Нели ти реков

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Нели ти реков

Пишување by Александра on Пет Aвг 12 2011, 14:44

... за првиот впечаток

Кидман напиша:
hot nurse напиша:Тие што носат наочари,си бараат
некој исто таков за да кога ќе се бакнуваат да си
кажат:-Живели!

а мор си ги вадам очилата кога се бакнуваме

(оти инаку ќе ми ги измрси)
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нели ти реков

Пишување by the nurse on Пет Aвг 12 2011, 18:43

...не оди боса kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нели ти реков

Пишување by Александра on Нед Aвг 14 2011, 01:04

... рецепт за успешна врска

zbunet напиша:Секогаш биди спремен на компромис, а тоа значи по нејзино
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нели ти реков

Пишување by zbunet on Нед Aвг 14 2011, 14:18

dalas2no напиша:* Одлично, но не е страшно, веќе ми поминува.

* Пливам, не се давам - како мува во супа.

* Подобро одошто заслужувам.

* Да бев подобро не ќе можев да се поднесам.

* Да бев рипка, ќе се викав Златка.

* Па, имам малку гасови ... Упс! ... Извини.
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нели ти реков

Пишување by Александра on Нед Aвг 14 2011, 15:26

zbunet напиша:Да ги избегнуваш проблемите во животот е исто како да не
сакаш да се испотиш за нешто што ти причинува задоволство.
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нели ти реков

Пишување by keti on Пет Aвг 19 2011, 19:54

avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нели ти реков

Пишување by zbunet on Саб Мај 19 2012, 15:31

Zosto tel. kompanii kaj nas lesno i mnogu zarabotuvaat? Oti sme na muabet mnogu jaki, a na delo nikade ne' nema kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нели ти реков

Пишување by zbunet on Сре Мај 01 2013, 10:08

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нели ти реков

Пишување by zbunet on Пет Мај 03 2013, 22:14

Ништо од медитацијата на овој, нема јака воља kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нели ти реков

Пишување by Тото on Нед Мај 11 2014, 23:40

Ponekogas ja gubam verbata vo toa sto go pravam, no sto drugo bi pravel? 

_________________
http://jazbunet.blogspot.com/


zbunet


avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нели ти реков

Пишување by Тото on Нед Мај 11 2014, 23:44

Кога си млад имаш време,но немаш трпение за ништо да почекаш.
Кога ќе остариш си научил да чекаш,но немаш веќе време 

_________________


the nurse

avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нели ти реков

Пишување by Тото on Нед Мај 11 2014, 23:53

 Re: Поезија
 by Кидман on Сре 14 Дек 2011 - 20:14

zbunet напиша:

Речи ми
дека се’ е во ред
иако само во сонот е така
те гушкам со срцето,
но рацете безживотно ми висат.
Направив кули и дворци
со сета нивна раскош
со потребната висина и достоинство,
но е високо меѓу облаците
секогаш ја слушам музиката која ечи
и одекнува до моите уши и мисли,
таму припаѓам
со овој свет немам ништо.
Ја земам твојата душа и таму ја водам
во кралица ја претворам
ја милувам и воздигам,
затоа не знаеш зошто ме сакаш
затоа не знаеш зошто си одсутна од секојдневието
затоа што немам ништо,
а имам многу.
se` e vo red 

Кидман
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Нели ти реков

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот