Како ги решавате проблемите во животот?

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by Кидман on Нед Дек 20 2009, 17:25

ги анализирам и ги решавам
ама после се чувствувам исцрпено

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by zbunet on Нед Дек 27 2009, 19:40

So pasiven otpor na toj nacin sto ja cekam da se izmori vikajki mi deka sum vakov ili onakov

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by zbunet on Чет Јан 07 2010, 11:37

Постојат две индијански правила :
- Никогаш не се грижи за ситници.
- Се’ е ситница.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by trpe on Саб Јан 23 2010, 00:33

Ако ги решам сите може ќе ми биде досадно после, затоа нека си стојат

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by alisa on Вто Јан 26 2010, 10:54

Велат дека секој е ковач на својата среќа. Само што судбината на некого му дава чекан и вжештено железо, а друг мора со гола тупаница да кова студено железо. Се мислам каде ли сум го загубила чеканот, за да си ги решам проблемите

alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by fragola on Вто Јан 26 2010, 19:56

Pa gi mislam,mislam,mislam...dodeka ne se zamoram...posle se odmaram i gi zaboravam

fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by zbunet on Чет Фед 11 2010, 00:37

Единствен начин да се избегнат грешките е да се стекне искуство, а единствен начин да се стекне искуство е да се прават грешки.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by trpe on Вто Фед 16 2010, 00:30

Искуството е одлична работа, обично ја препознаваме грешката откако ќе ја повториме

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by ?????? on Нед Фед 21 2010, 21:15

на работа лесно - седнеш, размислиш и најдеш решение. Како да играш игрица на компјутер
ама... во меѓучовечките односи не сум добра.
животот е често пати срање.
те става пред избор, да повредиш или да бидеш повреден

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by fragola on Чет Фед 25 2010, 00:37

Teoretski...prakticno,retko.

fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by fragola on Нед Фед 28 2010, 21:07

Igram shah!

fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by ?????? on Нед Мар 21 2010, 22:26

со нејадење

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by trpe on Пет Мар 26 2010, 20:10

Викаат дека добро анализиран проблем, пола е решен. А што е со другата половина

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by zbunet on Саб Апр 24 2010, 22:55

Проблемите во животот се решаваат само ако ги створи некој друг, никогаш ако ги створиш ти.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by keti on Нед Апр 25 2010, 20:17

Кога ќе се појави некој проблем, цел ден сум замислена и нервозна и тогаш сакам да слушам само музика...Наредниот ден решението на проблемот само си доаѓа... smesko

keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by zbunet on Нед Мај 23 2010, 19:17

Углавном ме заебуваат и се тешам дека се бедни, не дека сум смотан и не знам да се снајдам

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by the nurse on Нед Мај 23 2010, 19:23

Исто и јас,иднава недела се спремам да им се качам на тие горе и све да си изнакажам,ќе им фрлам тоа клучеви и мобилни и ќе си бидам слободна.

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by zbunet on Нед Мај 23 2010, 19:30

ја ништо не им кажав и пак ме ослободија, само еднаш не’ начека тој горнион како играме оро

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by the nurse on Нед Мај 23 2010, 19:33

Е стварно знаеш ептен да ме насмееш

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by the nurse on Сре Мај 26 2010, 22:56

Pa kako da igram sah,sto ustvari ne znam da go igram.

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by trpe on Сре Мај 26 2010, 23:34

Е па тогаш можеш да играш „Не љути се човече“

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by zbunet on Сре Мај 26 2010, 23:36

Чекам да ми помине реакцијата на вакцината против провокации. Ќе остане лузна, но ќе ме заштити од понатамошни компликации

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by Кидман on Чет Мај 27 2010, 21:37

му ги кажувам на мојто либе и тој ги решава место мене
малку ќе се подналути и ќе ме искара, ама јас ќе му се фрлам у наручје, ќе го избацувам и ете....
сите задоволни

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by zbunet on Сре Јун 02 2010, 13:34

Пријателството е сексуален импулс со препрека кој му прави проблем на импулсот кој ја замаглува идејата за пријателство.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by the nurse on Сре Јун 02 2010, 18:11

Da me ubies ,ne te razbrav!

the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како ги решавате проблемите во животот?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот