Дали човек може да избега од своето минато?

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Саб Окт 02 2010, 00:13

Ја бар знам по која највеќе се вртеа
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse on Саб Окт 02 2010, 00:16

?
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Саб Окт 02 2010, 00:22

Се вртеа...се вртеа...по...ај утре ќе кажам...
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse on Саб Окт 02 2010, 00:26

Да не е онаа што ни беше еден период директорка...а ти обожаваше да си праиш муабет со неа...
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Александра on Саб Окт 02 2010, 00:27

хммм ... да се обидам да погодам?
Се вртеа...се вртеа...по...
онаа што одеднаш застана и се сврте кон нив ... и ги фати на дело (види аватар )
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Саб Окт 02 2010, 00:29

dalas2no напиша:хммм ... да се обидам да погодам?
Се вртеа...се вртеа...по...
онаа што одеднаш застана и се сврте кон нив ... и ги фати на дело (види аватар )


avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Александра on Саб Окт 02 2010, 00:41

avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Пон Окт 11 2010, 11:00

Да оди за калуѓер, а претходно да не проба жена, навистина е штета затоа што ништо не сфатил.
Да оди за калуѓер, а претходно пробал жена, значи се обидува да ја поправи штетата затоа што нешто сфатил.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse on Пон Окт 11 2010, 11:08

Каков калуѓер.Пу,пу,скраја било...Ќе го чуваш,ќе го растеш, за што?Отидоа така многу умни деца од моја и помали генерации.Мене тоа ми е слично како да станало детето наркоман.Го губиш секако.Ако е по религија нека си учи за поп,тешко било, ама после им е се стокмено.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Пон Окт 11 2010, 11:14

Може и на брод да оди...или во Авганистан да работи
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse on Пон Окт 11 2010, 11:17

Син ми сега на 12год.се занесува дека ќе одел во САД да студира и работи.Демек режисер ќе бил...Ааа,ако го пуштам!!! kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Пон Окт 11 2010, 11:21

Аааа, ќе те праша мислиш
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse on Пон Окт 11 2010, 11:25

Мама е закон,барем сега за сега ... kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Пон Окт 11 2010, 11:25

Кај нас е обратно ...ни мама ни тато, туку ...
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse on Пон Окт 11 2010, 11:29

kez Па,и кај нас ќе биде како што го фаќа пубертетот...Само мама сака пилињата секогаш да и се блиску.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Пон Окт 11 2010, 11:34

Нема ни да сетиш како врви времето и кога ќе ти донесат снаи, а гарант бар едната попреку ќе те гледа
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse on Пон Окт 11 2010, 11:39

paga smea Па,вчера големиот гледаше некоја комедија и ме прашува:-Кога ќе донесам девојка дома,знаеш што ќе биде најглупо?Што?-се чудам.Што одма ќе ја скенираш дали е добра за мене! iznenad
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Чет Окт 21 2010, 19:20

Секоја идна свекрива треба да го гледа Хари Потер за да научи нешто да се не би осечао странцом.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse on Чет Окт 21 2010, 19:23

Е шо има за свекрви у Хари Потер? kez Ќе ве молам за појаснување! seti se Или за да биде во тек!(снаата ќе рече:-Фрли се у Вардар да бидеш во тек!) bam
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Чет Окт 21 2010, 19:27

Па од некои извори оргиналната идеја била глумците да бидат само свекрви
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse on Чет Окт 21 2010, 19:31

Значи само свекрвите се вештерки!? kez А бабите ,,златца,,?Прашај некој напатен зет!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Нед Окт 31 2010, 17:45

Со сила интелигентен не се станува, туку со учење.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by fragola on Нед Окт 31 2010, 19:55

A sto e covek bez minato?
avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Нед Окт 31 2010, 20:11

Nov covek
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse on Сре Ное 03 2010, 22:02

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот