Јас, Филозоф

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe on Сре Јун 29 2011, 10:57

И двете заедно, да одиш на работа и пушиш
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by the nurse on Чет Јун 30 2011, 19:07

Премногу сме мали да ја сфатиме бесконечноста,но добро и што сме свесни за нејзиното постоење...
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by keti on Вто Jул 05 2011, 22:33

Солзите се дар од Господа и тие ги измиваат сите неправди кои ја измачуваат душата, за да може душата да се исполни со дарената љубов од Господа... trepka
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Нед Окт 30 2011, 11:13

Се надеваме и си правиме филмови - кино маратон kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by the nurse on Нед Окт 30 2011, 12:16

Se' e politika...sekogas bilo i ke bide.

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by the nurse on Сре Ное 02 2011, 17:34

Ako si propadnal vo nesto kafeavo,ne panici...moze e cokolada kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Нед Ное 13 2011, 23:14

Тркала се вртат, ние стоиме kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by trpe on Сре Дек 07 2011, 13:01

Лектирите се книги кои ги читаат родителите, бидејќи истите книги ги читале родителите на родителите кога тие биле деца, и ќе ги читаат нивните деца кога тие ќе имаат деца.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Саб Мај 19 2012, 15:26

Me zabole sto covek ke rece za mene, ama ako dedo Boze odozgora mi svika so strasen glas ke mu recam deka poinaku se gledaat rabotite odozgora kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by keti on Вто Мај 29 2012, 01:02

Го гледам само тоа што сакам да го видам, а не' тоа што некој сака да ми го вметне како мисла ... :)))
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by keti on Пет Ное 30 2012, 15:33

Филозофијата на хаосот се преведува како свето тројство: Јас, како единка ... Бракот, како заедница ... и Пријателството, како забава ...:)))

А никој не знае дека има и четврт, а тоа е Бог ...


Последната промена е направена од keti на Нед Дек 02 2012, 01:24. Мислењето е променето 1 пати
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Тото on Саб Дек 01 2012, 01:09

affraid
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Саб Дек 01 2012, 16:30

morska sirena
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by keti on Нед Дек 02 2012, 02:51

Тото напиша:affraid

bidi umen kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Александра on Сре Дек 05 2012, 00:27

Кој рано легнува, има време да го види крајот на својот сон
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Сре Дек 05 2012, 00:40

Koj vo drustvo legnuva docna zaspiva kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Тото on Саб Дек 08 2012, 00:26

zbunet напиша:Koj vo drustvo legnuva docna zaspiva

една бивша драга ми фрли клетва да завршам покрај некоја што хрчи
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by the nurse on Нед Дек 09 2012, 19:18

Site sme gosti na ovoj svet,ama nekoj treba da ja plati smetkata kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Нед Јан 06 2013, 13:04

Ama pa na gosti ne se posti kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by keti on Вто Фед 26 2013, 02:25

Александра напиша:Еволуцијата е бавна работа


Ајде сега во ова време кажи каква е'! ... trepka
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Александра on Вто Фед 26 2013, 15:56

keti напиша:
Александра напиша:Еволуцијата е бавна работа


Ајде сега во ова време кажи каква е'! ... trepka

Кети, твоето прашање е потешка филозофија од констатацијата на мојот мајмун trepka
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Тото on Пон Мар 04 2013, 01:07

Сигурен сум дека ја пропуштивме епизодата на пресвртот од серијата Еволуција. Сега во ова време од луѓе се развиваме во мајмуни.

на пример ...
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Александра on Пон Мар 18 2013, 12:08

Ако велат дека простувањето е најдобра одмазда - какво простување е тоа?
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by zbunet on Вто Мар 19 2013, 01:13

Тенка е границата помеѓу тој кој простува и простиот kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by keti on Чет Мар 21 2013, 18:41

Кој е во подобра позиција? ... kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Јас, Филозоф

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот