Јас, Филозоф

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Вто Aвг 10 2010, 15:17

Интелектуална еволуција значи да и’ избегаш на рекламната индустрија.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe on Нед Aвг 15 2010, 01:10

Безалкохолното пиво е исто како да слушате порно на радио...
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Пон Сеп 13 2010, 21:52

Човечноста има своја цена, секогаш ја покажуваат откако ќе платиш.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Александра on Пон Сеп 20 2010, 20:30

Што значи филозофски да ја прифатиш реалноста?
Да се помириш? lut
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe on Вто Сеп 21 2010, 10:04

Џабе седи, џабе не работи!

(Translate Language)

Бадијала седи, бадијала не работи!
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман on Вто Сеп 21 2010, 17:13

за без пари седи, за без пари не работи

денес седи, утре ќе работиш
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe on Чет Сеп 23 2010, 17:22

Некои луѓе мислат дека светот се врти околу нив! По се изгледа или се пијани или самобендисани.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Пон Сеп 27 2010, 16:12

Уметникот ( Дедо Боже) има многу дела, не не му се мили сите подеднакво. Затоа сите луѓе немаат среќа.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Александра on Пон Сеп 27 2010, 23:55

Кога друг ќе ти каже кај ти е местото значи дека си заскитал у пм
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Чет Окт 14 2010, 09:00

Кога бара одговор, а не те слуша што кажуваш значи си однапред осуден.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман on Чет Окт 14 2010, 17:49

Тие всушност не би ни биле пријатели, кога не би имале заеднички непријател. А тоа е Малодушност.
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Чет Окт 14 2010, 17:53

Aj dosta so tmurni temi. Aj da vidam osmeh
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман on Чет Окт 14 2010, 18:01

avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Чет Окт 14 2010, 18:06

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман on Чет Окт 14 2010, 18:12

avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by keti on Нед Окт 17 2010, 18:59

Го открив она што не сакав да го дознаам...
Кој е „тој“ што влегува во нашиот сон и ни ја репрограмира потсвеста???
Филозофско прашање, нели?
А одговорот може да се дознае ако се погледне филмот...
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Нед Окт 17 2010, 19:13

Го гледав и јас. Не се воодушевив многу затоа што се употребуваат ефтини финти со многу пукање
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by keti on Нед Окт 17 2010, 19:30

Јас воопшто не го видов пукањето, туку го видов патувањето низ неколкуте нивоа на потсвеста, она што оставило длабока трага во душата и вербата да се промени негативното и да се репрограмира во позитивно и да се осознае постоењето...Мислам дека секој случаен пријател кој сме го среќавале во нашиот живот и секој настан, оставиле трага во нашата потсвест и влијаеле од една страна позитивно, но од друга страна негативно на нашата иднина...Но, би требало ние самите да одлучиме каква сакаме да ни биде нашата иднина и да веруваме во она што сакаме да го постигниме и тоа ќе се случи...
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Нед Окт 31 2010, 18:59

Секој има дарба. Интелигенцијата настанува со негување на дарбата, а нејзиното потиснување доведува до глупавост како одмазда.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман on Пон Ное 01 2010, 17:11

оној кој чувствува носталгија по детството, всушност тагува по она време кога некој друг се грижел за него
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Пет Ное 05 2010, 14:01

Некогаш потстоела магија, исчезнала затоа што луѓето престанале да веруваат во неа. Исто така треба да престане да се верува во “Американскиот сон“ затоа што тоа е само сон.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by keti on Саб Ное 06 2010, 14:48

Опасно е да си играш со магии, зошто можеш да се заљубиш...
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Вто Јан 11 2011, 18:57

Ако имаш мудрост шири ја и се’ што ќе рашириш спасено ќе биде
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман on Сре Јан 12 2011, 00:05

keti напиша:Опасно е да си играш со магии, зошто можеш да се заљубиш...

јас знам да правам љубовни магии
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by the nurse on Сре Јан 12 2011, 01:33

napitok Знам и јас,но не сакам да ги применувам strumfeta
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот