Јас, Филозоф

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Пет Дек 25 2009, 00:35

Нема апсолутна вистина, се’ е релативно. Нема ни

обична вистина, се’ е субјективно.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe on Вто Јан 05 2010, 11:37

Како беше она, поглупавиот попушта, а не, не беше така, можеби послабиот попушта, појакиот е во право, а не, не, изгледа беше дека попаметниот попушта !!! Можеби само со нервите
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by kazablanka on Вто Јан 05 2010, 12:32

za da stanes mudar ne ti trebaat knigu tuku zivoten staz ispolnet so borba so zivotot...
avatar
kazablanka


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Вто Јан 05 2010, 14:33

Подобро е да бидам глуп месар, но полн со пари. Доле интелектуалци !
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by kazablanka on Сре Јан 06 2010, 00:39

Zarem parite imaat vrednost ako nemas so kogo da gi trosis... Dolu sebicni i cicii...
avatar
kazablanka


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Чет Јан 07 2010, 11:26

Ако имаш пари секогаш ќе се најде со кого да ги трошиш. Ај што години веќе нема да бидат важни за женски интерес, па и родовското стебло ќе ти се прошири да ќе се чудиш како наеднаш имаш толку многу роднини
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Пет Јан 08 2010, 23:36

Гомното секогаш плива, а тоа нема никаква врска со специфичната тежина.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe on Пон Јан 11 2010, 22:04

Законите се како кобасици или паштета. Подобро да не знаеш како се подготвуваат.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Вто Јан 12 2010, 14:48

Пијан човек во полноќ на плоштад удира со чело во бандера. Се повлекува и се обидува да ја заобиколи, но пак удира во истата бандера. И така неколку пати додека не повика на сет глас : „ Помош ! Некој ме соѕидал !
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe on Вто Јан 12 2010, 22:50

Кој лаже, тој и краде, има пари и спие во луксузна куќа
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман on Сре Јан 13 2010, 09:26

а, бе Трпе, Трпе, ме изнасмеа од сабајле
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Нед Јан 17 2010, 21:41

Kade ljubovta ke se vseli od tamu razumot se iseluva
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe on Саб Јан 23 2010, 00:49

Кога мочаш доколку не прднеш е исто ко да напишеш реченица а да не ставиш точка.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe on Сре Јан 27 2010, 22:19

Вложувајте мудро, вложувајте во својот стомак бидејќи тоа дава брзи и видливи резултати
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe on Чет Фед 04 2010, 23:08

Свештеник, студент и филозоф разговараат за сексот.

Свештеникот: Јас можам, имам каде ама не смеам.

Студентот: И јас можам, смеам, ама немам каде.

Филозофот: Јас и можам и смеам и имам каде. Ама ЗОШТО?
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Чет Фед 11 2010, 13:58

Spored mene ova e simbolika sto i pravi sovremenata zena na taa vistinskata vo sebe

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Саб Фед 13 2010, 02:05

Koga ke se zanesam filozofirajki, najcesto me prekinuvaat so : - A sto kola vozis ?
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман on Нед Фед 14 2010, 18:46

КОГА НЕШТО СЕ САКА СЕ БАРА НАЧИН, КОГА НЕ СЕ САКА СЕ БАРА ИЗГОВОР
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Чет Фед 18 2010, 16:10

Се’ што ги надминува 10- те % проценти од искористеноста на мозокот се нарекува магија.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Нед Фед 21 2010, 00:33

Сите луѓе се добри. Некој на добар, некој на лош начин.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by ?????? on Нед Фед 21 2010, 21:16

zbunet напиша:Сите луѓе се добри. Некој на добар, некој на лош начин.

Ако сите си велат, јас сум фер, ама другите не се фер спрема мене, тогаш кој е у ствари фер, а кој нефер???

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe on Пон Мар 01 2010, 15:50

Природата му ја дала на човекот способноста на говорот, а искуството способноста за молчење.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман on Пет Мар 05 2010, 23:10

постојат работи кои се менуваат (а би требало да се непроменливи)
а од друга страна, постојат и работи кои никогаш, ама никогаш нема да се променат (и покрај тоа што се рекло жими мајка)

изгледа си ги смениле местата
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Кидман on Пет Мар 05 2010, 23:13

некој ако разбра што напишав горе, молам да ми објасни
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by ?????? on Нед Мар 21 2010, 22:23

lhttps://www.youtube.com/watch?v=LhCyi6n_m80


lako je to sa snovima...
Nevolje krenu onda kad tumačim stvarnost...

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот