Убави мисли

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Re: Убави мисли

Пишување by zbunet on Сре Jул 06 2011, 16:44

Колку повеќе ќе рашириш толку повеќе ќе се знае за тебе kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Убави мисли

Пишување by keti on Сре Jул 06 2011, 23:18

Љубовта е насекаде околу нас и треба само да го отвориме нашето срце и таа целосно да не исполни и не направи среќни луѓе...Радувајте се луѓе и уживајте во животот, зошто животот е убав за онои кои знаат да уживаат во него... trepka
Ве сакам мекичари ...вие сте најдобри... backa
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Убави мисли

Пишување by zbunet on Пон Aвг 08 2011, 09:17

Пријателот е спитомен волк, но понекогаш нагоните ќе го надвладеат kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Убави мисли

Пишување by the nurse on Пон Aвг 08 2011, 11:36

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Убави мисли

Пишување by zbunet on Пон Сеп 05 2011, 10:25

Убава мисла е онаа која ќе ти ги развлече двете страни од усните до ушите kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Убави мисли

Пишување by Кидман on Пон Сеп 05 2011, 13:05

Убава мисла е на пример, - Во фрижидер имам кокосови коцки. мх...мх.мммх...
avatar
Кидман


Вратете се на почетокот Go down

Re: Убави мисли

Пишување by zbunet on Саб Окт 01 2011, 19:26

Навечер извади ги ножевите кои ти се забиени во грб оти ќе ти сметаат да заспиеш kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Убави мисли

Пишување by the nurse on Нед Окт 09 2011, 12:27

‎''Ništa živ čovek ne može izgubiti što mu jedno proleće ne bi moglo povratiti,
niti može biti čovek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša leči zaboravom i zemlja obnavlja prolećem.''Ivo Andric
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Убави мисли

Пишување by zbunet on Вто Окт 25 2011, 15:51

Простувај, затоа што тоа се деца од неуспешни абортуси kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Убави мисли

Пишување by the nurse on Чет Ное 17 2011, 19:39

Zivej go denot,najdobro sto mozes smesko
avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Убави мисли

Пишување by zbunet on Чет Ное 17 2011, 20:35

Помеѓу “ најдобро“ и “тоа кое го можам“ има голема дистанца kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Убави мисли

Пишување by Александра on Чет Ное 17 2011, 22:32

hot nurse напиша:Zivej go denot,najdobro sto mozes

на пример,
направи му смешна фаца на мрсулавото детуле во автобусот што зјапа во тебе испитувачки (или тапо) преку рамото на мајка му,
ако се насмее - доста ти е за еден ден
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Убави мисли

Пишување by zbunet on Саб Јун 02 2012, 11:20

Несреќата е само твоја, а среќата би требало да ја делиш со нив - мислам дека така мислат smesko
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Убави мисли

Пишување by the nurse on Саб Јун 02 2012, 13:11

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Убави мисли

Пишување by the nurse on Пет Сеп 07 2012, 15:04

avatar
the nurse


Вратете се на почетокот Go down

Re: Убави мисли

Пишување by Тото on Сре Ное 21 2012, 20:58

еве токму сега ми помина низ глава една убава ... мисла
avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Убави мисли

Пишување by zbunet on Нед Јан 06 2013, 13:17

Убава мисла доаѓа кога ќе помине без проблеми kez
avatar
zbunet


Вратете се на почетокот Go down

Re: Убави мисли

Пишување by keti on Вто Фед 26 2013, 02:01

Кидман напиша: Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite – možda ste već
srećni.
Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide.


Dusan Radovic

Немам коментар! ... trepka
avatar
keti


Вратете се на почетокот Go down

Re: Убави мисли

Пишување by Тото on Вто Aвг 20 2013, 23:15

avatar
Тото


Вратете се на почетокот Go down

Re: Убави мисли

Пишување by Александра on Вто Aвг 20 2013, 23:17

Не кажувам што мислам, ама - убаво е jazik
avatar
Александра


Вратете се на почетокот Go down

Re: Убави мисли

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот