Што е среќата?

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by the nurse on Вто Jул 26 2011, 15:38

Nekogas grebeme na pogresna vrata...a srekata zad nas e...i ne ni teknuva da se svrtime kez
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet on Нед Jул 31 2011, 10:53

Нема ништо интересно во луѓе за кои си сигурен дека дома се исти какви и на улица kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by keti on Нед Jул 31 2011, 11:09

Ако го љубиш коцкањето и игрите на среќа, тогаш мораш да знаеш дека јас не сум таму...но...ако ме љубиш мене заради она што сум, тогаш мојата љубов ќе ти го осветли патот до среќата и Бог ќе те дарува со се'... backa
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet on Вто Сеп 06 2011, 00:13

Koga si nesreken te boli srceto, koga si sreken te boli podolu kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by Кидман on Вто Сеп 06 2011, 00:37

цревата?
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet on Вто Сеп 06 2011, 01:15

Nie bar imame wc, a ti nemas kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by Кидман on Вто Сеп 06 2011, 01:17

avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by Кидман on Вто Сеп 06 2011, 01:18

не е убаво така да му се ситиш на човек во неволја
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet on Вто Сеп 06 2011, 01:18

smeenje paga smea jazik
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet on Нед Окт 16 2011, 09:45

Се говори за вистина, а се практикува лага. Безвредното се прикажува како вредно со богати бои, а вредното е сиво и безвредно. Значи чудата постојат kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by the nurse on Нед Окт 30 2011, 10:16

Bog napravi čoveka od gline i ostade mu u ruci još jedan ne iskorišten komad. “Šta još da ti napravim?” – upita Bog čoveka. “Napravi mi sreću!” – odgovori čovek. Bog ništa ne odgovori već mu samo stavi u dlan preostali komad gline.
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet on Нед Ное 13 2011, 23:05

Ние сме секогаш среќни, само што секогаш не сме свесни за тоа kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by the nurse on Нед Ное 20 2011, 19:10

Kako ke znaes deka si sreken,ako nikogas ne si bil nesreken?
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet on Нед Ное 20 2011, 21:18

Samo sto ke ne' izvadat od majcina utroba sme nesrekni i vreskame kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by Александра on Нед Ное 20 2011, 23:44

да се разбудиш среќен што си тој што си и таму кај што си ...
и да имаш фора уште еден саат да се топлиш под јорганот
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet on Вто Дек 27 2011, 12:21

Пред да се сомневаш посомневај се дали секоја сомнеж е оправдана или е само неоправдан љубовен изостанок kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by keti on Саб Јан 28 2012, 21:48

Мудрецот среќата не ја бара, бидејќи ја спознава во себе... kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by Александра on Нед Јан 29 2012, 02:35

среќа е да имаш нешто убаво, па макар и да е само чувство, и да имаш со кого да го споделиш
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet on Нед Јан 29 2012, 14:20

Среќата е празна вреќа, но им се восхитуваш на шарите kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by keti on Нед Јан 29 2012, 14:56

Никој не сака да слушне, никој не сака да виде...но, тоа не значи дека ја нема и дека не постои... kez
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by zbunet on Нед Јан 29 2012, 15:05

Кога е среќна и насмеан, значи ја чеша kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by keti on Нед Јан 29 2012, 18:09

kez guska backa
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by trpe on Вто Јан 31 2012, 14:20

Среќа во несреќа е ако те удри кола тоа да биде возило на Брза помош

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

изгледа нешто лошо сме објасниле

Пишување by Кидман on Вто Јан 31 2012, 16:17

avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by trpe on Сре Фед 01 2012, 16:44

avatar
trpe


Вратете се на почетокот Go down

Re: Што е среќата?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот