Мимикрија

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Мимикрија

Пишување by Александра on Чет Сеп 10 2009, 03:28

Целта на оваа игра е да се пронајде поимот сокриен во дадената фраза:

Мојот сосед од спротива е Грк и го викаме Никифор Умниот. (форум)

Зборовите во кои е камуфлиран поимот се соседни и можат да бидат повеќе од два, зависно од вашата досетливост.

Дебатната емисија „Од црно поцрново старт беше прекината од страна на комисијата за цензура. (новост)

Еве задача за следниот што сака да игра:

Долупотпишаните жиранти гарантираат за отплаќање на кредитот.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by ?????? on Чет Сеп 10 2009, 08:56

Долупотпишаните жиранти гарантираат за отплаќање на кредитот.

уфф....јас овде само тежи успеав да најдам

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by Александра on Чет Сеп 10 2009, 15:52

Кери Бредшо напиша:Долупотпишаните жиранти гарантираат за отплаќање на кредитот.

уфф....јас овде само тежи успеав да најдам

Долупотпишаните жиранти гарантираат за отплаќање на кредитот.


Кога капиталистот се разбуди од кома рецитираше песни од Кочо Рацин.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by ?????? on Чет Сеп 10 2009, 20:16

dalas2no напиша:
Кери Бредшо напиша:Долупотпишаните жиранти гарантираат за отплаќање на кредитот.

уфф....јас овде само тежи успеав да најдам

Деса

Долупотпишаните жиранти гарантираат за отплаќање на кредитот.


Кога капиталистот се разбуди од кома рецитираше песни од Кочо Рацин.

Маре

Дали јас треба да го сменам аватарот или само да ставам потпис?

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by Александра on Чет Сеп 10 2009, 22:52

ZeZnAtA напиша:


Дали јас треба да го сменам аватарот или само да ставам потпис?


Кога капиталистот се разбуди од кома рецитираше песни од Кочо Рацин.

Маре може да помине, но решението е комарец.

А кај тебе мислам дека е јастреб.
Визата не му важи повеќе.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by ?????? on Чет Сеп 10 2009, 22:57

dalas2no напиша:
ZeZnAtA напиша:


Дали јас треба да го сменам аватарот или само да ставам потпис?


Кога капиталистот се разбуди од кома рецитираше песни од Кочо Рацин.

Маре може да помине, но решението е комарец.

А кај тебе мислам дека е јастреб.
Виза
та не му важи повеќе.

јастреб и мода

ма каква виза, Маре го ( бззз...туп ) плесна.

Тане ,нему и мува кај тебе

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by Александра on Чет Сеп 10 2009, 23:03

мака

Тој знае што му треба на народот.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by Александра on Чет Сеп 10 2009, 23:04

стига мувата, доста е едно
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by ?????? on Чет Сеп 10 2009, 23:12

кај едно таму две

(se ipomeshav hahaha( (i)))


Последната промена е направена од ZeZnAtA на Пет Сеп 11 2009, 23:52. Мислењето е променето 4 пати.

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by Александра on Чет Сеп 10 2009, 23:41

dalas2no напиша:мака

Тој знае што му треба на народот.

не е ма тоа, туку ова
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by ?????? on Пет Сеп 11 2009, 00:15

Тој знае што му треба на народот.

Банана

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by ?????? on Пет Сеп 11 2009, 23:48

fala Lea...ova... cat

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by ?????? on Саб Сеп 12 2009, 00:06


??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by ?????? on Саб Сеп 12 2009, 11:22

Требаше да одиме во школо а на нас ни се спиеше.

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by Александра on Саб Сеп 12 2009, 13:01

LALE kaj Zeznata; ANANAS kaj cat

Известувањето за поставувањето на нов директор беше изненадувачко како ладен туш.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by ?????? on Саб Сеп 12 2009, 19:37

Известувањето за поставувањето на нов директор беше изненадувачко како ладен туш.

запоставува, торбеш, кока кола

а треба и да смислам сега нешто?

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by Александра on Нед Сеп 13 2009, 01:02

ат (коњ)

Ресторанот се извинува, но денес нема чорба на менито
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by ?????? on Нед Сеп 13 2009, 19:10

Ресторанот се извинува, но денес нема чорба на менито

МАЧОР

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by ?????? on Пон Сеп 14 2009, 11:54

Каму за мене

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by ?????? on Пон Сеп 14 2009, 20:51

Муза или Музам

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by Александра on Чет Сеп 17 2009, 17:27

Cat напиша:Муза или Музам


лим :Р

Петелот и квачката си живееја среќно и весело.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by ?????? on Пет Сеп 18 2009, 12:54

Петелот и квачката си живееја среќно и весело.
ТИКВА

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by Александра on Пон Сеп 21 2009, 11:20

И сега? Што понатаму? :цицкарник: :ептен хаха: :умното тоа:
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by ?????? on Сре Сеп 23 2009, 10:10

Ти продолжи тогаш

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by ?????? on Саб Окт 10 2009, 02:27

Жито

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Мимикрија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот