Дали човек може да избега од своето минато?

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse on Чет Aвг 18 2011, 18:33

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Пет Сеп 16 2011, 03:26

Не ми раскажувај дека треба да бидам оптимиста и дека треба да се борам. Доволно сум голем да разберам дека немам друг избор макар сите мои напори биле за џабе smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Кидман on Пет Сеп 16 2011, 07:42

ах колку познато ова ми звучи
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Пет Сеп 16 2011, 10:26

Ne e plagijat, tuku rezultat na sopstveno razmisluvanje kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Кидман on Пет Сеп 16 2011, 12:12

знам дека не е плагијат
кој ли е сега ,,тешачот,,
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Чет Сеп 29 2011, 13:20

Osloboduvanjeto od hronicen porok e golem uspeh i toa nikoj ne moze da go spori. Obicnite luge treba da se osloboduvaat od predrasudite koi ne se nisto pomalku stetni. No, tie najcesto biraat da tonat vo svojata glupost smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse on Сре Окт 05 2011, 09:07

Poraz je najbolji učenik, jer u poraz možeš da sipaš sve svoje buduće pobede - koliko ti je potrebno.-М.М.Antic
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Вто Окт 18 2011, 14:54

Кој бара мудрост мора да и’ се удвара и таа често ќе го одбива kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse on Сре Окт 19 2011, 19:08

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Пет Ное 04 2011, 21:35

Додека другите учеа тоа што мораа и од револт ништо не запамтија, тој учеше што сакаше и ништо не заборави.
Тој бидна мудар и сиромав, а тие богати и глупи.
И тие сакаа да знаат колку него, и тој сакаше да има колку нив.

Светот се врти, насекаде недостатоци кои меѓусебно сепак делуваат и творат складност во глобалната слика
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by the nurse on Нед Ное 27 2011, 18:43

Sekoj misli deka e poubavo,tamu kade e nevozmozno da bide... smesko
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Вто Дек 27 2011, 11:58

Covekot ne e najgolem cicac, ama e najmeraklija kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Кидман on Чет Јан 12 2012, 18:31

avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by zbunet on Саб Мај 19 2012, 15:35

Minatoto voglavno ni' pokazuva preku nasiot primer, kako izgleda nekoj sto misli deka znae, a vsusnost nisto ne znae kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали човек може да избега од своето минато?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот