У европска унија

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

У европска унија

Пишување by zbunet on Нед Сеп 06 2009, 15:20

Поарно ли ќе ни’ биде ?MySpace Graphics


Последната промена е направена од spiderman на Пон Окт 19 2009, 13:51. Мислењето е променето 1 пати
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by Александра on Сре Сеп 09 2009, 18:24

Звучи парадоксално но, ако на некого му биде подобро, ќе и` биде на ЕУ. Ќе имаат шупа зад куќа каде ќе можат да ги бутаат работите што не се за покажување.
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by zbunet on Чет Сеп 10 2009, 23:01

Нашиве сигурно вака си мислат:„ Овие на запад се мутави и ќе ни’ даваат пари, а ние ќе си ги крадеме“
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by trpe on Пон Дек 21 2009, 16:58

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by Тото on Сре Дек 23 2009, 23:51

Оваа тема ме потсетува на имењакот Котуњо со кој секоја врска ми е случајна, и таа неговата Јунајт Јунајт Јуроп, па ми иде да си го сменам никот.

Гуднајт Гуднајт Јуроп
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by trpe on Пет Мар 12 2010, 22:37

Се тече, се се менува. Ама кај нас се тече ама тешко се менува.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by trpe on Вто Мар 23 2010, 14:47

Така е како што е, и се ќе се смени ако дојдат жените на власт

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by Александра on Пет Апр 02 2010, 16:54


Кога еден ден сите ќе бидеме европска унија, на која страна на масава ќе руча Македончето?
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by zbunet on Сре Апр 21 2010, 20:14

Секси изглед е поважен од НАТО И ЕУ. Кога би се освестиле и би пратиле
сексиљави мисионери низ светот да ја презентираат нашата држава на
вистинскиот начин, сами ќе не’ бараат. Па на што личи бре овоа
политичариве све габори бирани, па кој сака муабет да праи со такви ?
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by the nurse on Саб Aвг 14 2010, 16:28

...Putuj Evropo,nemoj vise cekati na nas.Ne pitaj mnogo,dospeces i ti na rgjav glas.Putuj planeto,ovde se vrag priziva,nama je lepo , sreca jedna neopisiva...-Balasevic
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by zbunet on Саб Aвг 14 2010, 19:40

Читав дека Бил Клинтон ќе умрел наскоро . Леле за греота...не ! Шо би барал он у пеколот ? Баш беше фин
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by the nurse on Саб Aвг 14 2010, 21:09

...Па изгледа од многу пушење... iznenad
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by zbunet on Саб Aвг 14 2010, 22:37

И осиромашен ураниум...
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by the nurse on Саб Aвг 14 2010, 23:40

Па,да кога некој не им е потребен повеќе дискретно го разболуваат...
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Што е тоа политика?

Пишување by alisa on Чет Сеп 09 2010, 21:15

Еден ден синот го прашал татко му.
- Тато, што е тоа политика?
Таткото одговорил:
- Ја носам пари дома, значи јас сум КАПИТАЛИЗАМ!
- Мајка ти ги распоредува парите, значи таа е ВЛАДА!
- Дедо ти контролира да биде се’ по прописите, значи тој е СИНДИКАТ!
- Нашата домашна помошничка е РАБОТНИЧКА КЛАСА!
- Ние сите заедно се грижиме тебе да ти биде добро, значи ти си НАРОДОТ! А твојот мал брат кој што се’ уште е во пелени, тој е ИДНИНАТА!
- Дали ме сфати синко?

Малиот се замислил и му кажал на татко му дека ќе му даде одговор откако ќе преспие.
Во текот на ноќта малото братче се разбудило со плачење бидејќи ги извалкало пелените. Бидејќи малиот не знаел што да прави, отишол во собата кај родителите. Таму неговата мајка длабоко спиела и не можел да ја разбуди. Така детето тргнало накај собата на домашната помошничка, каде го нашол таткото како се забавува со неа, а дедо му како вирел низ прозор. Така сите зафатени, никој и не го забалежал малиот! Така тој одлучил да се врати во кревет.

Утредента татко му го прашал дали го знае одговорот по преспиената ноќ. Синот одговорил:
- ДА!
- КАПИТАЛИЗМОТ ја искористува РАБОТНИЧКАТА КЛАСА!
- СИНДИКАТОТ само гледа и ништо не превзема!
- Во меѓувреме ВЛАДАТА спие!
- НАРОДОТ е во потполност занемарен!
- А ИДНИНАТА е во гомна!
Е ТОА Е ПОЛИТИКА!
avatar
alisa


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by keti on Чет Сеп 09 2010, 21:58

Алиса, немој со вакви политички вицови...Опасна е политиката...
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by zbunet on Нед Сеп 19 2010, 14:29

ЕУ ни се комшии, што значи за да влеземе во ЕУ треба прво да не’ засакаат комшиите. Тоа малце потешко, а башка ЕУ имаат многу кози.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by the nurse on Нед Сеп 19 2010, 19:21

Kozi nostri? kez Bas sega ja citam,,Gomora,, od italijanskiot novinar Roberto Savijano.Deckoto hrabro pisuva onaka kako sto e mafijata,i zatoa za zal mora da zivee na,, nepoznata,, adresa so policiska pridruzba.Sto ne imavme i nie eden takov,a se nekoi ligusi...A sto znam pa ja ,makedonce... kez


Последната промена е направена од hot nurse на Нед Сеп 19 2010, 19:28. Мислењето е променето 1 пати
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by zbunet on Нед Сеп 19 2010, 19:25

Ama nie imame " Celo e koga e se' "
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by the nurse on Нед Сеп 19 2010, 19:50

Всушност,мислам беше,,Цело е кога има се,, kezА тоа беше само убава мисла која ја одбраа на некој детски конкурс.Знаеме дека нема се...и никогаш нема да има(за сите)
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by zbunet on Нед Сеп 19 2010, 20:06

Koza Nostra kaj nas e cela i opfaka se'
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by the nurse on Нед Сеп 19 2010, 20:12

Е да kez Во моментов пружаат ,,рака,, кон мојава работа,припремиле терен(понудиле нешто што не може да се одбие) affraid Господ нека ни е на помош!
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by trpe on Саб Окт 16 2010, 14:04

Што е демократија?
- Демократија е кога ќе те пратат у пизду материну, а ти одиш каде сакаш.
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by zbunet on Вто Окт 26 2010, 15:40

Во сегашноста имаме приближна, но доста јасна слика каков бил капитализмот пред СФРЈ. Неподнослив. Така се разјаснува зошто балканските земји кои влегле во составот на СФРЈ го прифатиле социјализмот.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by Кидман on Чет Ное 25 2010, 22:58

уууууааааа диктатура!!!!!!!! ууууааааа полициска држава!!!!!
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: У европска унија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот