АХ ТИЕ ПАРИ

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by Кидман on Пон Ное 22 2010, 16:31

Што се парите, што за нас значат?
Колку ни се потребни, колку ни се доволни???

Money makes the world go round???
Или парите се отепувачка?

Дали се најбогатите луѓе на светот најсреќни? Или е обратно?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by zbunet on Пон Ное 22 2010, 16:37

Сиромашните не знаат колку се среќни kez

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by Кидман on Пон Ное 22 2010, 17:39

Хоти, како беше тоа со кокаинот? Зошто го измислил Господ?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by zbunet on Пон Ное 22 2010, 17:49

а зошто ги измислил кантите за ѓубре? Некој да става, некој да вади affraid
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by the nurse on Пон Ное 22 2010, 19:00

Како беше песната,,Среќата со пари не се купува,љубовта без мерак век не векува...,, kez,,..I don't care too much for money,money can't buy me love...,, пееја Битлси,па се наполнија со пари(што воопшто не им пречеше)...Некаде се клетва,некаде се благослов...никој не знае зошто е тоа така...Едноставно некои луѓе ги сакаат многу,па си ги чуваат kez А тие што не им е баш грижа за нив,веднаш ги трошат(секогаш има за што)


Последната промена е направена од hot nurse на Пон Ное 22 2010, 21:14. Мислењето е променето 1 пати
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by the nurse on Пон Ное 22 2010, 19:09

Ми текна нешто поврзано со пари.Го гледаме она преслатко бебе Русинче што плива во када со една моја пријателка(која патем речено има многу пари).И јас го гледам по не знам кој пат,а таа прв пат и веднаш забележа дека купатилото е сиромашко и со искршени плочки iznenadАбе,ајде и велам детево е богатство!(јас дури тогаш го забележав купатилото).Не,ми вели срамота што се снимале кога им е така дома!

Вие што мислите???
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by Кидман on Пон Ное 22 2010, 19:19

кое бебе?
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by the nurse on Пон Ное 22 2010, 19:35

Во Родители и деца Трпе го има ставено... iznenad kez


Последната промена е направена од hot nurse на Пет Фед 11 2011, 17:56. Мислењето е променето 1 пати
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by zbunet on Пон Ное 22 2010, 20:32

Ako nemate pari kako sto ima nastava vo priroda ke imate i lecenje vo priroda.

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by Александра on Пон Ное 22 2010, 20:42

Кидман напиша:кое бебе?

се сложувам со Кидман. Што да правиш, некои од дрвото не ја гледаат шумата, а некои од плочките не го виделе бебето kez

можеле родителите да ја „позајмат“ репрезентативната бања на некои познаници. можеле, да биле оптоварени од комплексите за тоа што го немаат, а не вака будали и среќни да се гордеат и радуваат на тоа што го имаат jazik .

па може ли било какви плочки да му конкурираат на тоа малото неуморно златно рипче guska
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by Кидман on Пон Ное 22 2010, 21:25

Парите се цел, движечка сила, нешто кон што се стремиш,
сакам да имам куќа, сакам да возам мерцедес...
Во моментот, повторувам, во моментот кога ќе ги имаш, престануваат да имаат значење.
Би сакала да ми поверувате дека не го пишувам ова како клише

Хоти ма, кажи за што Господ го измислил кокаинот?.
Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by the nurse on Пон Ное 22 2010, 22:30

Роби Вилијамс рекол во некоја прилика,,Господ го измислил кокаинот за да ти покаже дека имаш премногу пари,, kez Јас лично мислам ѓаволот...П.С.И се друго што може да се купи со пари...
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by zbunet on Вто Ное 23 2010, 15:38

Vo sekoja epizoda go ubivaat Keni oti e siromav

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by keti on Сре Ное 24 2010, 02:11trepka


Последната промена е направена од Kejjt на Вто Јун 05 2012, 20:03. Мислењето е променето 1 пати
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by trpe on Пет Ное 26 2010, 15:04

Богатството е како морска вода: колку човекот повеќе ја пие, толку станува пожеден.
trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by Кидман on Саб Ное 27 2010, 22:14

Кидман
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by zbunet on Пон Дек 27 2010, 15:35

Ѓаволот дошол на земјата и мислел како да има моќ, да се маскира но и на сите да им биде пред очи. Неговата слика ја има во секоја валута.
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by the nurse on Пон Дек 27 2010, 16:18

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by zbunet on Чет Дек 30 2010, 13:33

Штом си слабо платен значи трет ви се меша во врската
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by Тото on Пет Дек 31 2010, 01:27

Дочекот на Новата година покажува колку си спремен да вложиш во промашена инвестиција.
Тото
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by zbunet on Сре Јан 05 2011, 23:15

Тешко е да се прифати мудрост од некој кој зема 200 евра плата
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by Александра on Чет Јан 06 2011, 12:19

zbunet напиша:Тешко е да се прифати мудрост од некој кој зема 200 евра плата

kez особено ако дава мудар совет како да излезеш од финансиска криза
Александра
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by the nurse on Саб Јан 08 2011, 14:27

Со пари можеш:

Да купиш куќа,но не и дом.
Да купиш часовник,но не и време.
Да купиш кревет,но не и мирен сон.
Да купиш книга,но не и знаење.
Да отидеш кај најдобриот доктор,но здравје не можеш да купиш.
Да купиш позиција,но не и почит од луѓето.
Да купиш и крв можеш,но не и живот.
Да купиш секс,но не и љубов.
the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by fragola on Нед Јан 09 2011, 11:38

Neophoden e psiholoski pregled i spored rezultatot da se opredeli maksimalnata suma so koja nekoj moze da raspolaga.
fragola
fragola


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by zbunet on Нед Јан 09 2011, 12:34

bravo
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: АХ ТИЕ ПАРИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот