Нели ти реков

Go down

Нели ти реков

Пишување by Александра on Пет Aвг 12 2011, 14:44

... за првиот впечаток

Кидман напиша:
hot nurse напиша:Тие што носат наочари,си бараат
некој исто таков за да кога ќе се бакнуваат да си
кажат:-Живели!

а мор си ги вадам очилата кога се бакнуваме

(оти инаку ќе ми ги измрси)
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нели ти реков

Пишување by the nurse on Пет Aвг 12 2011, 18:43

...не оди боса kez
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нели ти реков

Пишување by Александра on Нед Aвг 14 2011, 01:04

... рецепт за успешна врска

zbunet напиша:Секогаш биди спремен на компромис, а тоа значи по нејзино
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нели ти реков

Пишување by zbunet on Нед Aвг 14 2011, 14:18

dalas2no напиша:* Одлично, но не е страшно, веќе ми поминува.

* Пливам, не се давам - како мува во супа.

* Подобро одошто заслужувам.

* Да бев подобро не ќе можев да се поднесам.

* Да бев рипка, ќе се викав Златка.

* Па, имам малку гасови ... Упс! ... Извини.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нели ти реков

Пишување by Александра on Нед Aвг 14 2011, 15:26

zbunet напиша:Да ги избегнуваш проблемите во животот е исто како да не
сакаш да се испотиш за нешто што ти причинува задоволство.
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нели ти реков

Пишување by keti on Пет Aвг 19 2011, 19:54

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нели ти реков

Пишување by zbunet on Саб Мај 19 2012, 15:31

Zosto tel. kompanii kaj nas lesno i mnogu zarabotuvaat? Oti sme na muabet mnogu jaki, a na delo nikade ne' nema kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нели ти реков

Пишување by zbunet on Сре Мај 01 2013, 10:08

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нели ти реков

Пишување by zbunet on Пет Мај 03 2013, 22:14

Ништо од медитацијата на овој, нема јака воља kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нели ти реков

Пишување by Тото on Нед Мај 11 2014, 23:40

Ponekogas ja gubam verbata vo toa sto go pravam, no sto drugo bi pravel? 

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/


zbunet


Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нели ти реков

Пишување by Тото on Нед Мај 11 2014, 23:44

Кога си млад имаш време,но немаш трпение за ништо да почекаш.
Кога ќе остариш си научил да чекаш,но немаш веќе време 

_________________


the nurse

Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нели ти реков

Пишување by Тото on Нед Мај 11 2014, 23:53

 Re: Поезија
 by Кидман on Сре 14 Дек 2011 - 20:14

zbunet напиша:

Речи ми
дека се’ е во ред
иако само во сонот е така
те гушкам со срцето,
но рацете безживотно ми висат.
Направив кули и дворци
со сета нивна раскош
со потребната висина и достоинство,
но е високо меѓу облаците
секогаш ја слушам музиката која ечи
и одекнува до моите уши и мисли,
таму припаѓам
со овој свет немам ништо.
Ја земам твојата душа и таму ја водам
во кралица ја претворам
ја милувам и воздигам,
затоа не знаеш зошто ме сакаш
затоа не знаеш зошто си одсутна од секојдневието
затоа што немам ништо,
а имам многу.
se` e vo red 

Кидман
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нели ти реков

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот