Нешто без врска

Страна 13 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by zbunet on Нед Апр 01 2012, 17:02

Како изумре магијата? Во нивните рецепти често се споменува крв од девица misli
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by Александра on Саб Апр 07 2012, 02:07

Кон честитките се придружуваат бабата Трајанка и дедото Ставре

avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by the nurse on Чет Апр 12 2012, 08:20

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by the nurse on Сре Апр 18 2012, 12:12

Битолски прекари... smesko

Распусто – оти е роден на 10 јуни
Лагата! – оти има куси нозе
Резило – пошол да си купва патики по влечки и по чорапи
Свиокот – живеел на некоја кривина!
Неспремното – оти ко му се пуштала некоја (грда?) и` рекол „не сум спремен“.
Сантимо – за сантим немал два метра кутар тој 199цм….
Ајкула – оти ко ќе тргал марихуана ајкули му излегвале
ЌОШО – оти Ивица се вика
ЛАНОТО – Одпрво ЛАЈНО му викаја, па се лутел многу, па после нагалено почнаја ЛАНО да го викат!
Мутето – Оти мајка му и татко му глувонеми биле
ДРЏ – домашна расна џукела
Нитрото – оти црногорец е детето и “екстремно е брзо”
Индексо – прв во цела мала се запишал на факултет
ЏОГЕРО – висок, слаб со виткана коса
Купусо – оти се истрижал неубо и личел на зелка + љубел некоја дебелка – каца.
Ленче шц – сите машки шц праеле ко ќе поминела кркркр
Џоле – Салафета! оти женска му има фабрика за салфетки
Спидот – оти секое лето шљака со speedo влечки по Широк Сокак!
Кофчегот – интерен прекар за една висока, згодна и мрачна металка
Индексо 2 – единствен во друштво со факултет
Децималнио – не е баш „точен“, нормален
Ќор – Оти на сите му викаше „Кај си Саша“
Пеце Грдиот – оти имаше едно кремче и беше фаца и на сите им викаше:„Кај си бе, грд!“
ФЛОРЕ – оти љубовницата му се викаше Флорида
Казанова – оти ко казан бил во главата
Џони Walker – Австраљанецот шо го вртеше корзото по 20-30 пати денот (порано се криеше од сите со раката настрана), во последно време шеташе гушнат со сок од 1 1/2л. во пластично
Пожаро – оти мајка му и татко му отишле во пожарна на родителска
Струјата – оти го акна струја од појачало за бас пред да почни свирката……исто така познат како Мики-добиено по неговиот мачор………..исто така познат како Коцка-не се знај оти..
РАБРАТА – професор по биологија шо секоја реченица ја завршвал со рабра? (разбра?)
Поштенио – оти секој ден покрај поштата поминвал.
Коцката – Оти многу бил многу по коцкањето
Тротоаро – Оти едната нога му била покуса и му идела таман на тротоар да се качи.
Сатаро, Mачоро, Cаксo… – истото дете е ова! и на крајот од шо имал баеги прекари…РАНДОМО го завикаа!!
Педеро – едно чупе му се пуштало и ко прашала дали се знај со некој другар, овај му рекол – се знам ептен, кај е тој да го ебам, и ова си помисли стварно дека е педер.
Крефкото – оти нон стоп фаули барал фудбал ко ќе играле.
Бојата – оти бил гламна црн.
Школскио – роден на 1 септември
Беќаро – оти три пати се женел и се разведвал.
Финио- оти ошол на поседок кај брачедите во Финска
КаГеБе (КГБ) – оти ко ќе играл кантер сите го барале.
Маката – оти кога да го побарале другарите за излегвање викал неможам брат мака ми е.
Блинкеро – Оти трепкал нон стоп со очите.
Дубако – од шо бил дебел ко во дубак да бил клаен (дубак да имал голтнато)
Наиме – го прашале: „како да те викаме тебе на прекар? Цела маала има прекари.“ – одговорил: „Неќам прекар, сакам наиме да ме викате.“ и така НАИМЕ го завикале!
Рингла – на персоната можело комотно цело тенџере за ајвар да му стои на главата
Празнио – избегал од час и после му се вадел на професорката дека бил да ја прегледа глата и ко го прашала професорката шо му нашле овај му рекол НИШТО.
Тушнико – оти бил билдер
Кенгуро – Австралијанец кој живеј во Битола.
Пичкуро – за ова не би објаснувале.
Марката – оти носела само брендирана (марка) гардероба
Ќофтето – Оти ко ја прашале кај се стрижеше место кај Кебапо (прекар на фризер во Битола) рекла кај Ќофтето.
Кокошката – оти пилиња печел пред кафаната, и од шо го завикале кокошката ги тргнал пилињата.
Кртишо (lat. KRTISHO) – Ко играле Warcraft наместо KRISHO како што се потпишувал стално, му фатила и „Т“ -одма до „R“- (сега сите видете се в тастатура…)
Млекото – оти многу бел бил во фацата.
Ремено – бил многу слаб и двапати го вртел ремено.
Тоблеронето – оти фризурата му била како „Тоблероне“ чоколадата
Мозоко – оти на сите му делел ум.
Ајваро – оти ко мал си мачкал лепче ајвар и излегвал надвор
Акмако – оти ко се запознавала со Паљачо (пејачо на Чоканче) препрашала 3 пати како се вика и за да памти поубо Паљачо му рекол – абе како за палење, Упаљач ама без У – Паљач ме викат. Друго ден по корзо го видела и почнала да му вика Акмак (некако за палење Чакмак му дошло дека е).
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by zbunet on Нед Апр 22 2012, 23:41

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by the nurse on Вто Мај 29 2012, 21:38

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by trpe on Пон Јун 04 2012, 21:48

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by zbunet on Вто Јун 05 2012, 20:44

Sto e sprotiven pol? Toj sto sedi karsi tebe kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by alisa on Сре Јун 13 2012, 10:21

avatar
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by the nurse on Сре Јун 20 2012, 09:20


PET PRAVILA ZA ZIVOT (Kumanovski) :

1. Sas pare nemozes da kupis srecu, ama poubavo e kd places
u Ferari nego li na tocak

2. Oprosti mu na neprijatelja, ali zapamti ga ime na toga smrdleta

3. Pomogni mu na nekoga u nevolju i on ke se seti na tebe kd ke bide pa u nevolju

4. Mnogo ljudi su zivi samo zatoj sto e protivzakonski da se puca u njima

5. Alkohol ne gi resava problemi, ama od drugu stranu pa ni mleko ne gi resava
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by alisa on Пет Јун 29 2012, 11:16

avatar
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by Тото on Саб Јун 30 2012, 11:45

avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by the nurse on Пон Сеп 10 2012, 09:53

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by the nurse on Пон Сеп 24 2012, 09:54

Bogvasmazo, klinke, pa jel ovo normalno više? Koja god ima profil i manje od 20 godina starosti - gotovo svaka drži mobitel u ruci u jebenom kupatilu! Otkad su keramičke pločice u modi???!!! Pa nikad nisu bile, majku mu!
I niste sve lijepe! A čak i one lijepe izgledaju blesavo.
Pitanje za vas - kada se budete udavale - hoćete li zahtijevati da se prilikom rezanja svadbene torte vi i mladoženja premjestite u WC za prigodu rezanja torte pa da možete vi umjesto fotografa fotografirati sebe i dragog supružnika?
Hoćete li na pozivnicama za svatove poslati sliku same sebe u simbiozi s patkom?
"Duck face" nije poza za fotografiranje! Nikako!
"Duck face" je poza za isključivo sljedeću situaciju - kada svećenik u vašem stanu uzme pare te redom ide s krvavim izmučenim Isusom na raspelu od člana do člana obitelji koji tek onda opravdano napravi "Duck face" da bi poljubio masakriranog Isusa.
Znam da sam grub, ali nekako me nije briga, jer to je jednostavno tako, koliko god mi šutjeli o tome.
A kad smo već kod Isusa, njemu nije mjesto među ogromnim sisama koje se njišu naprijed-nazad dok vas jarančina s Rakitić frizurom, do pola otkopčanom košuljom i cipelama umazanim od bambusa jebe straga na svom Golfu.
Jer strašno je to što se u tim situacijama čak 2 Isusa njišu - onaj među sisama i onaj na retrovizoru.
Ovo nije još jedan jebeno dobar status.

Danijel Blues
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by keti on Сре Окт 03 2012, 06:03

Не е само да си паметен, туку понекогаш треба да се има и среќа за да ти се оствари сонот ... kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by the nurse on Нед Ное 11 2012, 19:24

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by Тото on Пет Ное 16 2012, 01:26

јас сум ФУЛ
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by the nurse on Чет Ное 22 2012, 11:09

gal
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by Тото on Чет Ное 22 2012, 17:33

the nurse напиша:

avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by trpe on Саб Ное 24 2012, 15:18

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by keti on Пон Дек 03 2012, 22:18

И тра ла ла ла ... за да не е денот и без музика! ... trepka
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by Тото on Пон Дек 03 2012, 23:11

Сакав да истепам некого, ама Кети, со нејзиното нешто без врска ме омекна guska
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by the nurse on Вто Мар 05 2013, 13:22

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by zbunet on Сре Мај 01 2013, 10:03

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by Тото on Пон Мај 27 2013, 17:34

avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нешто без врска

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 14 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот