Дали човек може да избега од своето минато?

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Нед Ное 21 2010, 10:44

Кога со овој памет би се вратил во минатото ќе онадиш таму каде не си онадил, а нема да онадиш таму каде си онодел и резултататот пак ќе биде ист.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Александра on Пон Ное 22 2010, 01:56

зависи кој е побрз и поитар.
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Чет Дек 02 2010, 22:20

Некогаш може ти ме виде мене, а јас те видов тебе. Никој од нас не реагираше. Сега само можеме да си замислуваме како ќе беше ако реагиравме.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse on Пон Дек 06 2010, 22:23

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Вто Дек 07 2010, 12:51

Како се препознава тотално неписмен? Веднаш се фали со некретнини.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse on Чет Дек 09 2010, 09:59

zbunet напиша:Како се препознава тотално неписмен? Веднаш се фали со некретнини.
Ова ми е познато,него остај што се фали, него кука дека нема...па скоро на една особа и реков:-Ако навистина толку немаш, дај да ти собереме нешто...ние што имаме ,,повеќе,,!? kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Вто Дек 14 2010, 14:31

Менталните препреки се посилни од металните.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse on Чет Дек 16 2010, 01:17

Три работи кои не се враќаат,кога еднаш ќе си заминат

ВРЕМЕТО

ЗБОРОВИТЕ

ШАНСИТЕ
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Вто Јан 11 2011, 22:03

Кој бега од своето минато често погледнува наназад и се сопнува.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Кидман on Сре Јан 12 2011, 00:07

hot nurse напиша:Три работи кои не се враќаат,кога еднаш ќе си заминат

ВРЕМЕТО

ЗБОРОВИТЕ

ШАНСИТЕ

CTRL Z
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Пет Јан 14 2011, 21:43

Само оној кој не пуши, не пие, не се коцка и не иде по жени или мажи ќе се реинкарнира...затоа што ништо нема видено од животот и мора повторно да се роди...
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by fragola on Пет Јан 14 2011, 21:59

Moze ke se rodi kako riba
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse on Пон Јан 17 2011, 00:37За вистинско патување низ времето,Стивен Хокинг има кажано:
-Ако е возможно патување низ времето,би биле прегазени од туристи од иднината.
Но,секако не ја отфрла можноста за постоење на паралелни универзуми.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Сре Фед 16 2011, 13:57

Кога си живеел во минатиот живот? Оној период кој те привлекува. Мене лично ме привлекува иднината. smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse on Сре Фед 16 2011, 16:47

zbunet напиша:Кога си живеел во минатиот живот? Оној период кој те привлекува. Мене лично ме привлекува иднината. smesko

Мене овој ...
Не ме привлекува,но често се сонувам таква...
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Пет Мар 11 2011, 01:22

Ако се решиш за подобра иднина ќе имаш замерка само од оние кои се дел од твоето лошо минато.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse on Пет Мар 11 2011, 15:18

Ако брзо не се решам за подобра иднина,ќе станам лошо минато affraid
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Саб Мај 21 2011, 18:43

Lugeto se kako baloni. Lesno se duvaat, a koga izdisuvaat ispustaat smesni zvuci kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Александра on Пет Мај 27 2011, 09:53

кога леси се враќа дома немојте толку да се радувате.
поарно викнете ветеринар или шинтер - сигурно донел куп паразити и болештини.
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by alisa on Пет Мај 27 2011, 11:33

Кога Леси се враќа дома, тоа значи дека останува верен на домот до крај

avatar
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Вто Јун 28 2011, 11:07

Nadezta e kako cicanje prst i zamisluvas deka pak ke bide kako bilo nekogas vo nekoi posrekni vreminja smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse on Чет Јун 30 2011, 19:06

Пријателите се како накит...некој ни стои многу добро,некој е само за во посебни прилики,од некој пак не сакаме да се разделиме ни за спиење...и ако го загубиме за некој плачеме...за некој нема ни да забележиме дека го нема


Последната промена е направена од hot nurse на Саб Aвг 06 2011, 15:15. Мислењето е променето 1 пати
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Вто Jул 26 2011, 09:20

Ако ѕвонат ѕвона додека си заминуваш, не се врти назад, оти можеш да се поколебаш ако тажат, а може и да опцуеш ако се радуваат. kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse on Вто Jул 26 2011, 21:49

И да му ги украде гавранот перјата на паунот...пак,ќе си биде гавранПоследната промена е направена од hot nurse на Саб Aвг 06 2011, 15:16. Мислењето е променето 1 пати
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Пон Aвг 15 2011, 12:55

Koga ti se site vrati zatvoreni, pocekaj na nekogo da mu se otvori nekoja vrata i pokraj nego protni se kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот