Сонови ли се сонови

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Сонови ли се сонови

Пишување by the nurse on Нед Jул 24 2011, 00:17

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови ли се сонови

Пишување by keti on Нед Jул 24 2011, 00:39

Колу е добро чувството кога леташ во облаци, нели hot nurse... trepka guska backa
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови ли се сонови

Пишување by zbunet on Пет Сеп 16 2011, 03:31

Кој заспие чешкан ќе сонува скокотливи сонови во кој главна улога ќе има чешкачот, во спротивно ќе биде само статиста kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови ли се сонови

Пишување by the nurse on Вто Сеп 20 2011, 16:07

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови ли се сонови

Пишување by zbunet on Сре Сеп 21 2011, 11:19

Сонував грозен сон: Сум наследил Харем...грозното настапи кога кажав дома kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови ли се сонови

Пишување by the nurse on Саб Сеп 24 2011, 08:23

Daleku mi patuva
Nova mislata
Visoko na planini
Vo nebeski širočini

Letam nad gradot
Vo oblak pretvoren
Treperi nok'ta
Od veter proleten

A po sobi legnati
Mirno spijat dušicki
Vo eden krevet spieš ti
Vo čisti meki posteli

Vo sonot tvoj reki srebreni
Ljubat zlatni zraci sončevi
Svirat nežno gajdi, kavali
Svirat himni i tišini

Vo dušata ti gori kandilce
Silno svet ti greet malo plamence
Vo dušata ti gori kandilce
So dve race go čuvam da ne ugasne
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови ли се сонови

Пишување by the nurse on Чет Окт 20 2011, 18:02

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови ли се сонови

Пишување by zbunet on Нед Ное 13 2011, 23:02

Сонот постои за да ти ги исполни желбите, дури и тие за кои не си свесен и од кои би се запрепастил да дознаеш на свесно дека дека ги имаш kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови ли се сонови

Пишување by the nurse on Пон Ное 14 2011, 15:29"Sakam da ti dojdam"-

Snoshti sakav da ti dojdam-
...da te vidam-
...da te gushnam-
i da ti kazam deka...- .

Sakam da ja zemam tvojata mala raka-
da ja stopam so mojata, malku pogolema-
da zaedno izlezeme od vremeto-
koe e samo del od vecnosta koe kasni,tmurno vreme,purpurno-

Vecno-
Sakam da se stopam so tebe-
Ljubov-
Kako moze nasekade da postoi-

Ovde e tolku belo i lesno-
kako miris, cisto, mirno
i edna lesna muzika ja drzi svetlinata-
a ti, kako si

Alo, tuka li si ushte
ne, nishto, sakav samo da ti kazam
deka mnogu, mnogu te sakam
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови ли се сонови

Пишување by zbunet on Вто Дек 27 2011, 12:21

Ако не си го следиш своето срце и не си го слушаш разумот тоа е затоа што си во затвор или живееш во некоја банана држава kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови ли се сонови

Пишување by trpe on Пет Јан 20 2012, 16:20

Сон на секој католички свештеник !!!
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови ли се сонови

Пишување by zbunet on Чет Јун 07 2012, 15:07

Сонував како ми нудат Харем со сто комада ил само една шо си ја сакам, ама ќе ме убијат. И така ме убија kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови ли се сонови

Пишување by Александра on Вто Aвг 20 2013, 23:32

avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Сонови ли се сонови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот