Каде се ?

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Каде се ?

Пишување by Кидман on Вто Окт 05 2010, 15:49а јас тебе Гордана Јанкуловска
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Вто Окт 05 2010, 15:52

Гор..за мојата Гоца ти така ! affraid Е сега ќе и’ се јавам да го уапси и да го фрли клучот ! Го толерирав заради тебе до сега, ама сега нема да имам милост. Гоцооо ! Е сеа ќе видиш ! Ѕррн ! Ѕрррн !
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by Кидман on Вто Окт 05 2010, 15:58

Кој беее... Бранко фраерот само вака да и направи на газ ќе падне и место у затвор кај неа во спална ќе го заклучи
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Вто Окт 05 2010, 16:00

Пффф, Бранко фраер. Гоца не паѓа толку ниско ма !
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by Кидман on Вто Окт 05 2010, 16:03

е кај ќе паѓа од метар и жилет пониско
и башка еве сега и се омажи се` со цел да го направи љубоморен
ама цврц
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Вто Окт 05 2010, 16:07

Епа многу брзо иде и не може да го стигне оти е Johnny Walker
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by Кидман on Вто Окт 05 2010, 16:08

е па маж е, си крепи
не е тоа Мона Лиза
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Нед Окт 10 2010, 22:02

Колку добрина да им направиш на луѓето пак нема да им чиниш, пример како со Тито чива слика на крајот ја газеа и плукаа.
Но фараоните никогаш не беа заборавени затоа што граделе иако робовите тоа го граделе, а тие само наредувале како размазени деца.
Грујо ги имитира фараоните. И затоа гради, за да не биде заборавен.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by the nurse on Саб Окт 16 2010, 12:10

Не знам шо и се запнаа сите на Гордана да ги бричи тоа мустаќите.Па личи ли министер на полиција без мустаќи! kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Хоти, апсолутно си во право!

Пишување by Кидман on Саб Окт 16 2010, 14:41

avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Саб Окт 16 2010, 15:39

Arna si e Goca
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by Кидман on Саб Окт 16 2010, 16:28

нема шешир
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by the nurse on Саб Окт 16 2010, 16:54

Ne rekov deka e losa.Arno i si raboti kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Сре Окт 20 2010, 11:47

Покрај вообичаените културни манифестации, имаме и : “ Лицемерни вечери за доделување плакети и други награди на тие кои ја уништија државата “.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by the nurse on Сре Окт 20 2010, 12:08

Прво бизнисмени на годината,потоа ...затвор kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Сре Окт 20 2010, 12:25

Не сум сигурен дека вопшто влегуваат во затвор оти обично филмот завршува пред да влезе во него.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by the nurse on Нед Окт 24 2010, 21:19

Докторите(па и тие се луѓе)покрај тоа што се потепаа да ги изгледаат најновите епизоди од турските серии,трачареа една г-ѓа,дипломат од една многу слободоумна и отворена земја, дека е по особи од истиот пол.О.К. нејзина работа, него ни беше смешно кога еден рече,,јако типче,, е таа,има повеќе женски збарено од сите нас заедно kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Саб Дек 18 2010, 13:44

Замисли погребна поворка заради некој од нашиве политичари или бизнисмени, а од другата страна на улицата некое уплакано дете носи во раката мртво маче или пиле. За кого ќе ти биде повеќе жал?
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by trpe on Саб Дек 18 2010, 13:57

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Пет Апр 01 2011, 16:24

По повод денешниов празник изјавувам дека политичарите од двете партии нема повеќе да ги нарекувам глупи, ограничени и усмрдени серковци и искрено се кајам. kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by keti on Саб Апр 02 2011, 16:44

И треба да се каеш, зошто може да дојдеш на нивното место... заслужено... па луѓето, без да те запознаат добро и не разбирајќи ги твоите добри намери, да кажуваат лоши зборови...
Значи, не е се' до партиите, туку до луѓето кои се одбрани како „водачи“ од страна на народот...
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Саб Апр 02 2011, 17:52

Mhm smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Диктатура или демократија

Пишување by trpe on Вто Апр 05 2011, 16:12

Ова се 15 нешта кои важат во Либија.


1. Бескаматни кредити во текот на студирањето.

2. Се прима просечна плата за својата професија ако не најдеш работа откако ќе завршиш факултет.

3. Државата плаќа како да работиш на струка.

4. По стапување во брак државата подарува стан или куќа.

5. Купување возила по фабричка цена.

6. Либија никому не должи ни цент.

7. Бесплатно здравство и образование.

8. 25% од луѓето се високо образовани.

9. Либијците не плаќаат никакви режиски трошоци (струја, телефон, вода и сл.)

10. Секој либиец кога ќе наполни 18 години добива стан од државата.

11. Скоро и да нема невработени.

12. Сите тешки работи ги прават странски работници меѓу кои и македонци.

13. Секој либиец има право да се лечи на сметка на државата каде и да е во светот.

14. Секој либиец има право да студира каде сака.

15. Секој студент има платен стан, храна, стипендија, книги, автомобил и месечен џепарац од 2.500 евра.

Дали би сакале да живеете во таква диктатура, или во демократска држава
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Вто Апр 12 2011, 17:27

Кога бев на петгодишна возраст горе високо во кујната имаше тегла со колачиња. Ќе ја земев столицата за да се поткачам и прво гледав ако теглата беше полна земав повеќе колачиња, ако беше полупразна ќе земев малку или ич и така никогаш не бев забележан дека крадам. А кај нас веднаш се зебележува и не им е гајле што сите знаат дека крадат.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by the nurse on Пет Апр 15 2011, 21:45

Бев во хотел кој во околината имаше парк и шума па отидов на прошетка во шумата. Одеднаш слушнав глас: „Пази, дрво паѓа. Кре! Паѓа, кре-кре!“


Јас застанав и дрвото падна пред мене. Погледнав во грмушката и таму жаба, која зборува и ме предупреди дека дрвото ќе падне.

И пријдов на жабата и таа ме замоли: „Спаси ме од овде те молам додека не ме изела змија.“ И, бидејќи ми го спаси животот, ја зедов со себе. Ја ставив во џеб и ја однесов во хотелот. Малку пред да влеземе во хотелот таа викна: „Пази, крадци. Кре кре! Лопови!“ Јас се завртев и навистина двајца трчаа позади мене и јас побрзав кон вратата од хотелот. Жабата повторно ми помогна и јас ја зедов со мене во собата.

Тогаш таа ме замоли: „Суво ми е, ми треба вода.“ И јас ја ставив под туш...а, затоа што се шетав и јас, трчав и бев испотен, и јас влегов да се туширам. Тогаш жабата ми рече: „Бакни ме и ќе се претворам во принцеза!“ И јас навистина ја бакнав и таа се претвори во секси 16 годишна девојка...
„И ете, гледате господине судија,“ вели Берлускони, „тоа е целата вистина. Навистина тоа е единствената причина што ме најдоа гол под туш со 16 годишна девојка. Ви се колнам дека е така!“
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот