У европска унија

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Re: У европска унија

Пишување by Кидман on Чет Ное 25 2010, 22:58

вива ла револусион
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by na oko on Вто Ное 30 2010, 13:01

a u stvari shto cacko barame nie u evropa????????

na oko


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by zbunet on Сре Дек 15 2010, 14:40

Стандард значи сметките кои ти доаѓаат месечно да бидат на годишно ниво, а платата на годишно ниво да ти биде месечно.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

БАЛКАНСКА VIP ЛОЖА

Пишување by trpe on Чет Јан 13 2011, 02:43

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

сличности и разлики

Пишување by Александра on Пет Фед 18 2011, 13:32

Британците со непознати разговараат за времето, а со познати за секс и политика.
Македонците со непознати зборуваат за секс и политика, а со познати за времето.

avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by zbunet on Вто Мар 01 2011, 10:33

Преставник на народот - политичарот треба да биде натпросечно убав и интелигентен, а не обратно
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by the nurse on Вто Мар 01 2011, 11:07

zbunet напиша:Преставник на народот - политичарот треба да биде натпросечно убав и интелигентен, а не обратно

Ме потсети...пред неколку години ја викнале една ,,пејачка,, од соседна држава на затворена забава,кај тогашните наши луѓе од врвот.Гледајќи ги нив како представници на нацијата,искоментирала:
-Јао,што ружан народ! jazik
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by zbunet on Пет Апр 08 2011, 20:08

Јосип Броз Тито е доказ дека некои луѓе не треба да умрат, а сегашниве ни’ докажуваат дека не требале ни да се родат.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by keti on Пет Апр 08 2011, 21:13

Не знам кој ни ги пишува денешните закони, ама се' ми се чини како Збунет да се има вмешано...Се испобунија државните службеници поради големиот број на измени, а и поради големиот број на двосмислености и грешки кои ги содржат истите...
Тоа значи дека е „вистински“ дојдено времето на промени...
zal mi e Збунет............................ kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by zbunet on Нед Апр 10 2011, 13:57

Транзицијата е само приказна за успивање на масите, како и приказните за ЕУ и НАТО kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by trpe on Пет Мај 06 2011, 14:34

Самоуправувањето неславно пропадна.
Работите едноставно не сакаа сами да се управуваат.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by zbunet on Сре Мај 25 2011, 10:11

Многумина кај нас не се мажат или женат или имаат само по едно дете. Е па што е ако не е тоа суптилен геноцид? tazen
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

И така Македонецот испаднал најпаметен...

Пишување by trpe on Нед Мај 29 2011, 16:46

Си биле Американец, Македонец и Французин. Се возиле во едeн брод и кога стигнале на сред океан испаднал ѓаволот и им рекол:
-
Ајде сега сите да фрлите по еден предмет во океанот и после 10 минути
јас ќе се фрлам во океанот да го барам, ако ја најдам ве јадам.
Прв
бил Американецот, барал, барал во торбата и нашол една игла, ја фрлил.
После 10 минути ѓаволот се фрлил во океанот и ја нашол иглата и го изел
американецот.
Следен бил Французинот. Скинал едно влакно од косата и го фрлил. По 10 минути ѓаволот се фрлил и го нашол и го изел и него.
Македонецот извадил нешто бело од џебот и го фрлил. Ѓаволот се насмевнал, а Македонецот рекол:
- Ова нема да можеш да го најдеш.
По 10 минути ѓаволот се фрлил и барал 1 саат, 2 саати, 5 саати, 1 ден го немало ѓаволот. Излегол од и рекол:
- Добро тебе не те јадам, спасен си само кажи ми што фрли?
И овој македонецот рекол:
- Ти кажав дека не можеш да го најдеш, фрлив шумлива таблета
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by keti on Вто Јун 14 2011, 08:48

Македонија во Европа ... Европа во Македонија... kez guska backa
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by keti on Саб Јун 18 2011, 09:02

ДОБРО УТРО МАКЕДОНИЈО, КАДЕ И ДА СИ...:)))

avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by zbunet on Саб Јун 18 2011, 19:36

Ние сме одамна влезени во Европа, дури и преку неа сме заминати со цените. smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by keti on Нед Јун 19 2011, 10:08

kez guska backa
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by zbunet on Сре Јун 22 2011, 16:27

Главната причина за непочитувањето на соседните држави, а и другите, кон нас е нискиот стандард. Политичките несогласувања се само фарса и перење мозок. Ќе рече некој дека и соседните држави имаат низок стандард. А кога сиромашните се почитувале меѓу себе? Веднаш трчаат околу богатиот да му се улизуваат, а меѓу себе се клоцаат smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by keti on Сре Јун 22 2011, 18:17

Зошто мислиш дека е се' до парите или нискиот стандард...Ако беше така тогаш воопшто немаше ни да постоиме, а ние не' само што постоиме туку стануваме се повеќе популарни во светот и многу земји веќе знаат за нас, не посетуваат туристички и бараат да инвестираат кај нас...Нас не кочи само несоодветниот кадар кој е поставен на власт зошто не знае да се носи со сложеноста на ситуацијата и што е најважно нема капацитет за да ги организира раборите на правилен начин...А да не зборувам колку е наобразуван и искусен да донесе закони кои ќе бидат спроведливи и едноставни а сепак ефикасни за примена... Значи потребно е да се промени кадарот кој е сега на власт за да ни расцвета и земјата... kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by zbunet on Сре Јун 22 2011, 20:01

Nema ni da imame kadar. Nepotizmot e navlezen vo sekoja pora i ja razjaduva drzavata kako rak. Taka bese i so prethodnite, taka e i so segasnite smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by keti on Пет Јун 24 2011, 18:01

Ако двете главни партии кои се на власт не си ги оствариле своите обврски кои биле услов во договорот за влез на Македонија во Европската унија, тогаш следува раскинување на нивното партнерство во новата влада... kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by zbunet on Сре Jул 27 2011, 12:51

Кога ги прашувам зошто не реагираат соодветно на неправда, обично ми одговараат дека сакаат прво заштита, па тогаш ќе покажат дека се мажи
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by the nurse on Сре Jул 27 2011, 17:13

Т...м мажите lut
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by keti on Нед Jул 31 2011, 01:26

Изгледа и во Европска унија ќе си влеземе...или таа ќе си влезе кај нас...сеедно е... kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by zbunet on Нед Сеп 11 2011, 14:08

Нема политичар кој не е обратен затоа што едно збори, а друго прави kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот