Што правите кога не можете да заспиете?

Go down

Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by trpe on Чет Јан 13 2011, 03:24

Сте легнале да спиете, сабајле треба да станете рано за на работа, училиште, факултет или имате некоја неодложна обврска. И оп, очите „пет банки“ !!! Не можете да заспиете. Дали превземате нешто за да заспиете побргу или не? Што правите во таква ситуација?
avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by Александра on Нед Јан 16 2011, 15:17

ако бројам овци, се чувствувам како дебил.
ако пијам топло млеко, таман ќе ми се приспие - ќе ми се приоди во вц.
ако се напијам апче, нема време да го `отспијам` - уште полошо.
затоа си велам `е па не спиј, пи*ка ти мај*ина, што ми е гајле`.

земам книга (онаа што ја тегавам два месеци) решена дека ноќва нема спање - само читање, и кога ќе се помирам со судбината, таман ќе се сетам кај сум застанала оној пат, што било досега и продолжувам страна-две, на третата веќе сум далдисала son
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by Александра on Саб Јан 22 2011, 16:53

лелеее, колку сум „бавна“. дури 6 (шест) дена ми требаа да се сетам каков одговор му одговара на Трпе:

нежно jazik го изненадуваш партнерот. првин мисли дека сонува, а потоа мисли дека си нетокму; резултатот е непредвидлив, но барем нема да ја отепаш цела ноќ безвеза зјапајќи во празно kez
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by Александра on Пон Јан 24 2011, 02:00

инаку, да си кажам, и да чукнам во дрво seti se јас немам проблем со спиењето. слушам дека несоница ги мачи оние кои многу размислуваат. изгледа дека мене господ ми дал само мал мозок fala

добра ноќ son
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by zbunet on Пон Јан 24 2011, 02:02

Бла, бла... misli
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by fragola on Пон Јан 24 2011, 18:43

avatar
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by the nurse on Пон Јан 24 2011, 21:22

Јас лесно заспивам...но,често лесно и се будам во глуво доба. pale
И тогаш бегам во дневна,се покривам со моето омилено волнено ќебе, што сите ги боцка само мене не( ме познава) trepka ...и си пуштам филм.Ако е интересен,гарант заспивам.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by trpe on Чет Јан 27 2011, 02:11

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by zbunet on Нед Јан 30 2011, 20:24

avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by Александра on Пет Мар 11 2011, 02:35

го малтретирам компјутерот
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by the nurse on Саб Мар 19 2011, 21:51

Пробајте воден кревет... kez

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by Кидман on Сре Сеп 21 2011, 23:45

кога не можам да заспијам седам на компјутер полугола ем полубоса,
се тресам оти ми студи,
читам претежно досадни работи,
пишувам глупости

ама не се предавам!!!!!
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by the nurse on Чет Сеп 22 2011, 00:29

Dobro e,ne sum bila sama guska
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by zbunet on Нед Дек 18 2011, 12:10

Мажи смрзнати по улици си велат :„ Ех да ме викне некоја да се згреам“. Жени топли во нивните постели мрдаат немирно и си велат: „ Ех да ми дојде некој смрзнат да го стоплам“. И така секој ден незнаејќи се разминуваат на секое „Ех“ и „ Да ти иб.м животот ваков“ kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by Тото on Сре Јан 18 2012, 02:40

Се тешам со еден цитат од „Парадоксот на Диоген“ мислам беше:

„Ако сакаш вечна среќа - не спиј,
оти кај успаните среќата не доаѓа.“

И така јас си зјапам во празно и наслушнувам како среќата на прсти доаѓа .
Сеа сум вака а коа ќе дојде ќе бидам вакаи сите ќе дознаете
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by zbunet on Сре Јан 18 2012, 12:21

kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by trpe on Пет Фед 10 2012, 15:09

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by zbunet on Нед Апр 01 2012, 18:01

Neko kad pise pise, neko kad pise pisa kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by Александра on Сре Окт 17 2012, 23:42

Мислам како да го изненадам или изнервирам hehe
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by keti on Саб Фед 23 2013, 09:51

Eve sto pravam:

avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by Тото on Нед Jул 28 2013, 02:43

ja sreduvasm fiokata so corapi

avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by zbunet on Нед Jул 28 2013, 16:12

Пуштам филм од кој правам вакви фаци 
[img][/img]
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што правите кога не можете да заспиете?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот