Јас, Филозоф

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Пет Дек 25 2009, 00:35

Нема апсолутна вистина, се’ е релативно. Нема ни

обична вистина, се’ е субјективно.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe on Вто Јан 05 2010, 11:37

Како беше она, поглупавиот попушта, а не, не беше така, можеби послабиот попушта, појакиот е во право, а не, не, изгледа беше дека попаметниот попушта !!! Можеби само со нервите

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by kazablanka on Вто Јан 05 2010, 12:32

za da stanes mudar ne ti trebaat knigu tuku zivoten staz ispolnet so borba so zivotot...

kazablanka


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Вто Јан 05 2010, 14:33

Подобро е да бидам глуп месар, но полн со пари. Доле интелектуалци !

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by kazablanka on Сре Јан 06 2010, 00:39

Zarem parite imaat vrednost ako nemas so kogo da gi trosis... Dolu sebicni i cicii...

kazablanka


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Чет Јан 07 2010, 11:26

Ако имаш пари секогаш ќе се најде со кого да ги трошиш. Ај што години веќе нема да бидат важни за женски интерес, па и родовското стебло ќе ти се прошири да ќе се чудиш како наеднаш имаш толку многу роднини

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Пет Јан 08 2010, 23:36

Гомното секогаш плива, а тоа нема никаква врска со специфичната тежина.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe on Пон Јан 11 2010, 22:04

Законите се како кобасици или паштета. Подобро да не знаеш како се подготвуваат.

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Вто Јан 12 2010, 14:48

Пијан човек во полноќ на плоштад удира со чело во бандера. Се повлекува и се обидува да ја заобиколи, но пак удира во истата бандера. И така неколку пати додека не повика на сет глас : „ Помош ! Некој ме соѕидал !

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe on Вто Јан 12 2010, 22:50

Кој лаже, тој и краде, има пари и спие во луксузна куќа

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман on Сре Јан 13 2010, 09:26

а, бе Трпе, Трпе, ме изнасмеа од сабајле

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Нед Јан 17 2010, 21:41

Kade ljubovta ke se vseli od tamu razumot se iseluva

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe on Саб Јан 23 2010, 00:49

Кога мочаш доколку не прднеш е исто ко да напишеш реченица а да не ставиш точка.

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe on Сре Јан 27 2010, 22:19

Вложувајте мудро, вложувајте во својот стомак бидејќи тоа дава брзи и видливи резултати

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe on Чет Фед 04 2010, 23:08

Свештеник, студент и филозоф разговараат за сексот.

Свештеникот: Јас можам, имам каде ама не смеам.

Студентот: И јас можам, смеам, ама немам каде.

Филозофот: Јас и можам и смеам и имам каде. Ама ЗОШТО?

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Чет Фед 11 2010, 13:58

Spored mene ova e simbolika sto i pravi sovremenata zena na taa vistinskata vo sebe


_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Саб Фед 13 2010, 02:05

Koga ke se zanesam filozofirajki, najcesto me prekinuvaat so : - A sto kola vozis ?

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман on Нед Фед 14 2010, 18:46

КОГА НЕШТО СЕ САКА СЕ БАРА НАЧИН, КОГА НЕ СЕ САКА СЕ БАРА ИЗГОВОР

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Чет Фед 18 2010, 16:10

Се’ што ги надминува 10- те % проценти од искористеноста на мозокот се нарекува магија.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Нед Фед 21 2010, 00:33

Сите луѓе се добри. Некој на добар, некој на лош начин.

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/

zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by ?????? on Нед Фед 21 2010, 21:16

zbunet напиша:Сите луѓе се добри. Некој на добар, некој на лош начин.

Ако сите си велат, јас сум фер, ама другите не се фер спрема мене, тогаш кој е у ствари фер, а кој нефер???

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe on Пон Мар 01 2010, 15:50

Природата му ја дала на човекот способноста на говорот, а искуството способноста за молчење.

trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман on Пет Мар 05 2010, 23:10

постојат работи кои се менуваат (а би требало да се непроменливи)
а од друга страна, постојат и работи кои никогаш, ама никогаш нема да се променат (и покрај тоа што се рекло жими мајка)

изгледа си ги смениле местата

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман on Пет Мар 05 2010, 23:13

некој ако разбра што напишав горе, молам да ми објасни

Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by ?????? on Нед Мар 21 2010, 22:23

lhttp://www.youtube.com/watch?v=LhCyi6n_m80


lako je to sa snovima...
Nevolje krenu onda kad tumačim stvarnost...

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот