Еурека

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Нед Дек 27 2009, 19:37

...tolku od prikaskata za Adam i Eva
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by fragola on Нед Дек 27 2009, 20:25

Dedo Mraz e obicen dedo,elenite ne letaat,a za podarokot treba da si platis.
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by Кидман on Нед Дек 27 2009, 20:39

fragola напиша:Dedo Mraz e obicen dedo,elenite ne letaat,a za podarokot treba da si platis.

и судејќи според неговиот надворешен изглед, нема шанси да го собере низ оџак
и плус, гарант има висок притисок и вишок холестерол
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Чет Јан 07 2010, 11:38

На оние што биле умни во минатата година дедо Мраз ќе им спушти подароци низ оџак, а оние што не...им врши нужда во оџакот
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by trpe on Чет Јан 07 2010, 15:28

Ако Дедо Мраз секогаш го замислуваме како стар и дебелкако тогаш Баба Мразица е млада и витка

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by Александра on Чет Јан 07 2010, 17:40оваа е Баба Мразица, а таа твојата е Дада Мразица (внуката)
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by trpe on Чет Јан 07 2010, 22:18

Бидејќи мојот оџак е малку по тесен, да не го мачиме Дедо Мраз, подарокот може да ми го донесе и внука му, не се лутам јас
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Вто Јан 12 2010, 14:55

Кога ми даваш мито одалечи се од прозорецот за да не види некој случајно. Сакам да си го сочувам образот !
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by trpe on Вто Јан 19 2010, 10:40

Кој рано рани, цел ден е ненаспан
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by Кидман on Вто Јан 19 2010, 18:11

во 9,40 си бил разбуден????? ц..ц..ц... па ти ставаш ли глава на перница воопшто... - страшно!

avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by fragola on Сре Јан 20 2010, 12:16

Kolku povekje razbiram,tolku pomalku imam sto da kazam...znaci sega ja razbiram onaa-Toj sto znae molci,toj sto ne znae zboruva.
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by alisa on Нед Јан 24 2010, 12:46

Сите маани кога се во мода стануваат доблест
avatar
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by Кидман on Нед Јан 24 2010, 13:20

klementina напиша:Сите маани кога се во мода стануваат доблест

wow....wow....ова е јако
и жива вистина
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by Александра on Саб Јан 30 2010, 12:00

Ако молчењето е злато, на форумов 80 посто се богаташи
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by trpe on Нед Јан 31 2010, 03:07

Кој рано рани или е млекар, или е пекар или е ненормален!
Јас сум изгледа тој третиот
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by trpe on Нед Јан 31 2010, 03:41

dalas2no напиша:Ако молчењето е злато, на форумов 80 посто се богаташи

А затоа јас немам париииииииии
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by alisa on Пон Фед 01 2010, 17:05

avatar
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by trpe on Чет Фед 04 2010, 17:17

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by fragola on Чет Фед 25 2010, 00:53

Demek so novite otkritija,tehnologii,zakoni itn....zivotot go pravime podobar,polesen,poudoben...koja zabluda! Samo go komplicirame i se povekje go oddalecuvame od vistinskata sustina koja ja poznavale nasite pretci!
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by trpe on Вто Мар 09 2010, 17:28

ЕУРЕКА:

Дали знаете што е тоа болничка соба?

- Е, па тоа е соба каде пријателите на болниот доаѓаат да се изнаприкажат со пријателите на другите болни
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by fragola on Вто Мар 09 2010, 19:22

Jas na drugite im pomagam da dojdat do eureka...si kjutam i se pravam mutava,dodeka ne pocuvstvuvam deka e praviot moment da gi prosvetlam i da recat- "Eureka! Pa Fragola ne bila tolku smotana i glupava!"
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by trpe on Пет Мар 26 2010, 20:43

Мудар човек никогаш не се расправа со будала, бидејќи прво ќе го спушти на негово ниво, а потоа ќе го победи заради искуството
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by zbunet on Чет Апр 01 2010, 09:48

Тоа што е случајно за мене е намерно за друг кој го толкува
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by trpe on Пет Апр 02 2010, 08:32

Животот е она што се случува додека ги правиме плановите за живот.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by trpe on Пет Апр 16 2010, 16:22

Ако на некој постојано му минуваат паметни мисли низ главата...


тоа значи дека ни една не се задржува !
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Еурека

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот