Каде се ?

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Каде се ?

Пишување by zbunet on Сре Сеп 09 2009, 20:55

... и што прават нашите препознаени личности ?

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Чет Сеп 10 2009, 09:39

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Ако му е ?

Пишување by zbunet on Чет Сеп 10 2009, 10:00
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Чет Сеп 10 2009, 10:52

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by Александра on Пон Сеп 21 2009, 10:44

ич не се разбирам од оваа наука бизнис и економија :confused:

ѓаволска работа, дури и пред банкомат кога поминувам - се крстам :geek:
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Чет Сеп 24 2009, 22:12

Pa i ja naopacki ja butav karticata i morav da ja viknam tetkata od salter da mi pokaze
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by trpe on Вто Окт 20 2009, 01:12

2008: Hillary for President?!! -- powered by flowgo.com
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by trpe on Вто Окт 20 2009, 01:14

Bush as a Baby -- powered by flowgo.com
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by trpe on Саб Ное 14 2009, 19:31

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Пон Дек 14 2009, 22:24


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by trpe on Чет Јан 28 2010, 15:05

Знаете ли зошто Саркози се клати кога зборува?

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by trpe on Пон Фед 01 2010, 11:55

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by trpe on Пет Фед 12 2010, 15:07

Овде владее колективно лудило, но некои поединци посебно се истакнуваат.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by Кидман on Пет Фед 12 2010, 23:33

Леле Трпе, ова со Шешељ дури сега го пуштив. Не е нормален, сто посто.
А знаеш дека тој бил на времето најмладиот доктор на науки во бивша Југославија.
Тито лично сакал да му честита за Дипломата и му рекол, Честитам докторе! А Шешељ му одговорил, Хвала мајсторе!
и после окапа в затвор
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by trpe on Пон Мар 15 2010, 17:16

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by trpe on Пет Апр 30 2010, 15:48

Која е разликата помеѓу задник и сообрание?
- Задникот исфрла гомна, а сообранието прима.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Пет Jул 02 2010, 16:00

Како политичарот се однесува со жена му така и со народот затоа што симболиката е иста.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by Тото on Чет Aвг 26 2010, 13:16

„Ако бакнеш политичар, сети се дека не го бакнуваш само него туку и секој газ што тој го бакнувал во последните 8 години.“ – Џеј Лено
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by trpe on Чет Aвг 26 2010, 15:56

Дали знаете од кога постои демократијата?

- Па од секогаш! Од кога Господ ја создал и Ева и го викнал Адам да си одбере жена!
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Чет Aвг 26 2010, 23:52

Значи имаме две партии составени од неандерталци и роботи. Еволуција помеѓу две партии. Едните заглавени во детски развој, другите ни на живо се смеат ни на мртво плачат.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by trpe on Вто Сеп 07 2010, 17:41

Што е разликата меѓу Черчил и Сталин?
- Черчил ги собирал вицовите што луѓето ги кажувале за него, а Сталин ги собирал луѓето што кажувале вицови за него.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Пон Окт 04 2010, 13:03

Што е градоначалник ? Лицемерен гадоначалник

Што е премиер ? Режисер на премиерна комедија

Што е опозиција ? Избркани кучиња од пред месара

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Вто Окт 05 2010, 15:45

Како владава претера со глупи забрани и казни, мислам дека е време народот да се собере и пред собрание да прави ајвар и ракија.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by Кидман on Вто Окт 05 2010, 15:46

и кој ќе биде после крив за тоа?
- Бранко!!!
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by zbunet on Вто Окт 05 2010, 15:48

Да ти го серам Бранкото, шо си запнала со него

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Каде се ?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот