Јас, Филозоф

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Тото on Вто Jул 09 2013, 22:44

ветар и магла прво било метеорологија, а потоа станало филозофија
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Сре Jул 10 2013, 20:16

Ко што Бил и Ладен kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by keti on Нед Jул 14 2013, 01:21

Кога станав ко нив тие станаа добри! kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Lucifer on Нед Jул 14 2013, 16:58

Лошотилукот е маска на добрината, а пак добрината, добрината е маска на мудроста и интелексот. kez
avatar
Lucifer


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by keti on Пон Jул 15 2013, 03:59

Jas sum filozofot, ne' arhitektot na svetot! trepka
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Тото on Вто Aвг 20 2013, 23:24

Зошто лепилото не се залепува за внатрешноста на тубата ? 
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by keti on Сре Aвг 17 2016, 16:23

ПО
DIFOL
-
КАКО КАЈ
ЕДЕН
ТАКА И КАЈ
СИТЕ!Последната промена е направена од keti на Вто Aвг 30 2016, 19:41. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by keti on Вто Aвг 30 2016, 19:41

Позади успешен 
МАЖ
стои успешна
ЖЕНА,
а
позади успешна 
ЖЕНА
стои успешна
СРОДНА ДУША!
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by keti on Сре Aвг 31 2016, 23:17

ДВЕ ГОВЕДА
ФЕЈС ТО ФЕЈС
-
RED BULL
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот