010, 22:06

Повеќе сме склони да воздигаме безвредни политичари и show business ороспии отколку вредни научници и уметници затоа што повеќето од нас во нив можат да се пронајдат.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by trpe on Нед Aвг 15 2010, 01:22

Успех е кога имаш 2 години и не какаш во пелени!
Успех е кога на 12 години имаш пријатели!
Успех е кога на 18 години имаш возачка дозвола!
Успех е кога на 20 години имаш секс!
Успех е кога на 30 години имаш пари!
Успех е кога на 50 години имаш пари!
Успех е кога на 65 години имаш секс!
Успех е кога на 70 години имаш возачка дозвола!
Успех е кога на 75 години имаш пријатели!
Успех е кога имаш 80 години и не какаш во пелени!
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by the nurse on Нед Aвг 15 2010, 08:47

Тоа ти е , животот прави совршена монтажа,како си почнал така и завршуваш! kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Пон Aвг 16 2010, 13:14

Животот е сапун, се троши, ама другите работи не се.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by trpe on Пон Aвг 16 2010, 13:31

Некои сапуни се миризливи, а некои не
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Вто Aвг 17 2010, 15:29

Во светот се ценат работи кои не ги ценам и затоа сум аутсајдер

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот