Како го дефинирате поимот Религија?

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Светиот шепот * Молитва

Пишување by keti on Нед Aвг 07 2011, 22:47

keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како го дефинирате поимот Религија?

Пишување by zbunet on Сре Сеп 21 2011, 11:23

Кога ќе го замолиме господ за помош, обично ни‘ праќа луѓе кои не ги препознаваме дека се пратени од него. Но и ѓаволот прислушкува па праќа свој човек ... kez
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како го дефинирате поимот Религија?

Пишување by the nurse on Нед Окт 02 2011, 22:39

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како го дефинирате поимот Религија?

Пишување by zbunet on Вто Дек 27 2011, 12:26

Vo svetot na slepite ednookiot e kral, no sepak ke go povlecat vo kal smesko
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како го дефинирате поимот Религија?

Пишување by keti on Пет Јан 27 2012, 12:40

И едно нешто ќе ви речам: "ЛАПТОПОТ ДА ВИ Е ВО ГЛАВИТЕ И ВО СРЦАТА“... kez ...Знаете на што мислам и што ви велам, нели?... kez bidi umen
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како го дефинирате поимот Религија?

Пишување by zbunet on Саб Јан 28 2012, 02:01

iznenad
zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како го дефинирате поимот Религија?

Пишување by keti on Сре Фед 01 2012, 14:17

BOZANSKA PORUKA

Dao sam ti, a jesi li uzeo? Ljubio te, a jesi li uzvratio?
Ni tvoje ruke, ni tvoje usne nisu radile svoj posao: da se daju Mojemu davanju.
I sad cvilis da ti je zivot prazan. Da je kao napustena kuca. Staza, kojom vise nitko ne koraca.
Ali Ja ne prestajem sa davanjem samo zato sto netko ne uzima; ne prestajem s ljubavlju samo zato sto netko ne uzvraca. I dalje ti na ruke lijem blagoslove, i dalje ti je kuca puna i staza ti je vazdan hodocasna.
Samo sto ti to ne znas. Izabrao si da nemas to sto imas.
I ne znas da si izabrao.
I ne znas da to ne znas.
1/15
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како го дефинирате поимот Религија?

Пишување by trpe on Сре Фед 15 2012, 15:47

trpe
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како го дефинирате поимот Религија?

Пишување by keti on Пет Ное 30 2012, 15:40

Заробени во вечната филозофија на хаосот... како разјарени ѓаволи ... бараме спас во Бог ... да не донесе до светлината ... и да ни го покаже патот до времето во кое сме ... а не сме ... koj
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како го дефинирате поимот Религија?

Пишување by zbunet on Нед Јан 06 2013, 13:08

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како го дефинирате поимот Религија?

Пишување by the nurse on Саб Мај 11 2013, 19:14

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како го дефинирате поимот Религија?

Пишување by zbunet on Пет Мај 24 2013, 16:13

zbunet
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како го дефинирате поимот Религија?

Пишување by Lucifer on Пет Jул 12 2013, 03:25

Како средство за масовно манипулирање и управување со луѓе. Религијата е се освен добро, религијата е најголемото зло кое му се случило на човештвото.
Lucifer
Lucifer


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како го дефинирате поимот Религија?

Пишување by keti on Нед Jул 14 2013, 01:00

А што е политиката, ако не' е религија, според твојата дефиниција!kez
keti
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како го дефинирате поимот Религија?

Пишување by the nurse on Пет Апр 25 2014, 22:21

the nurse
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Како го дефинирате поимот Религија?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот