Како ги решавате проблемите во животот?

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by fragola on Сре Јун 02 2010, 18:54

Se prilagoduvam na niv.
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by zbunet on Сре Јун 02 2010, 20:25

hot nurse напиша: Da me ubies ,ne te razbrav!


Definicija spored Frojd " Prijatelstvoto e seksualen impuls so prepreka bez razlika na polot " ili po naski " Merak so prepreka " t.e. Prijatelot ti veli " Kaj si, sto te nema " , a u sebe si veli ...
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by Александра on Сре Јун 02 2010, 20:29

Кога имам проблем се прашувам, што би направил Фројд кога би бил на мое место. А честопати малиот мозгојадец ме деконцентрира со прашањето: Дали умниот Фројд бил среќен човек?
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by zbunet on Сре Јун 02 2010, 20:31

Pusel i ziveel 90 god i imal 7 deca,baska ziveel so zena mu i baldza mu, edina neprijatnost e sto moral da se seli u Ingland koga pocnala vojnata
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by Александра on Сре Јун 02 2010, 20:35

avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by zbunet on Пон Јун 07 2010, 12:45

Учителката по македонски стално ми викаше „ Исцепај лист “ од тетратката оти рацете ги чував за фини работи и затоа пишував со нозе. Имав еден резервен лист на последната страна и тој го кинев за да слушне ...хи,хи,хи...
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by the nurse on Саб Јун 12 2010, 18:44

Odbolovacu te ja...
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by zbunet on Вто Јун 15 2010, 20:03

Kada smo suočeni sa ekstremnim situacijama kao što su opasnost, strah, preopterećenost čula ili nasillje, nešto u nama reaguje i preuzima kontrolu; um postaje uzbunjen i automatski prekida svoje brbljanje.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by zbunet on Сре Јун 23 2010, 01:01

Проблемите на работа се решаваат на тој начин што ќе му ги префрлиш на некој кој не се буни и си работи.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by trpe on Чет Јун 24 2010, 15:40

Кога подобро ќе размислам подобро е да не мислам.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by alisa on Пет Јун 25 2010, 00:57

Велат дека умните луѓе се учат на туѓите грешки, дали тоа треба да значи да се дружиме само со будали за да се учиме на нивните грешки
avatar
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by the nurse on Вто Јун 29 2010, 21:12

...Don,t explain,don,t complain... kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by zbunet on Пон Jул 05 2010, 23:07

Проблемите во животот се решаваат на решителен или на проблематичен начин.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by Тото on Вто Jул 06 2010, 10:06

Може ли да кажам како некој друг го прави тоа?
Може? Тенкс :)

Јас сум проблем што лесно се решава. Лесно, АМА привремено.
Татко и ми отвора на врата, мајка и ми дига фиксен. Мобилниот го исклучува. Ова последното е мојата шанса - кога тогаш мора да се вклучи, па покрај цел свет некако ќе се протнам и јас.
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by the nurse on Пон Jул 12 2010, 13:09

Nikako,odbiv eden nepristoen predlog i sega imam eden kup problemi... tazen
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by alisa on Вто Jул 13 2010, 00:07

" Кога ќе се најдеш во тесно, и сé е против тебе, и кога изгледа дека нема да можеш да издржиш ни минута повеќе, никогаш не се предавај зошто токму на тоа место и во тој миг ќе почнат да се менуваат работите. "
Хариет Бичер Стоу (1811-1896)
avatar
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by the nurse on Вто Jул 13 2010, 00:13

fala palce
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by Тото on Саб Jул 31 2010, 12:55

Пишува подолу kez

avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by Александра on Нед Aвг 01 2010, 14:23

avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by fragola on Сре Aвг 04 2010, 17:32

avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by zbunet on Пон Aвг 30 2010, 14:30

Проблемите во животот се решаваат некогаш со кочење, успорување или претекнување ама сепак треба да имаш дозвола.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by alisa on Чет Сеп 02 2010, 21:55

" Никогаш не се справувај со повеќе од еден вид проблем истовремено. Некои луѓе се справуваат со три: сите што ги имале, што ги имаат и што очекуваат дека ќе ги имаат. "

Едвард Е. Хејл (1822-1909)
avatar
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by zbunet on Пон Сеп 27 2010, 00:25

Моето е подобро од твоето оти не е мое, а ако е мое веднаш ќе стане подобро. Значи до мене е, оти сум убав на мајка.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by Александра on Саб Окт 02 2010, 00:59

ги оставам за утре

avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by Александра on Пон Окт 04 2010, 23:54

ѕвонам на решавачите:

ало, трпе другарче (да речеме), ај дојди попладне со алатот, нешто ме зафркава чешмата во купатило ...
flower
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот