Поезија од Кети

Страна 16 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Go down

Re: Поезија од Кети

Пишување by keti on Сре Мар 07 2018, 02:45

ДУША ДА СИ СТОПЛАМ

ПРАЗНА МИ Е ДУШАТА
А ТОЛКУ МНОГУ ИМА ВО НЕА
И РАДОСТ
И ЉУБОВ
И МНОГУ УБАВИНИ
И ЗА МЕНЕ
И ЗА ВАС.

ДУША ДА СИ СТОПЛАМ
ШТО ОД ВЕКОВИ
СМРЗНАТА СИ БИЛА
ЗА ОПСТАНОК, ВЕЛАТ
И ЗА УБАВО ВРЕМЕ
НОВО ИДНО ВРЕМЕ.

САМА СУМ,
А СЕПАК,
МОЈОТ НАРОД Е СО МЕНЕ
ВО МИСЛИТЕ ГО НОСАМ,
ПАТОТ МУ ГО КАЖУВАМ,
СО НАУКА ГО ПОСТИЛАМ
ЗА ВОЗВИШЕН ДА Е’
ЗОШТО ТОЈ ПАТ Е СВЕТ
И НАШ СИ Е’.

ОД “МЕСЕЦОТ НА ЛУНА”
04.03.2018
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Поезија од Кети

Пишување by keti on Сре Мар 07 2018, 02:47

4-ТИ МАРТ

4-ТИ МАРТ
НЕДЕЛА
2018...

СОНЧЕВ ДЕН
МЕ ДОВИКУВА
ДА СЕ РАДУВАМ НА ДЕНОТ
КАКО СЕКОЈ ОД ВАС.

ИАКО СУМ САМА
ЈАС ПАК СУМ СО ВАС,
И СЕМЕЈСТВО ИМАМ
И РОДНИНИ ИМАМ
И ПРИЈАТЕЛИ ИМАМ
И КОЛЕГИ ИМАМ
И СЕ’ СИ ИМАМ
НО, КАКО ДА ГИ НЕМАМ
И НЕ’ ПО МОЈА ВИНА
И НЕ’ ПО МОЈА ВОЉА.

4-ТИ МАРТ 2018
НЕДЕЛА,
УБАВ СОНЧЕВ ДЕН.

ОД “МЕСЕЦОТ НА ЛУНА”
04.03.2018
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Поезија од Кети

Пишување by keti on Вто Мар 20 2018, 04:43

АРХИ ИДЕА

КОМПОЗИТНО РЕШЕНИЕ
СО ЕДНОСТАВНИ ЛИНИИ
И ОБЛИКОВАНИ ФОРМИ
ЗА ДОБРО РАСПОЛОЖЕНИЕ
И ДОЛОВУВАЊЕ
НА ПОЗИТИВНА ЕНЕРГИЈА
СО ИГРА НА БОИ.

АРХИ ИДЕА
ЗА ПОЗИТИВНА АУРА
ВО ПРОСТОР ДЕФИНИРАН
И ОБОЕН РАЗИГРАНО
ЗА ЕНЕРГИЧНО РАСПОЛОЖЕНИЕ
ВО СКЛАД СО АУРАТА
НА ЧОВЕКОТ.

ОД “МЕСЕЦОТ НА ЛУНА”
20.03.2018
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Поезија од Кети

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 16 of 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот