Каде се ?

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Пон Апр 18 2011, 14:31

Баш ги сакам политичариве. Кога сум нешто лут ќе си ги изнавреѓам на раат. ЈБГ психолошка работа, ама ми олеснува после kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by the nurse on Саб Апр 23 2011, 10:00

„... Iz peska vire krunisane glave, što to rade, prde u prašinu... Velikodušan rođače, raspolagati tuđom mukom nije mala zajebancija...“ - Džoni Štulić
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by trpe on Пет Мај 06 2011, 14:35

Нашиот претседател не размислува за оставка....
Се прашувам, дали нашиот претседател воопшто размислува...
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Сре Мај 25 2011, 10:10

Ми текна на “Идол“ и на “ Братот“. Па зошто и министри не се поствуваат на тој начин со тел. гласање или смс и тоа на три месеца. А не по ќефот на непотистички или уценет премиер kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by the nurse on Сре Мај 25 2011, 10:29

Може некое реално шоу со сите парламентарци,да ги гледаме како преживуваат со вистинските просечни плати...да пробаат да платат сметки,храна за цел месец,други давачки...и да им се исклучуваат струја,вода,телефон како на обичните луѓе.Кој ќе се снајде останува,кој не никогаш да не припари до парламент kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Сре Мај 25 2011, 10:42

palce 10
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Саб Мај 28 2011, 12:27

Олигарсите не се ништо друго од мајмуни затоа што не обрнуваат разумно внимание на ништо човечко. smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by the nurse on Саб Мај 28 2011, 13:01

Јас би рекла крокодили(немилосрдни предатори, дебелокожци,одвратни на изглед,отпорни на загадување...самите тоа го прават каде и да навлезат)да, немаат ништо човечко,но како крокодилите се прилагодуваат и долго живеат.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by the nurse on Саб Мај 28 2011, 13:02

И скоро сите им се плашат lut
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Пон Јун 20 2011, 12:33

Za idealen maz zenite sega go smetaat megudrugoto da bide i uspesen biznismen. Kaj nas nema takvi i zatoa gi zatvaraat. Znaci zenite sakaat robijasi smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by keti on Сре Јун 22 2011, 09:00

КАДЕ СЕ ОВИЕ ОД ГОРЕ ДА ГИ ТРГНАТ ОВИЕ ДОЛНИТЕ ОД ВЛАСТА И ДА ГИ ДОНЕСАТ НОВИТЕ ВОДАЧИ НА ЧЕЛО СО СДСМ И БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ И РАДМИЛА ШЕЌЕРИНСКА... kez


Има ли некој нешто да каже или да и противрече на горната мисла?...Ако нема тогаш нека им е со среќа на новите водачи... kez


Последната промена е направена од keti на Пон Мар 12 2012, 22:11. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Сре Јун 22 2011, 15:59

prdez Ova e za Branko pozdrav od mene
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by keti on Сре Јун 22 2011, 18:21

Имам една изрека која често ја употребувам...КОЈ ПОСЛЕДЕН СЕ СМЕЕ НАЈСЛАТКО СЕ СМЕЕ....Те сакам Збунет и покрај се, зошто си добар човек...а верувам дека за кратко време и ќе си го промениш своето размислување во врска со политичката ситуација... backa
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Сре Јун 22 2011, 19:51

Iskreno, kaj mene preoga vo licno. Branko mi e odvraten kako licnost. Smetam deka imam bar osnovno poznavanje od lugeto i mislam deka mojata procenka ne me laze smesko

backa
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by keti on Пет Јун 24 2011, 19:03

Ама затоа е тука Радмила Шеќеринска, која има светла душа и која може да им донесе многу радост на нашите деца... backa
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Пет Јун 24 2011, 22:56

plezenje Za Sekerinska
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by keti on Саб Јун 25 2011, 02:00

Колку недолично однесување...а јас ти предложив да бидеш пратеник на народот... misli
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Саб Јун 25 2011, 10:05

Nit sakam da mu bidam nesto na narodot, kade bea koga mene mi trebaa i narodot i politicarite? Sto sum jas, krava muzara? Bea losi so mene i sega jas da gi osvestuvam? Imam svoj pat, a toj ne se zanimava so nedozreani deca kakvi se politicarite i narodot.
Slusam kaj Janko kakvi se javuvaat. Si velam " Zar e mozno da imame tolku retardiran narod? Nit znae sto zboruva, a uste pomalki sto prasuva"
Me ignoriraat koga velam deka treba armija psihijatri za da go izleci ovoj narod i politicarite i zatoa ova ke si ostane ludnica smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Нед Јун 26 2011, 09:56

Lucifer ja stvoril politikata i zatoa ja vodat demoni. Ne postoi dobra strana zatoa sto sekogas ke ja branis pogresnata, taka e smislena smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by keti on Нед Јун 26 2011, 12:18

Ако само демони ја водат политиката досега ќе пропаднеше светот и ние немаше да постоиме...Во секоја свера од животот има ангели кои прават добро а некои ангели се посебно надарени и ги има во секоја свера од животот и тоа е добро што е така и е' за добро на луѓето ... backa
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Нед Јун 26 2011, 17:56

Pa svetot i e propadnat smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by keti on Нед Јун 26 2011, 19:33

Зависи кој и како го гледа... backa
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Пон Aвг 08 2011, 09:23

Кој судија лопов помилува, па кој знае што прават на само smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by the nurse on Пон Aвг 08 2011, 18:10

На само...судијата доби нова куќа smesko
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Пет Ное 18 2011, 14:04

Vo eftini paticinja i trenercinja kasla bez prestan. Tuberkolozata se vrati na golema vrata pod vodstvoto na novite demokratski promeni tazen
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот